ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.09.2013
AUG-2013

Sub orice critică
Către satisfăcător

Evitati pe cat posibil

Mi-am planificat excursia la mare cu intoarcere pe Transfagarasan cu 2 luni inainte iar in iulie am sunat pentru rezervari. La telefon am vorbit cu doamna Elena, foarte politicoasa... spun ca am nevoie de 2 camere mi le ofera si imi spune ca mergem pe incredere sa nu mai trimit avans dar sa mai revin cu un telefon. Totul inregula sun cu o saptamana inainte, e ok, dar sa mai sun odata dupa ce ajung la mare.

Am revenit cu un telefon si imi raspunde domnul spunandu-mi ca el nu are sa imi dea absolut nicio camera. Nu se poate, am rezervare. Nu pt ca nu ati trimis avans... Nu am trimis pt ca nu mi s-a cerut. A zis sa revin a doua zi. Revin cu un telefon aceeasi poveste, ca el nu stie nimic, vorbea urat a tipat la mine ca apoi sa vorbeasca cu sotia lui si sa realizeze ca e cum am zis eu.

Am fost sunata de 3 ori de domnul respectiv ca sa ajungem inainte de ora 7, daca nu el da camerele.

Ajunsi acolo intr-un final ni se ofera doua camere una in casa principala, cealalta in anexa in curte. De cand am ajuns nu am reusit sa scapam de gura domnului care ne-a repetat de peste 40 de ori acelasi lucru "sa nu mancam in camera". Dupa ce ne-am instalat a revenit sa mutam masinile ca nu ii placea cum erau aranjate in fata casei. a trebuit sa le dam 2m mai in fata.

Doamna foarte draguta, tot respectul, domnul insa un om foarte ursuz care stie numa' p'a lui, vorba aia.

Despre conditii, camerele erau curate, am apreciat, baia in schimb cand faci dus se inunda toata din cauza ca lipseste cada. Instalatia electrica facuta aiurea becu stins nu e stins ci palpaie intruna, extrem de enervanta, piscina este defapt o cada mai mare supra terana. In bucatarie ni s-a dat loc in frigider, asta a fost inregula dar nu ti se ofera cos de gunoi fiind doar containere afara pe care le-am descoperit doar dimineata si vesela relativ limitata (am cautat un cutit de bucatarie 20 de minute si singuru gasit era aruncat dupa aragaz).

La plecare am fost din nou luati in primire de domnul Ilie sa nu calcam iarba, daca iesim in drum sa nu mai intram incaltati in camera.

Pentru o noapte a fost totusi bine, dar nu cred ca am fi rezistat mai mult. O noapte trece dar pentru un sejur mai lung, nu recomand.

Trimis de biabn in 14.09.13 19:10:29
Validat / Publicat: 14.09.13 20:31:09

VIZUALIZĂRI: 1589 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (biabn); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[14.09.13 19:55:51]

@biabn: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

contactsbuzz
[27.09.13 09:26:28]

Nu stiu daca 13 este o zi cu ghinion, dar o spun din tot dinadinsul, feriti-va de aceasta PENSIUNE

Aceasta pensiune ESTE JALNICA, din punct de vedere al comportamentului proprietarilor. Feriti-va de aceasta pensiune. Acesti oameni, nu stiu, poate nu sunt pregatiti sa primeasca oaspeti, si nu sunt dornici sa prospere si sa lase amintiri placute turistilor care le calca pragul, nimci de spus in privinta asezarii si camerelor.

Initial au cerut 60 Ron pe camera dubla, apoi, avand in vedere ca locatia este la munte era destul de frig, am cerut sa ni se incalzeasca camera, au cerut bani in plus. Frate, ori spui pretul clar de la inceput cu toate facilitatile ori nu mai vin la voi.

FERITI-VA IN CONTINUARE DE ACEASTA PENSIUNE.

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Maya & Elena: