ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.08.2013
ÎNSCRIS: 12.08.12
AUG-2013

Către satisfăcător

Conditii Baile Persani

sejurul de cateva zile a fost gandit cu destinatia targu mures - bistrita-nasaud - maramures cu tranzit 2 zile in baile persani, langa fagaras...

locatia are avantajul de a fi in proximitatea misterioasei si cautatei biserici rupestre din sinca veche, pe care de asemenea am vizitat-o si care ne-a lasat o impresie deosebita. sunt doar cativa km distanta de la sinca veche pana la baile persani si fiind obositi, am gasit nimerita o pauza de 2 zile.

solutiile de cazare sunt in camping; casute de 2 persoane; 40 lei/noapte, casute de 4 persoane; 80 lei/noapte, camera 2 persoane motel; 80 lei/noapte. casutele sunt suficient de spatioase pentru petrecerea a 2-3 zile. de asemenea, am gasit lenjerie curata, prosoape, curatenie in camera. personalul binevoitor si saritor. la cerere, ti se aduce de la restaurantul terasei mancarea si bautura la camera. exista un grup sanitar comun casutelor, relativ curat, insa cu un numar insuficient de chiuvete. ar fi fost bine-venita si existenta unor cismele in camping. dusul cu apa calda e accesibil doar celor campati in camping, si numai intre orele 20.30-8.00. pentru cei care vin la baile persani doar pentru piscina cu apa sarata sau pentru namolul sapropelic, disponibile sunt doar dusuri cu apa rece si sarata pe plaja.

accesul la piscina costa 15 ron/persoana/zi. apa e sarata si cam rece pentru luna august. restaurantul pune la dispozitie mancare pregatita gustos, iar preturile sunt nici mici, nici mari. pentru turistii obositi sau cu gusturi mai linistite ca familia noastra, dau o nota total negativa muzicii la un nivel sonor inacceptabil de ridicat. acest lucru ne-a impiedicat nu numai sa ne odihnim, dar o simpla conversatie ne-a pus dificultati. acest lucru ne-a impins sa gasim ca refugiu zona de lac din spatele campusului, mai indepartata de galagie.

ca nota generala, este o locatie mica, putin pretentioasa, investitii s-au facut, dar modeste pentru moment. locatia este placuta, unde poti sa-ti petreci 1-2 zile tihnite, cu conditia unui nivel sonor mai rezonabil.

Trimis de Atena2008 in 03.08.13 17:26:18
Validat / Publicat: 03.08.13 18:33:22
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în FĂGĂRAȘ [BV]. A mai fost în/la: locatii similare ca gen: baile Figa, Baile Cojocna, Baile Acas, Baile Tasnad, Baile Sovata

VIZUALIZĂRI: 3942 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Atena2008); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

camicamy*
[21.08.14 12:04:26]

zona este frumoasa dar condiitile lasa de dorit

sezlonguri rupte si foarte murdare, la casute ce sa mai spun 80 lei cazarea si te mananca paianjenii noaptea nu poti dormii asa circula soarecii, am rugat un angajat sa transmita patronului ce se intampla dar m-ia raspuns foarte arogant.

FOARTE MARE DEZAMAGIRE. la pretul de 80 lei la o pensiune ai toate conditiile.

RUSINE!!!

• Alte impresii din această RUBRICĂRedescoperă Băile Perșani: