ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.10.2013
ÎNSCRIS: 28.04.12
SEP-2013

Las Arenas Mallorca - sfarsit de septembrie

Las Arenas - Can Pastilla - Mallorca

Din punctul meu de vedere este un hotel ok, pe plaja.

Camera in care am stat 14 nopti (420), deci etaj 4 a fost cu vedere la mare. Pentru ea acord o nota buna - 8,5.

Plusuri: panorama golfului, dimensiuni mari, fiind pe colt intrai direct in camera, nu avea holul din care se intra in baie si in ea, balcon mare, paturi cu saltele si perne bune spre foarte bune, minifrigider si aer conditionat functionale, seif daca doreai sa-l inchiriezi, curatenie zilnica, asternuturi schimbate la 2-3 zile

Minusuri: televizor foarte mic, baie nu prea mare, prosoape cam vechi dar curate, minisapun de slaba calitate, lipsa dezodorizante.

Restaurantul: pentru curatenie, ospatari amabili, agreabili si prezenti cand aveai nevoie de ei, fara sa te lase sa astepti, fara sa te urmareasca cand plecai dau nota 9.

Masa: nota buna 8,5.

Plusuri: nu a existat pranz sau cina fara gratare de peste si diferite tipuri de carne. Supele si cele crema au fost gustoase, la fel si mancarurile gatite de la lasagnia, miel, vita si fructe de mare. Fiind cu pensiune completa aveai la masa vin si apa. Daca nu doreai vin iti aduceau bere sau coca-cola. Puteai sa pleci din restaurant cu apa sau fructe fara sa iti zica cineva ceva. Seara daca le solicitai iti dadeau apa in camera. Din 2 in 2 seri la intrare te serveau cu sangria sau un suc cu bucatele de fructe in el.

Deasemenea iti pregateau Picnic daca plecai in excursie si anuntai la receptie cu o zi inainte.

Minusuri: salatele cam slabute, la fel si prajiturile (aproape lipsa) aveau in schimb fructe: ananas proaspat, pepeni, pere, banane, prune...

Inghetata la cutii, care preparate cu diverse creme putea fi foarte buna.

Micul dejun cu de toate.

Personalul hotelului serviabil.

Daca doresti sa stai peste ora 12 la terminarea sejurului platesti 30 euro pana la ora 17 si 50 euro peste aceasta ora

Enterteiment: nota 7,5-8. Au fost cateva seri reusite - de doua ori muzica live, apoi Michael Jackson show, latino dans show, in rest muzica anilor 70-80, bingo, se putea si mai bine.

Trimis de marmin in 07.10.13 15:04:36
Validat / Publicat: 07.10.13 20:46:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SPANIA. A mai fost în/la: Costa Brava, Costa del Sol

VIZUALIZĂRI: 5782 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marmin); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Partea din fata unde am avut camera
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 46.00 EUR pe cameră

[08.10.13 23:07:30]

[21.12.13 00:33:20]

Buna seara

Imi spuneti va rog cum a fost timpul si apa in septembrie?

[21.12.13 12:58:47]

Salut,

Vremea a fost excelenta.

Daca vreti sa stiti pe zile cititi reviwul "Mallorca la sfarsit de septembrie" in care am trecut valorile din cele 14 zile cat am stat acolo.

[21.12.13 22:36:42]

@marmin: Buna seara

Multumesc foarte mult pentru raspuns! Citisem review-ul, dar atenta la descrierea hotelului, n-am realizat ca este acelasi "autor". Felicitari pentru realizarea review-urilor, foarte bine structurate si la obiect! Hotelul m-a tentat de vreo 3-4 ani de cand imi propun sa merg in Mallorca si de aceea descrierea m-a captivat foarte mult.

Multumiri si felicitari inca o data!

Sarbatori fericite si un an cu multa sanatate, sa puteti face cat mai multe excursii, cu impresii cat mai frumoase!

[21.12.13 22:49:10]

@crisbl123:

Buna seara,

Multumesc pt urari si va urez la fel -Sarbatori fericite-

Pt Mallorca neaparat sa luati mai mult de 7 zile, sa mergeti si pe cont propriu, in excursii optionale, pe langa cele organizate, transportul in comun este bun.

In iunie plec 14 zile in Tenerife, daca ati fost si puteti sa-mi dati ceva sfaturi as fi recunoscator.

Toate cele bune.

[22.12.13 00:31:00]

@marmin: Din pacate in Tenerife nu am fost si tocmai de aceea era pe lista mea de viitoare destinatii. Dar pentru ca m-am abonat sa va "urmaresc" ca un fan fidel si pentru ca mergeti in vacanta inaintea mea, astept impresiile si poate chiar inca un sfat!

An nou fericit!

danaelena1
    [27.02.18 11:20:12]

Buna ziua.

Puteti sa imi spuneti, va rog, daca la acest hotel masa se putea servi si undeva afara? sau doar in interior, in restaurant?

Multumesc!

[27.02.18 11:34:37]

@danaelena1: Buna ziua,

De jur inprejurul hotelului (spre mare) sunt mese la care se putea bea cafea, sau alte bauturi, dar nu se manca afara.

andreea88bv
    [01.03.18 13:02:44]

Buna ziua,

Am vazut ca hotelul este destul de aproape de aeroport, este galagie se aud avioanele?

[01.03.18 13:27:47]

@andreea88bv:

Buna ziua,

Avioanele nu se aud, iar cea din jurul hotelului, la modul normal.

andreea88bv
    [01.03.18 13:37:00]