ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.08.2013
AUG-2013

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit

Fix pomul laudat

Ne-am dus la Dalboka (ala "pe dreapta") fix ca la pomul laudat. Rezervare, tot tacamul. Drumul de acces la restaurant - ca vai mama lui - il trecem la categoria "Bulgaria pitoreasca". Restaurantul, si el tot p-acolo...

Ne-am asezat la masa. Masa mare, 8 persoane (adica nu eram doar 2 speriati intr-un colt!).

Nu exagerez, a trecut o jumatate de ora (cam pret de 3 tigari fumate pe indelete)... inainte sa vina cineva sa ne intrebe de sanatate. Am incercat sa intram in vorba cu mai multe ospatarite, ne faceau semn ca sunt la alte mese, nici macar o scrumiera nu ne-au adus. Nu mai zic de-un pahar cu apa.

Dupa juma' de ora ne-am ridicat si ne-am dus frumusel la vecinii de peste drum unde nu pot sa zic c-am dat pe spate de buna ce era mancarea (desi midiile au fost BESTIALE), dar macar am reusit sa comandam ceva.

In fine, macar am descoperit un loc in care nu mai calc in viata mea! :)

Recomandare pt prieteni? Mergeti in alta parte. Aici e un bluff!

Trimis de Talharu in 04.08.13 00:35:43
Validat / Publicat: 07.08.13 17:32:13
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Balchik, Albena, Zlatni Pjasati

VIZUALIZĂRI: 3622 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Talharu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[04.08.13 11:25:03]

Având în vedere că scrieți din zonă descrisă, că verificările noastre nu au adus rezultate concludente și pentru eliminarea eventualelor suspiciuni că impresiile vin de la "concurență"

Articolul a fost selectat pentru o verificare suplimentară a autenticităţii şi naturii dezinteresate a recomandărilor.

Autorul este invitat să încarce un set minimal de poze care să dovedească prezenţa acolo în calitate de turist plătitor.

NOTĂ: Fotografiile nu vor fi făcute publice, dacă se solicită expres acest lucru.

TalharuAUTOR REVIEW
[06.08.13 10:27:43]

@webmaster:

Am scris din zona descrisa pt ca am stat la un resort din apropiere (BlakSeaRama). Mesajul a fost postat dupa ce ne-am intors de la restaurant. Nu am poze de la locatia restaurantului.

Acum scriu din Bucuresti, puteti verifica IP-ul.

In privinta naturii dezinteresate a recomandarilor mele, dupa parerea mea, vorbesc o romana suficient de coerenta pt a nu fi suspectat ca sunt bulgar, asadar nu vad de ce as fi suspectat ca lucrez pt concurenta.

De asemenea, daca recititi mesajul meu initial, am scris ca nici la restaurantul unde in cele din urma am mancat, nu m-a dat pe spate mancarea. Asadar nu-l recomand nici pe acela.

Vroiam doar sa relatez o experienta proprie, la cald.

Daca trebuie sa duc munca de lamurire pt fiecare mesaj pe care il postez, probabil ca datile viitoare ma voi abtine.

O zi buna.

[07.08.13 17:32:05]

ok, odată cu reîntorcerea și postarea două zile consecutive dinr-o locație din țară, putem considera verificarea încheiată.

Verificările sunt în interesul comun (inclusiv al tău, ca turist), la o adică ai putea realiza acest lucru. În cazul în care le consideri deranjante sau deplasate, - poți alege, bineînțeles, să scrii pe un sait care nu face astfel de verificări.

GYL*
[08.08.13 09:33:45]

Hai ca-mi place, ti-ai facut cont special pt. acest review ca sa spui ca nu te-a bagat nimeni in seama "la ala de pe dreapta"! bun asa! poate n-o sa te bage in seama nici pe aici, daca relatezi cu atat naduf si frustrare! auzi, apropos, "drumul ala ca vai mama lui" e un drum asfaltat ingust mult mai bun decat multe alte drumuri judetene ale tarisoarei noastre pitoresti, singurul lui scop fiind accesul la cele 2 puncte de consum, cam ce-ai fi vrut, Bechtel bulgaresc? Sunt curios din toate destinatiile turistice pe care le-ai insirat ti-a placut ceva? te-a multumit ceva? sau tot frustrari? Ganduri bune!

Quasar
[06.09.13 12:48:35]

@GYL: Sunt intru totul de acord cu Talharu. Am incercat sa mancam prima data la restaurantul din drepata. Dupa 10 min de asteptare li s-a facut mila de noi si ne-au bagat in seama. Suntem informati ca daca nu avem rezervare ne putem intoarce de unde am venit. Pentru ca batusem drumul pana acolo, am incercat la restaurantul din stanga. Localul mi s-a parut mai decent decat cel lasat in urma. Am comandat specialitatile lor din midii. Eu sunt topit dupa fructele de mare. Mancarea este buna dar portiile extrem de mici. Nu va lasati pacaliti de pozele din menul de prezentare pentru ca n-o sa primiti ce vedeti acolo. Trebuie sa specificati clar cate bucati va doriti sa contina portia. Nota de plata este tiparita in slavona si se poate plati in leva, euro sau lei. Cursul de schimb este de 2,5 lei la o leva. Noi n-am inteles mare lucru din ce scria pe nota. Acasa, am tradus de curiozitate si ne-am dat seama ca ne-au incarcat cu mai multe chestii de care nu am beneficiat si care ne-au incarcat nota cu vreo 10 leva. Una peste alta... privelistea merita toti banii.

GYL*
[06.09.13 13:34:12]

@Quasar: Ok, va inteleg dejamagirea, poate totul se trage de la rezervare, noi cum ajuns am fost intrebati de ea, dar aveam, inca de vreo 3 zile. Imediat ce s-a confirmat am fost poftiti sa ne alegem masa, iar aici nu ne-am asezat bine pe bancute si a sosit un flacau cu meniul, apoi cand nici nu ne hotarasem asupra bucatelor a venit dupa comanda, asa ca a trebuit sa faca cale intoarsa asa cum a venit. Dupa lansarea comenzii nu cred ca a durat mai mult de 7-8 minute si venit comanda toata, grup, nu stiu ce sa zic, aici portiile erau babane, nu erau "calici", imi pare rau pentru experienta voastra neplacuta.

GYL*, Quasar, Talharu
Alte impresii din această RUBRICĂFerma de midii Dalboka: