ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.09.2009
ÎNSCRIS: 29.09.09
SEP-2009
4 persoane; ADULȚI

La banii dati MERITA

Salutare tuturor, tocmai am ajuns de 1 zi din turcia, am plecat cu masinile 8 persoane, 2 masini. Drumul a fost extrem de obositor pt. ca plecarea a fost din Suceava; s-a mers in 2 etape si la dus si la intors cu escale la aproximativ 1000 km; prima etapa Suceava-Canakkale cu continuare a 2 zi spre Ozdere iar a 2 etapa Ozdere-Bucuresti iar a 2 zi Bucuresti-Suceava

Am sa incerc sa punctez cateva impresii:

- daca doriti sa mergeti cu masina si sunteti din sudul tarii e ok, daca nu gasiti un avion ieftin: D

- cautati-va sau daca ii aveti sunatii prietenii vostrii turci pt o rezervare la o agentie de a lor; noi am platit astfel 170 euro de persoana 7 zile all inclusive cu rezervare la o agentie din turcia

- luati-va un GPS destept, ale noastre chiar daca aveau turcia nu functionau si am pierdut ore bune cu harta

- hotelul la pretul asta merita cu M mare, langa el se afla Paloma Club Sultan a carui preturi sunt duble

- curatenie in fiecare zi in camera

- plaje cu f multe pietre si o adancime a apei dupa ce inaintai 6 metri de peste 2 metri dintr-o data deci mare atentie pt cei ce nu stiu sa inoate!

- mancare destul de buna, f multe branzeturi paste, salate simai putina carne sau gratare

- avantajul de a merge cu masina e ca puteti vizita mai multe obiective, de exemplu de la hotel pana la Pamukale excursiile costau peste 80 euro, noi am pus motorina de 50 euro la ambele masini si am plecat 8 persoane

- atentie la viteza! am luat un radar iar amenzile sunt enorme! am depasit cu30 km viteza permisa (100 km) si am luat o amenda de 265 lire in traducere undeva la 140 euro

Pentru alte informatii puteti lasa intrebari si va ajut cu placere, concedii minunate va doresc!

Trimis de floreaus in 29.09.09 12:46:28
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2347 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (floreaus); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

carla
[29.09.09 15:41:08]

salut, ai putea te rog sa-mi spui si mie numele agentiei de turism din Turcia prin care ai luat biletul? Si noi am fost anul acesta in Kusadasi, dar la Carpe Diem - super hotel-scump dar merita, si am vrea sa plecam si la anul tot acolo. Poate gasesc bilete mai ieftine la gentia Turca cu care ai fost plecat. Ma gandesc deja prin Decembrie sa cer oferte; se pare ca daca actionezi cu cel putin 6 luni inainte beneficiezi de super discount si cum noi am vrea sa stam 14 zile e numai bun.

Multumesc

velker tiberiu
[28.02.10 13:04:13]

Salut ! Anul trecut am vrut sa mergem la Grand Efe dar am optat pt Grecia. I-a venit randul anul asta. Toate-s bune si frumoase, am gasit si bilete la pret bun, ne necajim doar ca plaja este cu pietricele si apa marii destul de adanca. Chiar cum stau lucrurile ? cine ma poate lamuri ?

velker tiberiu
[25.12.10 13:40:55]

Buna! Pana la urma am plecat in Kusadasi, la Hotel Ephesia si nu am facut o alegara gresita. Am fost pt prima data in Kusadasi, sfarsitul de iunie, a fost EXCELENT, 10 zile / 9 nopti la 603 euro / camera dubla. Conditii super! Pretul este fara transport!

carla, floreaus, velker tiberiu
Alte impresii din această RUBRICĂGrand Efe Club [Ozdere]: