ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.09.2013
DIN: Braşov
ÎNSCRIS: 04.09.13
JUL-2011

Foarte bun

am mers la acest hotel chiar in anul in care s-a deschis, pretul a fost mic atunci, a fost o surpriza placuta este comparabil cu hotelurile din antalia,

aveau si o echipa f. buna de entrainement,

are o piscin imensa plaje in 2-3 locuri diferite apa nu este adanca pe 50m, restaurantele sunt f. bune f. mari,

am prins o camera imensa la et 1, cu un balcon cat un apartament, atentie la ultimele etaje camerele sunt mici,

in statiune, care este departe, nu se poate pe jos, nu prea ai ce face, hotelul este excelent dar dupa primul an practic au dublat tarifele,

eu am platit undeva la 60de euro pe zi de familie

Trimis de cosmin radu in 06.09.13 14:32:22
Validat / Publicat: 06.09.13 16:44:02

VIZUALIZĂRI: 1247 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cosmin radu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[06.09.13 20:39:09]

@cosmin radu: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

[06.09.13 23:20:24]

@webmaster: da acolo este, piscina este inconfundabilaq

[07.09.13 00:04:34]

@cosmin radu: mulțam fain

[07.09.13 00:16:50]

Camerele duble au aceleasi dimensiuni indiferent de etaj. Camerele situate la primul etaj, din cate stiu eu sunt family room, inclusiv balconul este mult mai mare. Nu stiu cum sunt camerele de la ultimul etaj, la mansarda. In 2011 am achitat in jur de 580 eur pentru 7 nopti camera dubla cu eb maxim. In 2012 am achitat in jur de 460 eur pentru 5 nopti camera dubla, tot cu eb maxim. In ambii ani am mers la sfarsitul lunii august. Fata de 2011, in 2012 preturile cu eb maxim au crescut intre 10 si 15%.

[07.09.13 00:23:24]

@narcisa: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou (chiar dacă ar fi al doilea set de impresii - e din ani diferiți, se poate astfel evidenția evoluția condițiilor și servicilor întâlnite acolo).

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

[07.09.13 08:48:07]

@narcisa: am achitat atunci cca 60 euro camera, ultetrior in fiecare an am verificat hotelul si costa la plata anticipata cca 95-110 euro/zi,

am stat in turcia la cca 50-60 de hoteluri, este posibil sa fi mers in 2010, in orice caz era anul de deschidere,

cand ne-am cazat aveam rezervare; nu ultimul etaj, ne-au oferit camera la et 1, eu am solicitast in eng. nu ultimul etaj, receptionera nu intelegea nimic si ne-a dat la sub mansarda,

nu exagerez camera era cat o bucatarie 8-10 m patrati, culmea ne-au schimbat-o cu cea de la et 1 pe care ne-o oferisera initial, dar pe care n-au stiut sa ne spuna unde e

[08.09.13 09:33:40]

@webmaster: am scris pe site despre Venosa si in 2011 si in 2012.

[08.09.13 09:37:50]

@cosmin radu: Venosa s-a deschis in mai 2011. Stiu sigur ca intr-un an am stat la etajul 7, iar in urmatorul an am stat parca la 10, deasupra noastra erau camerele de la mansarda (erau vandute ca camere promo). In ambele cazuri suprafata camerelor a fost identica.

EDUARD1
[08.09.13 15:17:37]

@cosmin radu: salut cosminas! mai taie cate un zero din hotelurile la care ai fost, dale-n colo! ca doar nu ai facut scoala in turcia!

[08.09.13 18:22:31]

@EDUARD1: cred ca sunt mai multe din 2001 am mers in fiecare an, cu osg exceptie, si in fiecare sejur mergeam la 2_3 nu stateam mai mult de 4_5 zile intr-o statiune, nu te plictisesti, nu am zburat niciodata cu avionul, inclusiv in antalia am fost cu masina,

in plus pana in 2001 am mai mers la istambul de vreo 15_20 de ori, la bisnita iar dupa 2001 de 3 ori ca turist, numai in canakkale am stat la vreo 10 hoteluri, asa ca se aduna,

cel mai mult am fost la adakule de 4 ori,

prima oara am fost in 1999, la club melisa, era langa mersin, acum se cheama altfel.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[08.09.13 22:04:22]

@cosmin radu:

Hai să nu exagerăm. Știu sigur că Venosa s-a deschis în anul 2011. Reducerea maximă a fost în acel an de 20% până la 28 februarie. Eu l-am avut pe listă pentru sfârșit de septembrie, iar prețul era cu 30% mai mare decât declari tu că ai plătit în iulie, tot cu EB maxim.

Iar creșterea de preț în anii care au urmat a fost una normală, comparabilă cu a altor hoteluri din aceeași categorie.

În 2012 a scăzut procentul de reducere și poate asta te-a indus în eroare.

Nu compara camerele promo cu cele standard, că nici prețul nu este același.

[09.09.13 09:18:52]

@nicole33: in anul acela am vrut sa merg la didim beach, acolo era 50-55 euro/zi, dar era ocupat complet din februarie, de la agentie mi s-a oferit venosa la cca. 60 euro camera/zi, merg de vreo 15 ani cu o agentie din brasov care are preturi mai bune la individual decat marile agenti din bucuresti, pe verificate, anul asta cu reducere e 126euro-20% deci undeva la 100euro/zi, sfarsit de iunie inceput de iulie. Spre exemplu anul asta am luat coast light kusadasi la 39euro/zi si kaya maris marmaris la 51euro/zi, ambele de cica 4 stele. Nu am avut achitata camera promo, nu stiu ce e aia. Sper ca esti de acord ca de la 60euro la 100 e o diferenta semnificativa, 100euro/zi e cam mult pentru didim, poti merge la buyuk anadolu sau la didim beach la 55-60euro, si alea au 5stele, chiar daca nu sunt asa bune, nu merita diferenta.

cosmin radu, EDUARD1, narcisa, nicole33
Alte impresii din această RUBRICĂVenosa Beach Resort & Spa [Isilkent]: