ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2013
ÎNSCRIS: 27.08.13
AUG-2013

Realitatea!

Ne-am intors acum doua zile si desi timpul a fost scurt (3 nopti) a fost... desavarsit.

In primul rand statiunea foarte curata! Plaja... extrem de nisipoasa: P iar marea fara alge, serpi, meduze, cocalari. Statiunea extrem de plina de viata, nu iti ajung banii la cate poti face si va recomand sa mergeti sa o vizitati dintr-un cap la altul.

HOTELUL: primele impresii... camera mare... camera mare spre imensa fata de asteptari, baia foarte ok, spatii curate. Daca cumva, Doamne fereste exista vreo problema cu ceva, nu stiu, aveti o problemă(edit webmaster) si vedeti vreo pata pe un prosop, anuntati ca se schimba imediat, deci personal atent si receptiv.

Privelistea spre mare... INEGALABILA!!! prea putine hoteluri din statiune mai sunt binecuvantate cu asa priveliste, ca sa nu mai spun ca voiam sa ne trezim la 6 sa coboram sa vedem rasaritul dar a fost suficient sa tragem draperiile si sa stam in pat. Cred ca o sa va placa asta... lenesilor: P

Mancarea... trebuie sa fii prea pretentios(edit webmaster) sa ai prea multe critici. DA, intr-adevar au fost 3 lucruri mai putin ok, dar DEPINDE de cat de exagerat sau mironosita esti: salamul era ieftin, dar aveai alternative precum parizer cu ardei, sunca, etc. Sucurile erau tec-uri, dar unele mergeau... totusi va recomand sa cumparati 2 sticle de bravo sau ma rog, ce preferati si sa aveti la voi (idee recomandata de iubita). Fructele de mare... limitate, poate nu am avut noi noroc dar am stat putin si poate depinde de perioada.

Si mai ales... NIMIC in rest! Omule, mancarea era mai diversificata decat poti manca o lingura din fiecare fara sa crapi! Aveai fructe, pepene galben, galben-verzui, rosu, caise, dulceturi etc.

MANCAREA FOARTE OK! Ca sa nu zic ca am stat la coada pentru portii extra de clatite cu fineti facute pe loc sau peste preparat pe loc :)) (PS: la check-in poti sa mergi la snack bar pana la cina si la check-out te intreaba daca mai ramai sa servesti masa de pranz)

Cineva zicea ca animatorii sunt plictisiti... Imi pare rau dar acea persoana e ****! La un moment dat am avut intentia sa fac sesizare la brigada antidrog la cata energie avea unul :)) Intr-adevar nu erau animatori in sensul romanesc ci doar pentru copii, dar va rog, sunt X cluburi pe plaja, Lounge-uri in stil arabesc si N baruri xxx. Deci echipa de entertainment, nota 10 pentru efort si pentru instigarea la miscare, si apreciez ca nu insista cand nu ai chef decat de plaja.

Curatenia, zilnic, zilnic schimbat, i-a aranjat chiar si prietenei hainele de noapte :))) mie nu: P Normal ca da doar cu aspiratorul daca nu e nevoie, cu ce dracu ai vrea sa dea, cu pompa de frunze sau furtunul de incendiu?! Daca folositi toaleta si nu covorul, eu zic ca sunteti ok;)

Personalul amabil, chiar ne-au pastrat o geanta pe care o uitasem, sa ne-o returneze.

La un moment dat am vazut ca cineva critica ca erau scaunele murdare, mai ales cele de copii si erau muste... Wow... mda... daca copilul de 2 ani iti tuseste sau regurgiteaza mancarea si tu nu strangi si nimeni nu vede... esti ****/ca, dar nu e vina personalului care chiar isi faceau treaba inclusiv pana la a incerca sa tot puna furculite si linguri (curate, logic) mereu pe mese dupa ce se ridica cineva. A si mai spunea ceva de muste... esti *****...

Telul unora in vacante este sa critice la absurd in loc sa se bucure de vacanta.

Asa... puncte negative sau mai putin bune: parcarea (in spatele hotelului, 5 leva pe noapte ca sa nu va bateti capul cu nopti/zile) putea fi inclusa in pret dar daca ai facut la o agentie un discount e ok, liftul este de tipul "in ordinea rezervarii" si daca stai la 2 iti recomand scarile (da grasuto ;) da, scarile - 20 sec vs 2 minute asteptat) si sucurile cu salamul.

Puncte premium: Seaview-ul, 3 baruri (lobby, piscina, plaja), plaja curata si la 2 pasi.

PS: Oameni buni, ganditi, filtrati, ganditi, nu ascultati toate fardoselile si ineptiile, ganditi inca un pic, puneti in balanta +- si vedeti ce iese.

Daca nu sunteti exagerat de... vedete... o sa supravietuiti sa spuneti ca v-ati simtit SUPER-SUPER! ;) Va doresc o vacanta excelenta!

Trimis de Cosmin2012 in 28.08.13 23:21:04
Validat / Publicat: 29.08.13 04:33:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: balcik

VIZUALIZĂRI: 2800 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cosmin2012); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 rasarit din camera

[29.08.13 04:31:02]

Cosmin2012: Pe viitor te rog să eviți folosirea unor epitete ce pot deranja/jigni utilizatorii/cititorii acestui site, expresii ce NU sunt acceptate aici. Limitează-te, te rog, la redarea impresiilor personale, fără a jigni.

[29.08.13 13:31:16]

@webmaster: ok, eram probabil doar prea iritat de toate ineptiile unora.

GYL*
[29.08.13 16:17:32]

Bine Cosmine, e bine asa, mai trezeste-i la realitate pe unii care acasa isi schimba propria lenjerie de pat la apropierea Sarbatorilor Pascale si de Craciun sau merg la baie in spatele curtii, mananca in oras "shaorma cu de toate", iar cand pleaca la AI in Bulgaria pe 2-400 euroi 5-6-7 nopti ar vrea sa accceada in high life si le rabufnesc toate frustrarile, de parca ar fi pop -cornul romanesc (seminte). Pe de alta parte sunt si cei la care nu conteaza ce-i la masa, nu conteaza ce-i in pahar sau dozator si nu conteaza ce-i in camera, important e ca este!!!

Ai vot de la mine! si tare a-si mai vrea sa mai citesc astfel de impresii critice, la adresa unora sau altora, ca altfel acest site risca sa devina un fel de Las Fierbinti-Am Fost Acolo!!!

[29.08.13 23:34:31]

@GYL: ms, chiar apreciez

adihancis
[22.01.14 22:33:39]

Buna Cosmin!

Sunt pe cale sa platesc pentru acest hotel si m-am gandit sa te mai intreb cate ceva. Locuri in parcare sunt suficiente? sau se rezolva cu o simpla atentie? Mancarea am inteles din ce ai spus ca este ok. Distanta pana in centru este mare? Ai platit in plus pentru camera cu vedere la mare?

Multumesc

[22.01.14 23:17:47]

@adihancis: @adihancis: Salut! Am zis sa aprind laptopul ca sa-ti raspund doar ca sa stai linistit Locuri de parcare sunt, centrul este la 15-20 min de mers pe jos, poate 30 daca mergeti lent. Esti la margine, dar e foarte ok pentru ca este liniste si ajungi repede in centru. Nu am platit in plus pt camera cu vedere la mare... trebuie sa stii sa vorbesti frumos cu omul, sau sa-i spui ca asa ai vb cu agentia si sa-l intrebi, ingrijorat, daca e vreo problema, de exemplu. Ideea este una: MAI TERMINATI FRATE DRACU ODATA CU @ATENTIILE@ SI IN TARA SI IN AFARA! Adica nu te supara pe mine, dar deja suntem in 2014... asta nu e o solutie ) asta asa, aviz amatorilor sau diverselor momente. Deci stai linistit ca totul e ok. Daca nu gasesti parcare (dupa ce te uiti personal, evident, nu?) te orientezi prin zona, esti baiat mare. Iar cu vederea la mare, daca au liber iti dau, daca nu vor, sau nu au, asta e, sa fim seriosi, ai terasa si iti ia 1 minut sa cobori, oricum 75% din 24h stai afara si in rest vezi tavanul si cearsaful Ideea este ca o sa fie o vacanta reusita, crede-ma, merita sa-l ocupi de acum (mai ales pentru o eventuala reducere). In rest, am scris mai sus. Succes si sejur minunat cand plecati!

adihancis, Cosmin2012, GYL*
Alte impresii din această RUBRICĂBerlin Golden Beach Hotel: