ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2013
    AUG-2013

Extrem de nemulțumit
    Extrem de nemulțumit
    Nici nemulțumit, nici mulțumit

O experienta nu tocmai placuta

In ceea ce priveste hotelul Balkan Hellas (exista si Balkan Sun, noi nu am aflat decat acolo) am ramas cu un gust amar. Pe internet sunt facute poze cu camerele din anumite unghiuri, astfel incat sa iasa ok, insa realitatea sta altfel: mobila veche, rupta; baile mai mult decat oribile, la fel de vechi si ele; tencuiala veche si ea, plina de paianjeni si mucegai. Cand intrii in camera, se simte acel miros de mobila veche si camera inchisa.

Noi am avut camera cu chicineta pe balcon si cu vederea spre piscina din incinta hotelului. Pot spune ca e singurul lucru care mi-a placut din aceea camera. Exista si vesela, cateva tacamuri si oale pt gatit, frigider si chiuveta, masa + scaune.

In camera nu ai hartie igienica, prosoape sau atlceva ce tine de igiena, doar o galeata si o matura cu faras.

Lenjeria arata intr-un hal de hal, veche, alba si patata, iar pernele sunt si ele jalnice, scoase parca dintr-un film horror.

Per ansamblu, camera e jalnica, arata ca un camin de nefamilisti, cu EXCEPTIE balconul cu acea chicineta.

Hotelul Balkan Hellas nu are receptioner, ghidul sau ghida fiind cei care impart cheile de la camere... oricine din afara hotelului poate intra si iesi fara nici o problema.

Piscina din interior, e ok... toata noaptea apa curge incontinuu... nu o curata ca la un hotel de 5 stele.

Restaurantul si barul de afara nu mai functioneaza deloc, din pacate... totul e gol... se poate sta afara la sezlonguri si la mesele din jurul piscinei pana la ora 24 noaptea.

Ca si amplasare, hotelul se afla chiar in centru statiunii Leptokaria, la o distanta nu foarte mare de plaja.

Plaja e cu nisip si pietre, iar cand intrii in apa, daca nu stii sa inoti si ramai mai spre mal, unde apa ajunge pana la gat, stai numai pe pietre, destul de mari si dureroase la talpile picioarelor. Apa e ok, am prins zile cand era foarte lina si curata de puteai vedea fundul apei dar si zile cu valuri mari si destul de murdara.

Statiunea e frumoasa per ansamblu, cu o gramada de magazine, cafenele, cofetarii si patiserii, restaurante si fast-food-uri unde gasesti pizza la 7 euro, gyros la 2-3 euro, hamburgeri la 3 euro.

Exista si supermarketuri de unde te poti aproviziona cu carne, paine, tot ceea ce iti trebuie pt a gati o masa la hotel. In apropierea hotelului se afla si Lidl, preturile sunt mai mari ca la noi, dar gasesti cam tot ce vrei.

Preturile la fructe sunt bune comparativ cu ale noastre, putin mai scumpe la legume.

Ca si concluzie, ca si statiune, Leptokaria e frumoasa dar linistita pt cei care merg doar sa se relaxeze, cluburi neexistand in statiune.

Referitor la hotelul Balkan Hellas, nu l-as recomanda DELOC!!! Am fost dezamagiti de cum am ajuns acolo si am ramas la fel dupa ce am plecat. Conditiile lasa foarte mult de dorit.

Trimis de ardeal* in 18.08.13 20:49:23
    Validat / Publicat: 18.08.13 23:29:04
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: rodhos, hotel LINDOS PRINCESS

VIZUALIZĂRI: 1941 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ardeal*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[18.08.13 23:28:47]

@ardeal: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂBalkan Hellas / Balkan Sun Hotel:

• pagină generată în 0.046571969985962 sec