ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.09.2013

Foarte nemulțumit
Către satisfăcător
Către satisfăcător

Se poate mult mai bine!

Hotelul este situat in buricul targului de unde poti sa ajungi usor in orice parte a statiunii. Cei de la receptie au fost amabili, ne-au condus in camera unde ne-au aratat ca avem un seif pe care daca vrem sa-l folosim platim 5 leva/zi si ne-au zis ca de acele bunuri raspunde hotelul.

Mancarea foarte buna si variata in fiecare zi! Ce a lasat de dorit a fost faptul ca aveau parcare, dar erau cateva locuri de parcare, iar un loc de parcare era 10 euro/ zi, in conditiile in care este un hotel mare! Noi am parcat masina vis-a-vis de hotel, intr-o parcare unde mai erau cel putin 25 de masini, fara niciun semn de parcare interzisa.

Masina a stat 4 zile in parcare dupa care, intr-o zi, am zis sa mergem in parcare sa vedem daca este totul ok, in conditiile in care cei de la tractari se plimbau zi noapte cu masini ridicate, si spre surprinderea noastra nu mai era nicio masina in parcare si peste noapte s-a pus un gard de sarma si semn cu parcarea interzisa. Am fost la politie, dar politistii nu stiu boaba de engleza, pana la urma am recuperat-o cu o plata totala de 90 de leva, consolarea noastra fiind ca am iesit mai ieftin decat daca am fi platiti parcarea hotelului.

O problema grava a fost faptul ca au disparut bani din camera, mai exact din portofel, atat mie-10 leva cat si unei prietene-110 euro, iar ceea ce e mai surprinzator este ca portofelul din care lipseau cei 110 euro era ascuns printre haine, nu era la vedere ca al meu. Am vorbit cu managerul hotelului care a controlat-o pe femeie care ne-a facut curat in camera, dar nimic. Insista cu faptul ca nu are ce sa faca pt ca nu are de unde sa stie daca chiar au existat banii aceia.

A zis ca o sa raporteze incidentul si reprezentantului agentiei de turism. A venit acel reprezentant care practic nu a facut nimic, punea aceleasi intrebari pe care le-a pus si managera si a concluzionat cu fapul ca nu avem cum sa dovedim ca banii au fost acolo.

Femie de servici, in loc sa schimbe prosoapele le recicla, le lua din baie si le punea inapoi pe pat, asta in fiecare zi. Nu a existat sa avem prosoape schimbate cat am stat la acel hotel.

Iar cireasa de pe tort a fost la plecare cand m-am blocat intr-unul din lifturile lor unde am stat blocata cca. 45 de minute fara sa vina vreun om specializat, iar scuza celor de la receptie a fost ca momentan nu este in hotel si ca i-au telefonat, dar cat timp am stat blocata in lift nu a venit nimeni de la receptiesau managera hotelului sa ma intrebe daca sunt bine sau ce trebuie sa fac, m-au lasat acolo pana cand prietenul meu a bagat o cheie pe sub usile glisante si a tras de ele facandu-mi loc sa ies din lift.

Iar pozele de pe internet in ceea ce priveste piscina de pe acoperis sunt facute in asa fel incat sa par imensa, dar nu e deloc asa, piscina este micuta , cred ca are maxim 5 m lungime si vreo 2 m latime iar intrarea este permisa doar pana la ora 18.00 :)

In concluzie, mancarea f buna, camerele sunt dotate cu aer conditionat pe care surprinzator nu-l platesti, cu balcon, curate si cu baie proprie. Ceea ce a lasat de dorit si-a pus amprenta si nu as mai calca in acel hotel!

Sper sa va fie de folos!

Trimis de ana06adelina in 30.09.13 17:09:57
Validat / Publicat: 30.09.13 19:18:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipurile de aur

VIZUALIZĂRI: 1459 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ana06adelina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[30.09.13 17:46:05]

@ana06adelina: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[30.09.13 19:19:04]

maximus1976
    [30.09.13 19:39:49]

Scurt si la obiect. Bravo!

ana06adelinaAUTOR REVIEW
    [01.10.13 14:08:49]