ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2013
DIN: Galati
ÎNSCRIS: 09.08.13
AUG-2013

Super tare

Pentru cei ce se plictisesc citind prea mult va zic de acum: Majoritatea comentariilor rautacioase sunt baliverne.

Am venit aici cu griji din cauza comentariilor rautacioase, asteptandu-ma sa mi se intample si mie necazurile prezentate de altii. Nu a fost deloc asa. Deci sa incep:

Am fost intampinati de un personal dragut ce ne-au pus niste bratari de HARTIE (si nu catuse cum spunea o femeie in alte comentarii) ce nu te incomodeaza asa tare, a doua zi si uiti de bratara.

Am fost cazati in camera 111 ce are vedere la parcare si din punctul asta de vedere e super pentru ca: e liniste (foarte important pentru mine), umbra, racoare etc. Daca va luati camera cu vederea la mare sau pe partea restaurantului, s-ar putea sa fiti deranjati de muzica ce tine de obicei pana la 00:00.

In camera am gasit asa: 2 paturi, unul matrimonial si unul single. 2 mese, 1 canapea si 2 fotolii, televizor, internet wifi si cablu, aer conditionat, baie cu bideu si cada, frigider, fier de calcat si masa de calcat (cineva se plangea ca nu au gasit in camera asa ceva, uite ca noi am gasit). In balcon 2 scaune si o masuta.

Prosoapele se schimba foarte des, iar la capitolul aspirat in camera, intr-adevar, nu prea se aspira, dar poate au si motive, gen: sa nu cumva sa-ti aspire din greseala un lant de aur sau un telefon. Mie imi convine, ca doar nu dorm pe podea.

Cu ocazia asta sa raspund si unor comentarii rautacioase:

Holurile nu-ti dau deloc impresia de camin studentesc, totul este mochetat. Catei maidanezi nu am vazut. Patronul ce parea a fi un gras cu ceafa lata si bmw x5 de fapt este un om cat se poate de normal si de treaba, cu ochelari, ce sta cu clientii la cina pe terasa.

Al doilea lucru care l-am facut dupa ce ne-am asezat in camera, a fost sa mergem la piscina exterioara unde la bar ne-a servit un baiat foarte de treaba. Ai sezlonguri si umbrele sa-ti pui in cap.

La cina am servit masa pe terasa ce in poze nu se vede ca-s vechi, dar terasa acum este extinsa, si podeaua e toata granit, precum intrarea in hotel si casa scarii. Cineva se vaita ca mancarea se repeta la fiecare 2 zile. Nu-i adevarat. Timp de 5 zile cel putin am avut seara de seara feluri de mancare diferite, deserturi diferite. Intr-adevar, la micul dejun nu prea au ce sa schimbe pt ca ai cam tot ce-ti trebuie, fie ca esti din ardeal, moldova, sau muntenia. Iar de bauturi chiar nu mai are rost sa vorbim... deci daca vrei sa te faci balon, aici s-o faci. Mancarea e foarte buna si facuta cu simt de raspundere, chiar nu mi-a fost dor de casa la capitolul asta.

Muzica e foarte ok, gen magic fm si radio zu combinat. Cat a stat Ionut de la Ro-Mania am avut de la 22:00 la 24:00 muzica populara si nu numai.

Poate ma repet, dar personalul e foarte de treaba, singurul inconvenient ar fi ca te intreaba cu o oarecare jena cand intrii in sala numarul camerei, dar noi nu suferim de asta, si nu ne doare gura s-o spunem. La un moment dat nici nu ne-a mai intrebat ca ne-au tinut minte. Dupa ce termini de mancat, imediat vin si-ti strang masa si unde-i cazul si glumesc cu tine daca esti de treaba (te stii tu golane :D ).

Am fost la un alt hotel de 4 stele din zona sa vizitam niste prieteni, iar ei acolo aveau bonuri de masa de 100 RON pe zi, si ne-au spus ca nu le ajung la 2 persoane, si chiar imi era mila de cantaretii lor caci nimeni nu aplauda, nimeni nu dansa, si sincer nu vroiam decat sa ne intoarcem la hotelul nostru unde oamenii chiar danseaza si se simt bine seara pe terasa.

Cu plaja nu prea mi-am batut capul, nu-mi place inghesuiala, dar am fost sa vad care-i treaba si pot spune ca-i destul de curata.

In concluzie, nu va fie teama, lucrurile nu-s deloc grave cum par. Ma opresc aici din scris ca nu vreau sa devin scriitor. Desi nu e necesar sa scriu acest review pozitiv caci ei chiar nu duc lipsa de clienti, o fac totusi pt acele comentarii rautacioase si fara rost ce m-au facut sa ma indoiesc de vacanta in cele 3 ore petrecute pe drum inspre hotel. Vacanta placuta.

Trimis de eugen111 in 09.08.13 17:56:35
Validat / Publicat: 09.08.13 19:57:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS. A mai fost în/la: Mamaia, hotel Lotus si Pelican parca. Jupiter, am uitat numele...

VIZUALIZĂRI: 2264 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (eugen111); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 La check-in + terasa restaurantului.

[09.08.13 19:37:22]

@eugen111: cum vine chestia asta

REGIM MASA: [MD, DP, AI]

Ori ai avut NUMAI mic dejun, ori demi-pensiune, ori All Inclusive?!?

Eniuei, bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

eugen111AUTOR REVIEW
[09.08.13 21:13:34]

@webmaster: bro. Nu am stiut [...] inseamna acronimele alea so... e all inclusive doar, la hotelul asta. Scoate tu daca poti md si dp.

eugen111
Alte impresii din această RUBRICĂPalace Hotel: