Sherwood Exclusive Lara [ex. Sherwood Breeze]

Avatar mgroza
înscris/ă în 09.03.13
SEP-2013

Vacanta la Sherwood Breezes Resort

Sambata ne-am intors din vacanta de o saptamana petrecuta la acest hotel.

per total, vacanta a fost reusita, cu mici detalii care ar trebui corectate.

Am ajuns acolo in jurul pranzului in data de 31 august. Am lasat bagajele, ne-am prezentat la receptie si am solicitat o camera la etajul 1 sau 2 pentru a evita dependenta de lift. Pentru a ma asigura ca voi primi ceea ce doresc, am strecurat "un mic cadou" baiatului de la receptie care mi-a spus sa mergem la masa dearece camerele se distribie dupa ora 14:00. Restaurantul foarte curat, mancare variata si din belsug, puteai gasi ceva cu siguranta.

La ora 14:00 ne-am prezentat sa ridicam cheia de la camera si, SURPRIZA! Am primit o camera la etajul 9 :). I-am soptit tanarului de la receptie ca sunt convinsa ca va gasi o solutie pentru solicitarea mea de a primi camera la un etaj inferior, amintindu-i discret de 'suvenirul" dat. Foarte amabil, a chemat o doamna care parea sa-i fie sefa si, dupa o scurta discutie pe limba lor, si-au cerut scuze spunand ca ei au inteles ca vreau o camera la un etaj superior si mi-au oferit (in comensare pentru greseala lor), o camera de familie la etajul 1 (repartizata in 2, o parte cu pat matrimonial si o parte cu 2 paturi de o persoana), cu vedere laterala catre mare.

Toate bune si frumoase, doar ca nu functiona uscatorul de par :). Dupa 3 zile de insistenta, acesta a fost reparat. In rest, camera curata, cu balcon, TV-ul antic dar acest lucru nu m-a interesat deoarece nici nu l-am deschis :)

Resortul este foarte dragut, cu multa verdeata, mici cascade, palmieri, curatenie.

Desi citisem pe formuri ca sunt foarte multi rusi, noi am consatat prezenta multor nemti si englezi. Foarte putini romani in schimb.

Piscinele cu apa calda, plaja curata, seara era totul luminat.

Animatia foarte slaba, atat pentru copii cat si pentru adulti, o parte din personalul de la animatie isi dadea toata silinta sa faca turistii (mari si mici) sa se simta bine, altii erau vadit plictisiti.

Ospatarii nu prea vorbeau engleza, asa ca mai bine te duceai si te serveai cu ce aveai nevoie decat sa incerci sa le explici ce doresti :)

Una peste alta, fara aceste mici amnunte, vacanta a fost reusita dar, sincer, data viitoare vom incerca alt hotel :)

Un sfat: nu cumparati produse alimentare de la bazarurile din afara resortului. Noi am avut neplacuta surpriza cand am ajuns acasa sa constatam ca toate cele 10 cutii cu rahat pe care le adusesem drept suvniruri pentru prieteni sa contina rahat vechi si alterat, desi erau sigilate iar termenul de valabilitate de pe cutii era 30.09.2014

Impresii încărcate de mgroza in 09.09.2013 16:26:33

Validat / Publicat: 09.09.13 17:52:00

• A fost prima sa vizită/vacanţă în TURCIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mgroza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 8 voturi) nota2

[09.09.13 17:51:42]

la primul set de impresii încărcat pe sait, @mgroza: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Publicitate    [18.06.19 17:04:36]

• Sub aşteptări... (Aug.2017) - punctaj satisfactie: 7.10 (scris in 23.08.17 de trush din BARLAD) - NU RECOMANDĂ
  • Nu are 5* (Jun.2017) - punctaj satisfactie: 5.50 (scris in 26.06.17 de Aldomoro din BUCUREşTI) - RECOMANDĂ
  • Aproape luxos (Jul.2014) - punctaj satisfactie: 9.80 (scris in 28.04.15 de travelpoint din CRAIOVA) - RECOMANDĂ
  • Hotel bun, in continua perfectionare.... (May.2014) - punctaj satisfactie: 9.10 (scris in 30.05.14 de Krisstina2112 din CHISINAU) - RECOMANDĂ
  • Vacanta perfecta (Sep.2013) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 07.09.13 de Nikita din TIMISOARA) - RECOMANDĂ
  • Cu unele minusuri (Aug.2013) - punctaj satisfactie: 8.90 (scris in 08.09.13 de narcisa din BACAU) - RECOMANDĂ
  • Dezamagitor (Jul.2013) - punctaj satisfactie: 6.19 (scris in 25.02.14 de lalely din PLOIESTI) - NU RECOMANDĂ