ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.09.2013

Sub orice critică
Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Execrabil

Păcat de poziționarea bună si spațiul destul de generos al vilei căci, caracterul gazdei lasă de dorit precum și utilarea camerelor. Nu există noptiere, mese, polițe, cuiere, nimic pe care să-ți așezi sau să-ți agați obiectele folosite zilnic. De tablouri, aplice sau alte decorațiuni care puteau face atmosfera mai caldă si mai intimă nici nu se pune problema. Un fotograf meseriaș poate prezenta situația altfel decât in realitate! Această observație face referire la pozele prezentate de propriearii pensiunilor pe diferite site-uri.

Nu știu alte băi cum sunt dar, cea din camera în care am stat era extrem de mică si inghesuită. Nu avea cabină sau cadiță de duș, nici măcar o perdea de plastic pe care sa o tragi la nevoie. Atunci când făceam un duș se stropea toată baia iar pe jos rămânea o baltă de cel puțin doi centimetri adâncime și întinsa pe toata suprafața. Și un alt lucru interesant (pentru barbați): capacul si colacul toaletei nu stăteau ridicate, trebuia sa le ții cu o mână iar cu cealaltă te descurcai cum puteai.

Dar, revenind la caracterul si amabilitatea gazdei, cele mai grele momente au fost în prima noapte (și ultima, deoarece am renunțat la celelalte două programate). Pe timpul intregii nopți a trebuit să suport lătrături, urlete si schelălăieli venite din partea celor doi câini amplasați chiar sub fereastra camerei noastre. Practic, in acea noapte nu am dormit aproape deloc. Dimineața i-am prezentat individei (gazdei) problema încercând să găsim o rezolvare – repartizarea unei alte camere sau mutarea provizorie a câinilor (până la plecarea nebunului de turist insomniac). Bineințeles că „iubitoarea de animale” nici nu a stat de vorbă cu mine aruncându-mi doar o privire [goală] pe tot parcursul expunerii mele, mi-a returnat banii pentru cele două nopți plătite îm avans (fără chitantă!!) și mi-a întors spatele preocupată mai mult de soarta javrelor (cred că vreo cinci la număr?) decât de cea a turiștilor. Nu mi-a rămas decât să-mi fac bagajele și să plec. Am găsit cazare pe aceeași stradă, 50m mai departe, unde pentru aceeași bani am primit condiții de excepție – 3*** adevarate.

Însă, cireașa de pe tort vine abia acum: seara am vrut să facem o vizită prietenilor noștri cazați tot la vila Leo și care, în ciuda problemelor pe care le-au avut și ei, au rămas pe metereze și au dus cu stoicism sejurul până la capăt. Dar, ce să vezi, în poarta casei ne întâmpină individa care cu tupeu, sau chiar nesimtire, ne interzice cu desăvârșire accesul in vilă. Deci, cine este cazat acolo nu are voie să primească vizite? Nu știu dacă asta este regulă sau răzbunare! Cum nu aveam niciun chef de discuții sterile sau ceartă am plecat și, în acea seară, am luat cina fiecare separat.

În concluzie, dacă nu vreți să aveți o vacanță la mare ratată, evitati să vă cazați în acestă locație – Casa Leo – unde pentru un preț destul de ridicat nu primiți decât condiții de cel mult 2** și multă lipsă de respect!

Trimis de gabrielg67 in 04.09.13 14:51:10
Validat / Publicat: 04.09.13 15:56:09

VIZUALIZĂRI: 1161 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabrielg67); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.09.13 15:16:33]

@gabrielg67: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

În măsura timpului disponibil, poate ne scrii și despre celălalt loc, unde a fost totul bine; cred că merită cel puțin la fel de mult să se știe de ei.

[04.09.13 15:21:39]

gabrielg67AUTOR REVIEW
[05.09.13 20:37:14]

Da, aceasta este locatia (nr. 1). Imi pare rau ca nu am facut si fotografii dar, cum am mai spus, acestea pot fi mult prea subiective. In ce priveste cealalta pensiune, sper ca in curand sa pot scrie macar cateva randuri despre ea.

Vladvladutz2006
[10.07.14 09:34:02]

A fost acceptabil

A fost ok doar ca minusul a fost ca am avut niste vecini foarte galagiosi si needucati.

NOTA WM: acest text a fost încărcat inițial ca articol (!) și mutat de noi aici.

gabrielg67