Miramare Resort & Spa [Agios Nikolaos]

AUG-2013
REGIM MASĂ AL
1200 [euro]

Dezastru total

Buna ziua in descrierea mea sper sa reusesc sa conving pe cat mai multi cititori sa se gangdeasca de doua ori inainte de a trece pragul acestui hotel de "4 stele".

Prima problema a aparut chiar din seara cazarii undeva in jurul orei 22.00, noi aveam bilet in camera dubla in hotel care e chiar de 4 stele si ne-au dat o camera intr-o casuta, camera de maxim 2 stele (nr camerei 746) in acea camera mai imi trebuia o soba si semana perfect cu o bucatarie de vara undeva la tara. Ce e drept in aceste camere femeile de servici intrau zilnic doar sa aranjeze patul si prosoapele, curatentie si schimbatul asternuturilor de pat si a prosoapelor s-a facut de doua ori.

Mobilierul in camere este vechi cada si wc murdar in rest ok AC gratis un frigider minuscul gratis. O alta problema a fost cu unul din cele doau lifturi care urca de la receptie pana la etajul 4 si anume au lipit o hartie pe el si timp de aproape o saptamana nu a functionat. In lift incap maxim 4 pers, lift fara ac dar cu muzica ori cum de unde ne lasa liftul pana la camera mai aveam de urcat cateva zeci de trepte. Stiu ca multi ma vor judeca si vor spuna ca puteam sa urc si sa cobor pe scari si sa nu folosesc liftul dar las la aprecierea fiecariua.

Micul dejun foarte slab s-a repetat timp de 7 zile oua, branza, rosii, si altele. La pranz mancare ok si variata carne de porc, pui, peste, fructe de mare, tot felu de paste, fructe. La masa de seara de foarte multe ori s-a dat mancare de la pranz asta se intampla la ora 19.00 cand se deschidea sala de mese, dupa ce se termina se aducea si feluri pregatite pentru masa de seara ori cum seara noi ne invatasem si mergeam dupa ora 20.30 atuci sigur gaseam totul proaspat.

Programul meselor:

Mic dejun 07.30 - 10.00

Pranz 13.00 - 14.30

Cina 19.00 - 21.30

Program piscina 10.00 - 20.00

Program bar piscina 10.30 - 17.45

Cineva spunea ca nu a fost last sa intre in pantaloni scurti si tricou. Eu de fiecare deata numai asa am mers si nu s-au legat de mine in schimb sunt foarte stricti cu asezatul la mese mese de 2,3, 4,5 persoane

Despere hotel ce sa va mai zic nimic distractiv la 21.00 ne duceam in camera pentru ca nu aveam ce face nici macari o melodie greceasca nu am auzit acolo nu au divertisment. Au avut intr-o seara la una din piscine seara greceasca dar a fost cu plata 10 E de pers (nu m-i s-a parut corect sa platesc 10 E sa mananc si sa beau din mancarea pe care o mai platisem odata in pretul biletului). Cat despre piscine au trei cu adancime de pana la 2.6 M destul de ok noi am mers doar la cea mare de la etajul 4. Majoritatea turistilor sunt Rusi ei fiind si cei care au camere in hotel tin sa spun ca ei mai au si varianta de ultra AL si Gold ultra AL in schimb ce noi romanii doar Al.

Despre plaja exista una mica cum iesi in stanga aceasta are pietricele si intrare brusca si mai exista alta la 5 min de mers pe jos in dreapta hotelului, aceasta are nisip fin intrare lina in apa cu nisip exista si sezlonguri si umbrele contra cost 10 E pe zi doua sezlonguri si o umbrela.

Orasul Agios Nikolaos se afla la maxim 10 min de mers pe jos de hotel

Sper sa va fie de folos descrierea mea si sa va ganditi de doua ori inainte de a da 1200 - 1400 euro pe o vacanta aici. Eu unul regret banii dati si cu siguranta nu ma voi mai intoarce aici

Daca nu credeti nu aveti decat sa dati banii asitia pe sejur si cand va intoarceti sa scrieti aici opiniile voastre despre acest hotel.

A inca ceva aveti mare grija cu excursiile obtionale la agentiile din oras excursiile sunt si de trei ori mai ieftine decta la agentia cu care veniti din Romania exemplu Santorini In oras pret 45 euro persoana iar la agentia Romana 150 Euro persoana. Excursie Spinalonga in oras 15 - 20 euro la agentia Romana 67 euro preturi de persoana.

Zilele viitoare am sa pun si cateva poze

Impresii încărcate de mocanu ionut in 21.08.2013 13:02:58

Validat / Publicat: 21.08.13 14:20:47

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Zakynthos, Paralia katerini, Halkidiki, Thassos
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Antalya, Ankara, Munchen

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (mocanu ionut); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2700 PMA (din 5 voturi) nota2

- mans
[20.06.15 00:17:21]

@mocanu ionut - buna as dori sa stiu daca la 'chek in' ati lasat bacsis? pentru ca in 3 zile o sa merg si eu la acest hotel... si mi teama de casutele ciudate.

Publicitate    [23.08.19 00:22:42]