ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.10.2009
ÎNSCRIS: 05.07.09
OCT-2009

Cazare perfecta low price

Am ajuns aici facand rezervare pe booking. com cu o sapt inainte. Pentru cei care contesta rezervarile le pot spune ca majoritatea vilelor si hotelaselor erau inchise pt ca sezonul se cam incheiase si doar cei cu rezervari mai aveau deschis. Grecul nostru foarte de treaba George, l-am vazut doar o data cand ne-a luat banii si ne-a tinut de vorba 1 ora, era f bucuros ca mai avea trei camere pline pt 5 nopti si ne-a declarat ca jumate din clientii de anul acesta adusi de booking au fost romani dar nici unul nu s-a incumetat pana la mine sa scrie ceva pe aici.

Locatia celor doua vile: Agios Gordios localitate micuta foarte frumoasa cu munte si mare la un loc aflata pe partea vestica a insulei cam vis a vis de capitala.

Marina Apts se compune din doua cladiri aflate la iesirea din localitate spre Lefkimi, de o parte si de alta a strazii principale sau defapt a unicei strazi care strabate localitatea. Noi am primit trei studiouri mari de cate trei persoane cu bucatarie separata fiecare, foarte bine dotate si foarte mari.

Camerele cam 20 mp cu doua paturi unite, ac inclus in 19 euro/ noapte studioul, tv lcd samsung insa numai trei programe fashion, bbc si mega sifonier mare si cu multe dulapuri si dulapioare.

Bucataria mare si ea cam 12 mp cu un pat simplu canapea o masa cu trei scaune, frigider mediu cu congelator, plita cu doua ochiuri, cuptor electric vase vesela efectiv tot ce ai nevoie pentru a gati.

Peste tot in camera in bucatarie si pe hol sunt poze mari inramate cu Santorini facute de George Meris poate ati vazut sunt peste tot de vanzare.

Curatenie luna am gasit, totul a fost inclus in pret si s-a facut curat zilnic, s-au schimbat prosoapele folosite si spalat pe jos peste tot si luat gunoiul zilnic.

Balconul imens ne-a asigurat o priveliste magnicfica in fiecare seara la asfintit

Plaja din statiune e superba insa cam mica si in apa mai sunt ceva bolovani.

Taverne baruri si magazinase de tot felul sunt cate vrei, gasesti aproape orice aici.

Minusuri: tocaria este veche si cam auzi motoarele din strada si pe vecini daca taraie scunele prin bucatarie, podeaua e din marmura sau ceva asemanator. Desi e veche tocaria e proaspat vopsita si ambele corpuri proaspat renovate, iar pentru la anul va avea si piscina no charge extra

Distanta fata de plaja e cam mare (500m) insa noi am fost incantati pt ca practic eram la munte si in 5 minute ajungeam la mare care se si vedea dar numai de la et2.

Pentru a face curaj si altora care se cramponeaza atat de Thasos pentru ca e cea mai apropiata insula, se poate ajunge repede si in Corfu, noi am facut 13 ore Bucuresti Igoumenitsa fara sa ne grabim dar nici nu am stat pe drum, autostrada Egnatia odos e superba f buna si plina de tuneluri cel mai lung are 7. 3 km. (pana la Keramotti se fac normal cam 12 ore)

Mentionez in plus ca nu am vazut o clasificare a acestor vile Marina apartments si ca cele trei stele imi apartin in totalitate neavand nici o legatura cu locatia respectiva, pur si simplu trebuia sa trec ceva acolo si mi s-a parut mai apropiat de 3 stele decat de altceva.

Trimis de Cristina67 in 11.10.09 13:04:14
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki , Thasos , Katerini , Salonic ,si altele scurte

VIZUALIZĂRI: 4175 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cristina67); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Curtea din fata

ancamariagadea*
    [08.01.10 20:10:12]

De retinut! As vrea sa stiu daca se poate servi si masa la ei sau exista doar varianta de "autogospodarire"?

Cristina67AUTOR REVIEW
    [08.01.10 20:21:27]

Noi am fost fara masa pentru ca nu aveau restaurant dar am rezervat din nou si in sept si am primit un email de la Georgio si ne-a zis ca 99% va avea gata si noua piscina si un restaurant , chiar eu i-am zis ca n-are farmec sa-si faca piscina fara macar un barulet sau o mica taverna si se pare ca s-a gandit si a luat masuri.

Noua nu ne-a lipsit masa pentru ca ne-am luat mancare pentru mic dejun si dupa plecam in toata insula si mai mancam pe ici pe colo ce ne placea , mesele nu fac decat sa te incurce daca vrei sa lenevesti n-o face in Corfu , ai unde.

Statiunea e chiar frumusica si are multe taverne si magazine si una dintre plajele cele mai frumoase din corfu , o recomand ca fiind cea mai tare locatie din insula pentru cazare , nici un alt loc nu mi-a placut la fel de mult . E plaja din glyfada e mai frumoasa dar cazare nu prea e.

ancamariagadea*
    [08.01.10 20:32:12]

Multumesc pentru raspuns! Din cate am citit eu pe site (si din ce m-am documentat pe ici pe colo) Paleokastritsa si Agios Gordios sunt unele dintre cele mai frumoase "statiuni" din Corfu. La Glyfada de ce spui ca "nu prea e" cazare?

Cristina67AUTOR REVIEW
    [08.01.10 20:39:25]

Pai e un singur hotel, bunicel spun eu dar extrem de scump Luis grand si cateva vilute despre care nu pot spune ca le-am vazut pe vre-un site spre inchiriere, acolo nu e o statiune propriuzisa ci o plaja cu un hotel si cateva vilute, e adevarat ca e cea mai buna plaja dar altceva nu e.

sorinacojo
    [14.07.11 13:47:04]

As dori sa merg si eu in aceasta locatie si am citit ca exista studiouri care au vedere partiala spre mare; la etajul al 2-lea. Stiti cumva ce numere au camerele respective? Ce camera ati ocupat?

Multumesc

[14.07.11 13:54:19]

@sorinacojo, atunci cand doresti sa adresezi o intrebare mai multor autori de reviews-uri care au scris despre aceeasi destinatie (in cazul de fata despre Marina Apartments), te rog tine minte ca ai la indemana o varianta mai 'economica': decat sa postezi intrebarea de mai multe ori (la fiecare review), foloseste mai bine sectiunea "Intrebari si raspunsuri" a acelui obiectiv (o gasesti in pagina principala a hotelului, pe coloana din stanga, langa lista cu impresii -- click aici)

ancamariagadea*, Cristina67, sorinacojo
    Alte impresii din această RUBRICĂMarina Apartments: