ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2013
DIN: Craiova
ÎNSCRIS: 27.06.11
JUL-2013

Foarte ok!

Am văzut o grămadă de impresii negative la adresa acestui hotel, însă mie nu mi se pare un hotel de nota 2 și o să observați acest lucru în cele ce urmează.

Drumul spre stațiune a fost bun, unele porțiuni în reparație, dar nu vă încurcă foarte mult. Am ajuns la hotel în jurul orei 14:00, când am primit camera (pe care am schimbat - o din anumite motive, prezentate mai jos).

Camera: Deși am schimbat două camere, în cea de - a doua am petrecut mai mult timp. Am schimbat prima cameră din cauză că nu a mers aerul condiționat, iar priveliștea a fost una neplăcută, adică trei pomi și un loc de joacă gonflabil. Am mers la recepție, unde problema s-a rezolvat; am primit o cameră la ultimul etaj (11) cu prveliște la mare. N-am avut probleme cu cea de - a doua cameră. E adevărat, nu e una de 5*, dar totul a fost în regulă. Camera a fost dublă, televizorul prinde și canale românești (Pro TV Internațional și toate canalele TVR, inclusiv cele locale). Baia a fost dotată cu tot ce trebuie. Aveți internet wireless în cameră.

Curățenie: Totul a fost foarte bine, prosoapele s - au schimbat, s-au făcut paturile, camera a fost curată, bineînțeles am mai "încurajat" cameristele, lăsându-le câteva leva. Mai bine decât acum doi ani, când am fost la acest hotel.

Personal: Mult mai bun decât acum doi ani. Acum, deși li se citește oboseala pe fețe, se străduiesc cât de cât să te simți bine. Nu ezitați să le lăsați câteva leva, merită pentru munca depusă. Personalul a fost ok de data asta, de la recepționistă până la barman, poate câteva excepții.

Piscinele: Au fost curate; apa a fost caldă. Lângă piscina mare, este o terasă unde seara ne relaxam, ascultând muzică live.

Plaja și Marea: Plaja este destul de mică dar este curată. Mare este câteodată puțin rece. În unele zile au fost multe alge, probabil din cauza curenților marini, căci din câte știam, bulgarii pun plase în mare.

Mâncarea: A fost diversificată la restaurantul principal, cert este că n - ai cum să te ridici nesătul de la masă, este mâncare pentru toate gusturile. Au fost și seri tematice la acest restaurant (seară rusească, mediteraneană sau mexicană).

Restaurantele a la carte au fost ok, cu excepția restaurantului mediteranean Grand Albatros, unde mâncarea n - a fost pe gustul meu, tot aici mi s-a părut ciudat să găsesc păstrăv (Marea Mediteraneană și Păstrăvul - nu văd legătura). La aceste restaurante, pentru cină se face rezervare.

Alte facilități: WiFi - gratuit, peste tot în hotel; Animație (mai puțin activă decât în anii trecuți); Biliard; Sală de fitness, Locuri de joacă pentru copii.

Exteriorul Hotelului: Este foarte frumos, de apreciat spațiile verzi

Stațiunea: Mai mult decât ok, prețurile - câteodată piperate.

Am fost și sunt mulțumit de ce oferă acest hotel în comparație cu alte hoteluri.

Nu este un hotel de 5*, însă este mai mult decât potrivit pentru cei fără prea mari pretenții și care caută un loc de relaxare pentru ei și familiile lor.

O să revin și cu poze!

Trimis de Leono in 04.08.13 18:39:29
Validat / Publicat: 04.08.13 20:43:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach, Nisipurile de Aur

VIZUALIZĂRI: 1966 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Leono); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P18 Mânăstirea Sfinții Constantin și Elena (2)

• Alte impresii din această RUBRICĂGrand Hotel Varna Hotel: