ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2013
DIN: Tecuci
ÎNSCRIS: 12.07.13
AUG-2013

Către satisfăcător

Frumos, dar cu lipsuri din partea agenției

Mă simt dator cu acest post pentru cei care vor să ajungă în această locație. Și eu am căutat, dar nu am găsit nimic detaliat pe larg, voi încerca acum.

Plecarea a fost din București parcul Izvor la ora 7:30 pentru că venise toată lumea și nu mai avea rost să așteptăm.

Pe drum popasuri cam din 3 în 3 ore, pe mine m-a nenorocit drumul respectiv, oribil cu autocar atâta drum, a doua zi pe la 11:30 eram în port la Igoumenitsa, am luat feriboatul ce a plecat la ora 12. Face cam 2 ore până la Kerkyra, am servit o cafea și o apă - cafeaua cam 2 euro, apa 0,5 parcă.

Din port până la Acharavi se mai merge aproximativ o oră. Ajunși la destinație autocarul parchează lângă un munte de gunoi, fără prea mare exagerare, toți am rămas oarecum stupefiați- ce naiba e aici?? unde am ajuns?? ne-am luat țeapă. (același lucru l-am observat și în ochii seriei cere a venit în locul nostru).

Se aud câteva comentarii, lumea nemulțumită... ok. Coborâm din autocar și ne izbește o duhoare de mortăciune, duhoare care înmiresmează întreaga zonă, cam pe tot parcursul vacanței.

Ne ia în primire doamna Geta - reprezentanta agenției, ne duce în complexul de vile unde urma să ne cazăm. Complexul frumos- palmieri, leandri, vegetație abundentă, curat, frumos amenajat, nu intra miros de gunoi din drum. Începe cazarea în funcție de ordinea în care au fost comandat sejururile- primii de la poartă spre vilele de la piscină, eu fiind cam printre ultimii pe listă am prins vilă cam lângă piscină - atunci mi s-a părut o afacere bună, sunt privilegiat, DAR mare atenție - dacă aveți copii sau vreți să dormiți noaptea liniștiți, solicitați altă zonă, seara la piscină fiind și barul a fost muzică nonstop și multă gălăgie- noi fiind tineri nu am fost prea mult deranjați de acest aspect, participând și noi la serile dansante ad-hoc pe marginea piscinei, dar a fost lângă piscină o familie cu doi copii mici care s-au plâns de atâta gălăgie și au spus că nu se poate odihni nimeni în acele condiții, din punctul meu de vedere reprezentanta agenției trebuia să aibă în vedere acest lucru și să îi cazeze de la început în altă zonă, iar lângă bar și piscină să cazeze tineretul care vrea să se distreze noaptea. De menționat că muzica și petrecerile durau cam până la 5 dimineața.

Continuăm - cazare aproape de bar, deschidem ușa- jos un fel de cameră de zi cu o chicinetă și baie (care e foarte mică, iar dușul e minuscul- greu de folosit), pe scări (mansardă) dormitorul. Cât de cât ok ca și condiții. Un prieten a fost cazat în alt corp de clădire unde nu aveau mansardă, mi s-a părut mai bine, era mai răcoare și mai spațios, la mansardă se aduna multă căldură, dormeam cu geamul deschis, dar era inconvenientul cu zgomotul de la bar.

După ce ne-am cazat, să ne adunăm pentru excursiile pe care voiam să le efectuăm- sincer pentru noi nu era tocmai momentul oportun după 18 ore de mers cu autocarul, chiar mi s-a părut un marketing agasant. Nu m-am dus, am preferat să merg până pe malul mării să mă liniștesc.

A doua zi am luat niște excursii, ca prețuri- Laguna albastră 31 euro, Paxi, Antipaxi 30, Paleokastritsa 15, Aqualand - nu știu, croazieră cu barbeque tot în jur de 30.

Prima excursie efectuată a fost Laguna albastră, a doua zi de la venire - plecarea la ora 7 dimineața și întoarcerea la ora 20. Excursia a fost foarte frumoasă (veți observa din poze), dar nepotrivită pentru începutul vacanței pentru că am stat toată ziua pe vas în soare, ne-am prăjit și la fete li s-a făcut rău deoarece nu le-a fost pusă la dispoziție o modalitate de a coborî undeva la plajă, cât noi înotam, ele nefiind mari înotătoare, deci au fost obligate să petreacă ore întregi pe vas fără să facă nimic. După am aflat că se putea face excursia și în alte zile, dar pe noi nu ne anunțase nimeni. Vreau să spun că nu am avut parte de ghid ci doar ni s-a spus de unde să luăm autocarul, credeam că la atâta lume vom avea parte de un reprezentant din partea agenției, dar nu a fost așa.

După această aventură nu am mai fost în excursii cu vasul, pentru că soția nu mai voia să tracă prin aceleași trăiri ca la prima. Pe vas prețuri - bere Mythos 0,33 2,5E, apa 0,5 1E, cafea 2,5E, înghețata 2,5E.

Am vorbit cu reprezentanta agenției pentru închirierea unei mașini pentru a doua zi, ne-a spus că nu se poate sub nicio forma și că nu o să găsim nicăieri în acea perioadă o mașină disponibilă, trebuia să ne orientăm cu 3- 4 zile înainte, uite că am găsit chiar dimineața următoare la primul telefon dat. Prețul a fost de 45 euro pe zi, plus benzina (1,8 E litrul de benzină, motorina 1,5-1,6E). Am fost să vizităm Kerkyra, forturile și orașul- superb, vârful Pantokrator, cel mai înalt punct de pe insulă, se ajunge greu dar merită pentru priveliște, apoi la Sidari, baie in Canal d Amour.

Am mai făcut o excursie la Paleokastritsa- inedit, merita dublu ca și preț, ne-am plimbat cu submarinul galben, am facut baie, am fost la mănăstire și la Bella vista - o priveliște incredibilă.

PLAJA - e cât de cât ok, e aproape de cazare, cu pietricele și nisip, apa curată, depinde de zi, uneori era limpede, alteori mai murdară, oricum mai bine ca plaja din Sidari unde apa era inferctă și foarte mică, mergi 300m și e până la genunchi. Noi am stat pe șezlongurile de la Barul Vegerra, nu ni s-au cerut bani, dar am făcut de fiecare dată consumație de la bar- bere draft 0,5 4 euro, frappe- 3-3,5 euro (îțî dă și o apă la 0,5 gratis), apa la 0,5 între 0,5 și 1 euro, bere la sticlă 0,33 intre 3 și 4 euro.

LA PISCINĂ se poate consuma numai ce cumperi de la bar, nu poți veni cu bere de la supermarket sau apa ta, prețuri ok- bere draft la halbă mare 2,5 E, halbă mică 2E, apa 0,5L 0,5 E, fresh portocale 2,5E, sucuri 2E, dimineața se putea servi un sandwish cu 4E îndestulător pt 2 persoane (4 buc sanwish cu cartofi pai). Personalul foarte ok.

STAȚIUNE - nu e cine știe ce, dar ok. Foarte mică, fără pretenții, dar drăguț dacă vrei să te relaxezi, daca vrei mai multă animație recomand Sidari sau Ipsos.

Găsești supermarketuri (sunt vreo 4) de unde îți poți cumpăra orice- bere de la 0,7E cutia, apa plată de la 1,6 E baxul de 6 sticle la 1,5E, pâine de la 1 E în sus, fructe- prețuri cam ca la noi, țigări (eu am fumat Davidoff 3,8E, Marlboro la fel) nu e mare diferență față de România, dulciuri, carne, conserve, ouă 6 buc la 2E, apa plată 5l 2E. Legumele mi s-au părut scumpe. Eu mi-am luat multă bere Amstel la 1,3 E cutia de 0,5, Mythos la fel, Guiness 2,25E (asta cam scumpă).

Un lucru care nu mi-a plăcut la stațiune este lipsa coșurilor de gunoi, nu am vazut niciunul, dar sunt o grămadă de tomberoane pe marginea străzii care miros urât, un mare minus pentru turism.

RESTAURANTE- cel mai frumos este Lemon Garden, o grădină cu lămâi și cu program artistic, prețuri mai măricele decât în alte locuri, dar frumos. Noi am fost 4 persoane și am plătit 85E- caracatiță 15E, pui 10E, frigărui mixte 20E, porc 15E, plus băuturi- vinul casei 5E coferul de 0,5, apa minerală 3E sticla, sucuri 2-3 E.

Pe plajă sunt restaurante unde am servit salată de pui 5E, salată creveți 6E, suc portocale 1,9E, apă plată la jumate 0,7E, supă de pui 3E- asta nu știu exact ce să spun, e o zeamă mai mult, iar ca și gust e ceva inedit, nu pot spune dacă e bună sau nu, e altceva.

FUEGO- pe plajă, la 1 minut de cazare- frumos, prețuri mai bune, mâncare excelentă.

Ghiros și souvlaky- cele mai bune sunt în capătul străzii principale a stațiunii, cum ieși la supermarketul Dumitra de pe drumul ce duce spre cazare, faci stanga și mergi pînă aproape de capăt, nu vă speriați, nu faceți mai mult de 5 minute că e stațiune mică.

Recomand înghețata, e FOARTE BUNĂ- 2,5 E 2 cupe, se merită din plin.

Se pot închiria mașini de la 40E pe zi, ATV de la 25E, motociltere și scutere de la 15E.

Curățenia în camere a fost făcută doar o singură zi, nu e o problemă, dar era bine dacă aveam și noi o mătură și un mop pentru nevoi, pe terasa seara mai stăteam cu o pereche și se mai făcea ceva mizerie.

Am făcut și un grătar cu tot grupul într-o seară, am dat fiecare căte 1 E și ne-au pus la dispoziție tot ce ne trebuia (bineînțeles că am cumpărat noi carnea).

La plecare am rămas cu un gust amar- trebuie eliberată camera la ora 9, ca să poată face curațenie pentru grupul care vine la ora 16. Între timp poți face duș intr-o singură cameră, ceea ce nu este ok, 44 persoane...

A venit autocarul la ora 15:45, am întrebat reprezentanta agenției dacă se pleacă până la ora 16:30, fetele voiau să mănânce ceva, ne-a spus că sub nicio formă, șoferii trebuiau să servească masa, să facă un duș, că undeva pe la 17 se pleacă. Noi am fost la un restaurant lângă resort, ne-am întors la 16:40, cu gândul că plecăm la ora 17, autocarul plecase, bagajele noastre nu mai erau. Am rămas mască, am găsit reprezentanta agenției care ne-a dus pană la autocar. După am aflat că șoferii au plecat pentru că mai aveau o cursă din București spre Brașov parcă și nu voiau să întârzie, noroc de grupul de tineri din Slobozia care nu au vrut să plece fără noi pentru că nu li se părea normal, și au coborât din autocar. DE CE NU AM PRIMIT TELEFON de la reprezentanta agenției când a văzut că nu suntem?? Avea numerele noastre, au plecat băieții pe jos să ne caute când totul se putea rezolva cu un telefon, foarte slabă pregătirea agenției în acest caz, îmi pun întrebarea ce se întâmpla dacă pățeam ceva- ni se făcea rău sau dădea o mașină peste noi? Pleca autocarul și nu îi interesa de nimic, nu aveam nici actele la noi, și era primordial să plecăm toți acasă de aici, nu cursa șoferilor la Brașov, care nu era treaba noastră. Oricum suntem foarte dezamăgiți de implicarea agenției de turism în acest caz, lipsă totală de profesionalism.

Dacă nu era incidentul acesta la sfârșit, puteam afirma că a fost un sejur reușit.

Sper că v-am fost de folos cu ceva, iar dacă aveți întrebări vă stau la dispoziție cu plăcere. Scuzați eventualele inadvertențe din rezumat, dar sunt foarte obosit, și m-am convins că nu se merită un sejur cu autocarul, este inuman pentru mine.

Trimis de gl10cyp in 11.08.13 12:43:54
Validat / Publicat: 11.08.13 13:49:12
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 2293 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gl10cyp); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera în care am fost cazați, parterul

[11.08.13 12:59:29]

@gl10cyp: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Pe viitor n-ar fi rău să desparţi recomandările despre cazare de cele referitoare la zona vizitată - în două articole distincte, unul de tip "de cazare" şi unul de tip "de călătorie".

mulinita
[11.08.13 16:43:05]

@gl10cyp: frumos și la obiect. Poza 22... e de milioane. Am o întrebare: excursia la Paleokastritsa a fost prin agenția... parteneră sau ați achiziționat-o, pe cont propriu, din stațiune? Mai știți cât a costat? Mulțumesc anticipat pentru răspuns.

scufita.arad
[11.08.13 18:05:46]

buna ziua. sunt din arad, si as dori sami spuneti si despre statiunea Sidarii, deoarece avem cumparat. un sejur din data de 1 septembrie, acolo, si am dorii sa stim cum ieste statiunea. am citit ca nu ati fost prea incantat de apa care e acolo. am dori sa-mi raspundeti, daca aveti timp. va multumesc mult.

[11.08.13 19:50:55]

@mulinita: excursia la Paleokastritsa este luata de la reprezentanta agentiei, din Corfu, a costa 15 E de persoana, se merita din plin. Nu ezitati sa o achizitionati.

[11.08.13 19:56:57]

@scufita. arad: Sidari este o statiune foarte frumoasă, aveți o multitudine de baruri, restaurante și magazine, mult mai bine evoluată decât Acharavi. Este foarte frumos Canal d Amour, stancile erodate de apă, marea nu mi-a plăcut pentru că era tulbure (nu știu dacă este tot timpul așa sau am nimerit numai eu) și este foarte mică adâncimea (poate sunt și alte zone cu apă adâncă). Oricum nu aveți ce regreta, este foarte frumos, plus că am găsit cele mai bune prețuri la mâncare, probabil fiind foarte mare concurență. Este o stațiune PLINĂ de britanici, foarte dinamică. Vă doresc un sejur plăcut! (sunt convins că așa va fi)

[11.08.13 20:19:19]

@mulinita: și să nu ratați în Paleokastritsa plimbarea cu submarinul galben, veți vedea peștii și stâncile sub apă, frumos, 10E de persoană.

mulinita
[11.08.13 20:26:46]

@gl10cyp: o sa ajungem, cu siguranță. Multumim.

[11.08.13 21:17:15]

@gl10cyp: de mult astept o postare ca asta. pe 28.08 plecam si noi la vila condor. o sa ma inarmez cu multa rabdare si intelegere. am putine emotii, dar sper sa ma descurc mai ales ca din toate postarile de pe aici am inteles ca nu pot sa ma bazez prea mult pe ghidul agentiei. va rog sa-mi spuneti ce nu trebuie ratat si pe ce nu merita sa aruncam banii. sunt intr-adevar tantari, albine... alte insecte. ati avut nevoie de aer conditionat? despre mancarea de la vila puteti sa-mi spuneti ceva? cat despre plecarea dvs. imi pare rau, nici nu vreau sa ma gandesc ca mi se poate intampla una ca asta. cei de la agentie ar trebuie sa se autosesizeze si sa ia niste masuri.

scufita.arad
[11.08.13 22:08:35]

@gl10cyp: va multumesc mult pentru informatii, in paleocastrita, am fost anul trecut, era totul ok, numai apa era foarte rece si statiunea scumpa, . ma refer la mincare. am mai fost si in ipsos, acum 2 ani si era ok acolo, si in agios gordios, unde era foarte frumos, dar apa cam rece deoarece erau valuri mari dar peisajul incantator. drumul intradevar e lung deoarece jumate din el facem prin tara. de la arad la craiova si apoi la bulgari. face 24 ore. va multumesc mult pentru imformati, .

[12.08.13 00:23:29]

@mikaelav: Despre mâncarea de la vilă nu pot să vă dau prea multe informații, nimeni din grup nu a avut masa cumpărată, singurele chestii de mâncat pe care le-am probat acolo au fost sandwishurile dimineața, care mi-au plăcut, dar există un meniu și puteți să comandați produse de la bucătărie când doriți. Țânțari sunt, mai ales seara dacă stați la terasa vilei, dar eu mi-am luat de acasă niște spirale Raid pentru afară, iar în cameră am avut tot timpul un aparat cu soluție lichidă și chiar nu am avut probleme. Mai sunt niște viespi, eu am găsit doar 3 în tot sejurul, dar le-am omorât, nu m-au deranjat deloc.

Cât despre ce nu trebuie ratat, e greu de spus, fiecare loc are frumusețea lui, depinde și de bugetul alocat, toate costă, eu am avut un buget de vreo 1200 euro pentru 2 persoane, dar se poate lejer și cu mai puțin, mai ales dacă serviți masa în regim self catering, noi o singură zi am făcut o omletă și niște cartofi pai, în rest am mâncat pe la restaurante. MERITĂ- laguna albastră, Paxi - Antipaxi, Paleokastritsa 100%, și vizitare Kerkyra, e superbă atmosfera venețiană. Ar fi bine dacă ați mai găsi o pereche cu care să închiriați o mașină și să vizitați Kerkyra și vârful Pantokrator. Asta ar costa 45E mașina și 15 E benzina, 60 E, împărțit la 2 = 30 E pereche, zic că e ok și frumos. Despre emoții, nu trebuie să aveți, o să vedeți că este frumos, drumul e nenorocire, iar acolo să faceți un tur de stațiune pentru acomodarea cu prețurile, sunt ceva diferențe. Ultimul supermarket de pe partea stângă din stațiune e mult mai bine aprovizionat și prețurile sunt mai mici decât la Dumitra, care e cel mai apropiat.

Despre aer condiționat - nu a necesitat, nu am avut, și nici prietenii mei, dar puteți sta o zi să vedeți dacă vă convine temperatura, dacă nu luați după, nu e o tragedie, dar am dormit cu geamul deschis. Vă doresc un sejur plăcut, și vă stau la dispoziție pentru alte neclarități!

[12.08.13 00:32:58]

@scufita. arad: Mâncarea e ok ca preț în Sidari, cea mai ieftină găsită de mine. Ca exemplu am fost la un restaurant unde avea afișat meniul zilei- starter: pâine cu usturoi sau cartof umplut cu cașcaval și ceva din carne (le-am încercat pe ambele și au fost foarte bune); felul principal: friptură de porc, friptură de pui sau lasagna (foarte bune toate); desert: înghețată la alegere dintre diferite arome. Acest meniu a costat 8,5 E și nici măcar nu am reușit să mănânc tot, noi am fost foarte mulțumiți.

[13.08.13 20:36:01]

@gl10cyp: Va multumesc mult pentru raspunsuri. Imi sunt de mare ajutor.

U30213
[14.08.13 12:12:14]

@mikaelav: Buna ziua doamna Mihaela (cred)... eu sunt reprezentantul agentiei... in cei doi ani de cand avem aceasta vila au fost aici peste 1000 de turisti... ar trebui sa ascultati parerile tuturor (nu a doua- trei persoane) sau si mai bine sa veniti si sa vedeti dv daca va puteti baza sau nu pe ghidul agentiei... pentru ca din pacate ceea ce au scris acesti turisti nu e tocmai asa... oricum eu va astept cu placere si sper ca la intoarcere o sa scrieti dv pe acest site parerea dv personala... va salut din Corfu

NB U30213 este (sau a fost) reprezentant al unității
U30213
[14.08.13 12:50:04]

@gl10cyp: deoarece ceea ce ati scris nu e adevarat am dreptul la replica

Imi pare rau ca ati scris aici niste neadevaruri si trebuie sa se stie de catre cei care citesc cum a fost de fapt

1. locul unde a oprit autocarul era intr-o parcare si intr-adevar erau tomberoane de gunoi pline deoarce cateva zile gunoierii au facut greva...

2. nu intotdeauna este galagie la piscina... in grupul dv au fost un grup de 15 tinerii care intr-adevar s-au distrat mai mult la piscina... dar nu se intampla la fiecare grup

3. intalnirea cu dv intr-adevar am facut-o in aceeasi zi pentru ca sunt excursii chiar din a doua zi... dar am fost la dv si a doua zi la ora 11 pentru cei care nu au putut ajunge searar

4 in ceea ce priveste croaziera la laguna albastra a fost sambata. nu vineri asa cum sugerati... la info ati fost informati de program... si daca preferati sa mergeti in alta zi la noi la agentie noi avem laguna doar joi si sambata... (si cum joia este zi de schimb de turisti singura zi ramasa era sambata)... puteati sa ma intrebati...

5. in croaziera ati avut ghid de limba engleza... vi s-a spus asta... nu depinde de agentia noastra ce ghid merge in croaziera, ci capitanul hotaraste...

Excursia la laguna ca si celelalte cu vaporul sunt foarte frumoase... daca sotiei dv nu i-a placut asta nu inseamna ca nu place numanui... din contra majoritatea se intorc foarte multumiti

5. preturile la excurii... la agentia mea nu sunt cele pe care le-ati scris ci: paxi 29 euro, AQualand 26 euro, BBQ 25 euro

6. in legatura cu ziua plecarii... nu stiu daca ati mai fost in excursii cu grupul... cu autocarul... acestea sunt conditiile... ganditi-va ca atunci cand dv ati venit ati intrat direct in camera tocmai pentru ca cei de dinaintea dv au iesit din camera la ora 9 si cele 3 femei au reusit sa faca curatenie in cele 20 de camere pana cand ati sosit dv... si nu toti cei 40 de turisti au avut nevoie in acelasi timp de dus... camera de dus si toaleta ati avut pana la ora 14... plus ca aveati dus si toaleta si la piscina...

7. ceea ce priveste plecarea ceea ce ati scris aici e "multumirea" pentru faptul EU ca v-am cautat cu masina mea prin toata statiunea??? ... v-am spus ca nu se pleaca mai devreme de ora 16.30... autocarul a plecat in soseaua principala pentru ca asa am spus eu... sa mearga acolo sa astepte pana va gasesc, nu pentru ca nu au vrut tinerii din autocar... insa dv ati venit la 16.45 iar eu v-am luat de la vila si v-am dus la autocar... In loc de cuvinte de multumire ati scris aceste lucruri... in fine asa suntem noi romanii...

Oricum va doresc vacante placute in continuare iar celor ce citesc acest site sa nu isi faca griji... o sa aveti o vacanta frumoasa!!! Corfu este o insula superba...

NB U30213 este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
[14.08.13 13:52:39]

@GHID CORFU: Să luăm punctual, care neadevăruri?

Păi eu am spus altceva? Unde e neadevărul?

Ce neadevăr am spus aici? Îl contactez pe domnul cu cei 2 copii să spună câte nopţi a dormit? Eu relatez ce am constatat în perioada vacanţei mele, nu pot presupune dacă altădată este diferit.

Care este şi aici neadevărul? Aţi spus şi dumneavoastră că aşa a fost, iar eu că am luat excursii a doua zi.

Aici este posibil să fi fost sâmbătă şi nu vineri, dar nu văd relevanţa.

Nu am avut niciun ghid în nicio limbă, era căpitanul cere vorbea ceva la microfon în 7 limbi şi niciuna bine, nimeni nu a înţeles nimic la difuzoare, întrebaţi şi pe alţii.

Dacă citeaţi postul meu corect vedeaţi că am spus că a fost foarte frumos, chiar cu asta am început...

Scuze, am greşit cu 1 euro la paxi şi cu 5 la BBQ (am spus în jur de 30) = mare neadevăr...

Nu am mai fost în grup cu autocarul şi sigur nici nu voi mai merge, dar ce aţi vrut să spuneţi aici că nu am înţeles, adică ce a fost eronat în postul meu?

Aici sunt multe de discutat şi mingea e la mine acum:

1. nouă în autocar ni s-a spus că ei nu au vrut să plece de către toată lumea, asta e, se înşeală 40 de oameni şi aveţi dumneavoastră dreptate;

2. noi am venit la vilă şi nu ne-a găsit nimeni pe undeva, dar tot nu am înţeles, şi poate mă lămuriţi acum, de ce nu am fost contactaţi telefonic şi spuneţi că ne-aţi căutat? Nu era mai simplu un apel? Eram la 15 secunde de autocar.

Şi va mulţumesc acum pentru transportul către autocar.

Corfu este o insulă superbă, am afirmat şi eu acelaşi lucru, şi la fel am spus celor care m-au întrebat aici. Dacă erați atentă vedeați că RECOMAND această locație!!!!

Aşa că, doamna Geta, nu văd care sunt acele neadevăruri pe care le insinuaţi.

Vă doresc numai bine!

[14.08.13 15:44:18]

@GHID CORFU: Buna ziua,

Am spus intr-o alta postare ca fiecare isi traieste experientele si cu siguranta cand ma voi intoarce, imi voi posta impresiile. Abia astept sa va cunosc si sper din tot sufletul sa ne demonstati ca acesti turisti nu au dreptate. Este adevarat ca nu puteti multumi pe toate lumea insa eu mi-am propus sa am concediu reusit, asa ca, sa ne vedem cu bine.

gl10cyp, mikaelav, mulinita, scufita.arad, U30213
Alte impresii din această RUBRICĂVila Condor/Thassos: