ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2013
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 02.09.13
AUG-2013

Minunat!

Mi-am facut rezervari direct pe booking, nu prin agentie. Dupa ce am rezervat am citit aici o groaza de impresii negative despre acest hotel aici pe site si, prin urmare, am plecat in concediu cu un gust amar, parca regretam deja ca am ales acest hotel.

Din fericire... totul a fost foarte diferit de tot ce s-a scris aici. Locatia este superba, hotelul are piscina, o gradina superba de flori, palmieri, maslini si alti copacei si pomisori.

Maria, proprietara, care sta la Receptie este o femeie extraordinara care si-a pus toata viata in acest hotel si de fiecare data cand ne vedea ne tinea la povesti si ne incanta cu amabilitatea si buna ei dispozitie.

Despre hotel... Camerele mari, spatioase, dotate cu tot ce este nevoie: aer conditionat, usactor de par, televizor, frigider, etc. Cand iesi pe balcon ai impresia ca ai murit si ai ajuns in rai, vederea la mare face absolut toti banii, sincer. Nici nu te poti astepta sa ai aer conditionat pentru ca agentia de turism de unde va cumparati biletele nu asigura si aerul conditionat (nu este vina hotelului). Eu am avut aer conditionat inclus in pret pentru ca am platit pret intreg pe booking si era absolut normal ca eu sa am ceva in plus, nu? Lenjeria noua ne-a schimbat-o la fiecare 3 zile, prosoapele aproape in fiecare zi (o data s-a intamplat sa le schimbe la 2 zile pentru ca le pusesem pe balcon la uscat). In fiecare zi ne-a luat gunoiul si ne-a spalat pe jos, ne-a aranjat patul, chiar si hainele care le lasasem intr-o dimineata imprastiate pe pat. Menajera era o femeie incantatoare care de fiecare data cand treceam pe langa ea ne intreba daca totul este ok si daca avem nevoie de ceva (nu vorbea engleza decat foarte putin dar suficient cat sa ne intelegem). Noi ne trezeam la ora 9 si pana luam micul dejun era deja curata camera.

La bar este un tip Nikos, un grec absolut minunat care in fiecare seara ne servea tot felul de coktail-uri si alte bauturici.

Micul dejun a fost... hmmm... OK... nu spun super pentru ca intr-adevar, nu a fost foarte diversificat insa a fost suficient. Cafeau nici mie nu mi-a placut insa am baut multe Frape-uri pe plaja (5 euro cel cu inghetata si iti da si o sticla de apa la el).

Intamplarea a facut ca eu sa fiu la hotel cand a fost ziua mea si Maria a organizat o petrecere greceasca la care ne-a invitat sa participam si SURPRIZA!! la 11 seara, in toiul petrecerii m-am trezit cu un tort si cu cantece de "La multi ani! " Nu stiu cati patroni de hotel fac acest gest pentru oaspetii sai.

Plaja nu este asa horror cum se spune, intra-devar, ca sa ajungi acolo trebuie sa cobori o panta dar... asta se intampla la toate plajele din Kriopigi, nu numai la asta. Noi am avut masina cu noi si am fost in fiecare zi la alta plaja.

In Kriopigi puteti manca la Restaurantul "Bistro", mancarea este foarte buna, aveti muzica live, preturile sunt foarte OK iar patronul si ospatarii de acolo sunt foarte foarte amabili.

Eu m-am simtit absolut minunat si m-as intoarce oricand acolo, poate chiar cea mai faina vacanta de pana acum. :)

P. S. Nu mai fiti carcotasi pentru ca la 300 de euro pe care i-am dat eu pentru 6 nopti cazarea a fost excelenta. Dar deh... noi suntem si saraci si cu pretentii, nu? ;)

Trimis de Crysa_tm in 02.09.13 13:40:49
Validat / Publicat: 02.09.13 15:51:21
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 2373 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Crysa_tm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[02.09.13 15:51:05]

@Crysa_tm: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[02.09.13 15:53:50]

Albert St
[17.05.17 10:34:20]

Buna. Am o intrebare: toate camerele sunt dotate cu aer conditionat? Ai idee daca se poate cere pornirea acestuia de la receptie si cam ce cost are? Mersi frumos

Albert St
Alte impresii din această RUBRICĂParadise Hotel: