ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2013
DIN: botosani
ÎNSCRIS: 01.09.13
JUL-2013

Un sejur acceptabil

Anul acesta am fost a doua oara in Bulgaria si am optat pentru un hotel de trei stele. Diferenta de pret fata de cel de patru stele la care am stat anul trecut nu a fost chiar atat de mare dar s-a simtit destul de mult la calitatea serviciilor de care am beneficiat. Mentionez ca am facut rezervarea printr-o agentie dar cu transport propriu.

Ca puncte 'forte' enumar pe scurt:

1. cea mai buna cazare de care am avut parte pana acum din toate concediile in care am fost. Am stat intr-un apartament urias doi adulti si un copil de doi ani dar cred ca in living ar fi incaput si masina. Ferestre uriase, priveliste grozava. Am avut aer conditionat dar nu prea l-am folosit pentru ca, camerele fiind atat de mari erau foarte aerisite.

2. foarte, foarte curat. Hotelul este nou, mobila arata bine, baia la fel. In fiecare zi se facea curat in camere, gaseam paturile facute, prosoapele schimbate, sampon+gel de dus+sapun in baie, gunoiul dus. Nu ne-a lipsit nimic desi am lasat unele lucruri la indemana.

3. mancare f buna si diversificata, dar cam putina. Adica desi restaurantul era deschis vreo trei ore pentru fiecare masa daca mergeai mai tarziu ca sa eviti aglomeratia erau feluri de mancare pe care nu le mai gaseai. Si nu se aduceau completari.

4. terenul pentru copii amenajat chiar in fata restaurantului. Mancam la terasa si puteam sa ne supraveghem copilul care nu avea rabdare sa stea prea mult cu noi la masa.

5. pe plaja nisipul foarte fin si apa foarte curata. Fara sezlonguri. Doar la piscina

Ce nu mi-a placut:

1. parcarea e contra cost intotdeauna (indiferent daca mergi prin agentie de turism sau nu) desi hotelul dispune de suficiente locuri de parcare. Mi s-a parut cam scump 10 leva/noapte dar am preferat sa platim pt ca era in fata hotelului si era pazita. Dar am aflat asta abia acolo desi ne-am interesat in prealabil.

2. programul de masa. Micul dejun se serveste tarziu, pe la opt jumatate. Era un singur aparat pt cafea unde stateai cam 20-30 min la coada din cauza aglomeratiei. Deci cu putin noroc plecai la plaja in jur de 9.20 daca aveai tot echipamentul cu tine si nu mai trebuia sa treci prin camera.

3. un singur lift la care stateai destul de mult dar nu prea am avut de ales pt ca am stat la etajul sase.

4. distanta pana la mare (650 m) e de 10-15 min. Nu pare mult de mers dar cu un copil mic de mana care mai vrea si in brate si cu bagaj (umbrela, colac, piscina, gelatusa, geanta cu prosoape, sticla de apa etc.) pare interminabil.

5. programul la piscina se termina la ora 17 PM ceea ce mi s-a parut tare urat. E destul de greu sa te organizezi cu un copil mic care trebuie sa si doarma la amiaza. Preferam sa mergem dimineata la piscina si dupa amiaza la plaja unde puteam sta mai mult. In conditiile in care scapai de la micul dejun pe la 9.30 pana ajungeai pe plaja deja trebuia sa te intorci pentru ca era foarte cald si nu puteai sa stai mai tarziu de ora 12. Iar daca mergeam invers nu puteam sta prea mult la piscina dupa amiaza pentru ca se inchidea prea repede. Nu erau animatori la piscina iar atmosfera era destul de somnolenta. Iar doua drumuri pe zi pana la mare erau deja prea mult.

6. pentru sezlonguri trebuie sa iti aduci tu prosop.

7. Barul destul de slabut. Barmanii nu vorbeau engleza si era destul de dificil de comunicat. Nu stiau sa faca nici un fel de cocktail si serveau doar bauturi simple dificil de savurat pentru ca erau prea tari. Mai diluam cu cola sau sprite.

Per ansamblu a fost bine dar nu l-as recomanda unei familii cu copii care vrea sa petreaca timpul la plaja. As opta pentru unul mai aproape de mare chiar daca ar trebui sa platesc putin mai mult.

Trimis de bb27elfy in 02.09.13 23:21:30
Validat / Publicat: 03.09.13 00:47:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipurile de aur, hotel viva club

VIZUALIZĂRI: 2553 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bb27elfy); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 31.00 EUR pe cameră

[02.09.13 23:37:46]

Foarte bun review de debut.

@bb27elfy: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂGreen Park Hotel: