Pensiunea Casa Baciu

înscris/ă în 09.09.08
MEMBRU: PREMIUM
NOV-2013
+ COPII: 1 -- varsta: 7 ani

Aproape de centru la buget redus

Ne-am hotarat f din scurt sa dam o fuga la Sibiu in week-end-ul care a trecut, asa ca nu am avut timp sa cautam ca lumea cazare, si nici cine stie ce buget pt aceasta excursie neplanificata. Am intrat un pic pe amfostacolo si pe tripadvisor, cautand o pensiune aproape de centru, curata si ieftina. Imi facusem o lista de vreo 3, insa am abandonat cautarile dupa primul telefon, parea ca gasisem ce aveam nevoie. Si asa a fost - am ajuns searta tarziu pe la 20.00, GPS-ul ne-a condus fara probleme. Pensiunea are o curte interioara incapatoare unde se poate parca, important, pt ca pe strada nu erau deloc locuri libere. Camera era micuta, modesta, dar foarte curata. Am dormit confortabil toti 3 intr-un pat matrimonial, pe mine m-a suparat un pic perna fiind model din acela mare, patrat, care mie imi da dureri de ceafa - acum, deh, fiecare cu tabieturile lui.

2 noptiere, 2 fotolii, o masuta, in colt un dulap pe care nu l-am folosit. Mobila este destul de veche, mai ales dulapul, patul insa parea nou. Un tv micut, cam prea micut parca, model vechi. Interesanta era baia, care avea mobilier nou nout, inclusiv cu cabina de dus cu hidromasaj. Si destul de spatioasa. Ea, baia, sclipea de curatenie. Prosoape albe impecabile. Calorifere cu robineti termostatati, ca sa nu murim de cald in camera.

Din holul intrand in camera era un prag, in jos, pe care eu il ratam mai mereu :). Si as mai aminti masuta, din lemn masiv, cu colturi, pe care noaptea in drum spre baie o luam in primire si la dus si la intors.

F aproape de centru, am facut max 5 minute pe niste alei bine luminate, si am urcat si niste scari pana in Piata Mica. Desi era noapte si aleile respective pustii, nu ne-am simtit in nesiguranta nici un moment, din cauze de oameni sau caini.

Eu zic ca este o varianta buna pt cine cauta cazare fara pretentii pt o noapte - maxim 2.

Impresii încărcate de Deborah77 in 25.11.2013 17:44:18

Validat / Publicat: 25.11.13 18:45:33

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Deborah77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 5 voturi) nota2