ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2013
    DIN: Ilfov
    ÎNSCRIS: 11.08.13
    AUG-2013

Extrem de nemulțumit

Oribil oribil si iar oribil

Am achizitionat pachetul in iulie la promotie. Mi s-a spus ca hotelul are 5 stele si all inclusiv premium.

Si am ajuns acolo.

Acum ma intreb oare cum poate descrie asa de frumos persoana de dinainte mizeria asta de hotel de 2 stele.

Pe scurt, dar la obiect

Hotel exterior: beton gri oribil fara arhitectura, fara nimic.

Receptia: receptionere care de abia inteleg engleza si servesc tamp

Lifturi: vechituri de pe vremea lui Stefan cel Mare

Camere: mobilier de pe timpul lui Mircea cel Batran cu mocheta patata si arsa de parca ar fi trecut hoardele de tatari. Baia plina de murdarie, mucegai, dusul nefunctional. Cearceafuri ingalbenite cu ceva urme de... hai sa spunem doar par. Balcon... sarim peste descriere.

Restaurantul principal: o chestie de impinge tava cu mancare fara gust, de proasta calitate, nici urma de 5,4 sau 3 stele. Urme de murdarie insa pe vesela.

Restaurante a la carte: o smecherie si atat, mancare proasta, ca sa nu mai spun ca daca am cerut un pahar de vin au venit cu paharul la mine nu cu sticla.

Piscina interioara... mica, mica de tot.

Piscina exterioara ok, dar vai, daca vrei ceva de la bar mergi sa iei, nu vine nimeni la tine, prin urmare si aici e un serviciu de vreo 2 stele.

Plaja: mica, murdarie, alge si ajunge

Personalul: obosit, trebuie sa dai spaga sa zambeasca. La fel si la curatenia in camera.

Ok, se spune parcare pazita... dar sambata cand am mers in parcare sa pregatesc plecarea surpriza mare: masina zgariata. Ma cert cu cei de la hotel, vreau inregistrarea video ei ridica din umeri ca nu au. Ma cert si imi spun sa zic merci ca masina mea nu a fost furata ca alte trei masini ale romanilor furate in bulgaria.

Gata, nu mai vreau sa aud de un hotel cu nivel bananier.

Am aruncat o privire la cele 4 hoteluri de 4 stele... camine de nefamilisti.

Trimis de vtudorakis* in 11.08.13 19:02:15
    Validat / Publicat: 11.08.13 21:36:21

VIZUALIZĂRI: 2518 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vtudorakis*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[11.08.13 19:09:19]

@vtudorakis: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Kyandra
    [11.08.13 21:42:03]

Niste poze, ceva, sa ne lamurim si noi?

raly
    [11.08.13 22:30:05]

Nu-mi vine sa cred ca s-a schimbat asa de mult situatia la Grand hotel Varna! Sunteti sigur ca ati nimerit unde trebuie?

zsolt_tusnad
    [12.08.13 07:28:04]

Cat a costat toata "distractia"? Din ecourile anterioare reiese clar ca ceva nu e in regula cu acest hotel.

Deborah77
    [12.08.13 08:15:37]

Bine, si asteptarile turistilor te lasa masca. Pt vreo 500 de eur cat or fi platit pt sejur, se asteapta sa fie serviti la piscina, cum se intampla la unele hoteluri f scumpe din Antalya. Iar piscina interioaraNu este mica. Restul serviciilor nu le comentez, am fost acolo acum vreo 6 ani, nu se mai pune...

fanespoitorul
    [12.08.13 08:25:36]

@Deborah77: Teapa am luat si eu mai demult. Am vazut ca este de 4*, pret de pret, nici prin cap nu mi-a trecut ce voi gasi acolo. Si in Turcia preturile variaza de la un hotel la altul la acelasi nr. de stele dar diferite sunt si serviciile. Asa cum ai spus, ce se asteapta sa primeasca la 5* cu vreo 500 euro.

Mie mi se pare curios la GHV cum unii dau super note iar altii dau note mici. Realitatea este la mijloc. Cu siguranta exista toate bubele descrise dar cei exagerat de optimisti nu le vad si au in fata lor doar "Jocul de vacanta".

nisiparu
    [12.08.13 12:17:32]

Personal am fost la GHV in 2010, poate nu este de 5*, cum nici costul sejurului nu este, dar sa notezi totul cu 0, consider ca este o inducere in eroare, nota reala consider ca este intre 7 - 8, functie de anumite pretentii ,,obiective".

grigoreureche
    [22.08.13 12:15:13]

@vtudorakis: Mergeti la Mamaia si mancati o friptura la gratar, cu salata asortata, si comandati o sticla de vin, asa cum ati facut, probabil, la restaurantul a-la-carte "Barbeque" din cadrul complexului. Vedeti cat va costa si faceti o comparatie. Cred ca nici nu merita discutia! Raportul pret - calitate este net in favoarea bulgarilor! Cand o sa gasiti macar un singur hotel care sa va ofere aceleasi servicii si la acelasi pret pe litoralul romanesc sa ne anuntati.

Si apropo de arhitectura hotelului, de care v-ati aratat scandalizat. Ce parere aveti despre arhitectura minunatelor hoteluri "Victoria" din Mamaia sau "Romanta" din Neptun si, in general, a majoritatii hotelurilor de la noi?

Deborah77, fanespoitorul, grigoreureche, Kyandra, nisiparu, raly, zsolt_tusnad
    Alte impresii din această RUBRICĂGrand Hotel Varna Hotel: