ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2013
ÎNSCRIS: 31.07.13
JUL-2013
2 ADULȚI -- v: -

Experienta extraordinara

Ce am gasit pe siteul hotelului si ce am gasit in hotel:

Facilitati generale

Acces internet: da la un calculator de prin 1997 in holul hotelului care sincer nici nu stiu daca mai functioneaza

Bar: unde o doza de suc e la pret de marriott, adica 7 lei.

Lift: 3 lifturi in care te urci si te rogi sa nu se dezintegreze!

Loc de joaca copii: asta nu am cautat pentru ca nu avem copii

Parcare: care am platit o la receptie 100 de lei pe tot sejururul, iar cand am intrebat daca plecam cu masina unde parcam cand venim raspunsul a fost de la domnii de la paza sa le dam o atentie si o sa ne tina ei locul. Scurt dadeam 10 lei de fiecare data cand plecam sa nu ne trezim ca trebuie sa lasam masina in mangalia

Restaurant propriu: cu o mancare extraordinara, ca cea de la spital de la aspect la gust si la miros identic

Terasa: cu o masa si 3 scaune!

Activitati sportive si de relaxare:

Aqua Parc: da arata superb piscina dar e 21 de lei de persoana pe zi, doar nu era sa fie inclus

Baza de tratament proprie: cu doua sali deplorabile

Sala de fitness: am intrebat la receptie unde o gasim raspunsul a fost nu stiu sa va spun. Adica e INEXISTENTA!!

Dotari camere:

Aer conditionat: fara telecomanda

Baie proprie: cu cabina de dus care nu e e asa o chestie unde stai si iti pica ceva apa in cap

Balcon: singurul lucru extraordinar din cauza privelistii

Minibar / Frigider: gol nu va ganditi ca ar fii plin cu ceva

Pat dublu: care scartaie cand te muti pe o parte pe alta

Telefon

TV: cu televiziune dolce la care te uiti cu lupa nu e nici o plasma ca in fotografii.

Vai si amar sincer daca vreti nervi sa muriti de foame si sa platiti absolut orice de la parcare care o platesti la receptie si o platesti zilnic si la agenti de paza si sa platesti si mancarea sa nu primesti o apa nimic nici servetele. Camerista venea zilnic schimba gunoiul schimba hartia de la wc dadea cu un mop si gata. Nu a schimbat lenjeria sau prosoapele

GROAZNIC.

P. S. nu au gandaci!

Trimis de ada.30 in 31.07.13 20:15:36
Validat / Publicat: 31.07.13 21:18:41

VIZUALIZĂRI: 2453 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ada.30); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[31.07.13 21:19:10]

@ada.30: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [31.07.13 21:24:02]

P. S. nu au gandaci!

Asta trebuie trecută la minusuri, desigur!

iulian68
    [31.07.13 23:18:40]

@ada. 30: caculatorul functiona, insa era foarte solicitat, mai ales de pustii din hotel, clienti si ei, desigur!

Daca doreai, iti aduceai laptop-ul de acasa si puteai sa-l folosesti din hol.

Parcarea: cum am spus, am platit 12 lei/zi, am folosit masina, cand m-am intors am gasit locul ocupat, insa puteai parca oriunde era liber... Decat sa tratezi cu paznicii puteai merge la receptionere si sigur primeai un loc...

AquaPark e gratuita pentru clientii hoteluilui, daca nu ar fi fost gratuita nu mai prindeai loc acolo... Nu inteleg de ce te-a deranjat, decat daca doresti binele intregii omeniri

Telecomenzile de la AC sunt la receptie, e atat de greu sa ceri una? 'free "!

Dusul era ca orice dus fara "figuri", doar un dus...

Frigiderul, hmm, doar la all inclusive si "afara " am vazut frigider plin cu "de toate " in unele locuri chiar cu plata produselor, nu-mi vine sa cred ca te asteptai sa-l gasesti " full"!!! La trei stele ???

Televizoarele, Grundig, vechi, dar cu diagonala de minim 51, nu necesitau lupa!!!

Asa cum am scris si eu, camerista venea zilnic, golea cosurile de gunoi (mai era unul in balcon, daca nu l-ai observat), prosoapele, ca peste tot, se schimbau doar daca le lasai jos, (in alte parti scrie citet, daca ai mai umblat, ai invatat deja asta)

Una peste alta, uite ca din nou m-am convins ce inseamna sa iei in seama tot ce scriu unii sau altii. Repet, si cu scuze fata de admin si webmasteri, amsa scriu cu majuscule: NICIODATA NU VOI MAI LUA IN SERIOS DECAT PARERI VENITE DE LA COLEGII CARE SCRIU AICI DE ANI!!!

Daca ar fi fost sa iau in serios ce se scrisese inainte sa ajung la acest hotel, cred ca stateam acasa... Si ca o paranteza, citeste din ce am mai notat pe acest sait, ca sate convingi ca nu am ajuns prima oara in viata la acest hotel... Iti dau dreptate doar in privinta mancarii... Doar atat... Imi pare rau...

Afar de asta, am vazut in caseta pretul platit ... Putin , foarte putin ... !!!

Coca Dosky
    [01.08.13 04:08:38]

14 nopți, regim complet, 240 lei, ce ai fi vrut sa -ti ofere? (cu tot respectul)

mmierla
    [01.08.13 14:54:34]

@ada. 30:

Cred ca pretul de 240 lei 14 nopti cu toate mesele trecut in caseta tehnica este o greseala. Puteti sa ne spuneti va rog cat a costat sejurul cu toate mesele?

multumesc

danyscorpion
    [05.08.13 18:11:14]

@Ada, esti platita de personal sa faci comentarii bune? feigiderul e defapt un miniracitor, tv e unul cu diagonala 37 cm, adica cel mai mic posibil, piscina e contracost, nicidecum gratuita, ca in reclama!!!

[05.08.13 21:43:11]

@danyscorpion: pai da stiu ca in frigider nu incapea in picioare pusa o sticla de 2 litri. Si piscina am scris era 21 de lei pe zi. Nu le fac reclama am scris in paralel ce au scris pe site si ce am gasit. Nu le fac reclama din contra.

[05.08.13 21:56:57]

@iulian68: deci draga, in primul rand fara jigniri sau chesti de genul acesta

da stiam ca daca arunci pe jos prosoapele le schimba in mod normal le am pus pe jos si le am gasit tot pe jos ca norocu ca stiu care e treaba in hotelurile de la mare in ro si mi am luat si de acasa prosoape. Cat despre cos draga am avut doar unul in baie.

Tv era super mic si abea vedeam la el.

Telecomanda de la aerul conditionat nu am primit o de la receptie free pt ca mi au spus raspicat ca nu am destule pt ca unele sunt sticate si restu sunt la alte camere.

Parcarea degeaba am vorbit u domnisoarele de la receptie pt ca mi au zis ca asta e. Deci in dorinta de a parca in jurul hotelului nu in mangalia le dadeam de fiecare data 10 lei la domnii de la securitate sa ne tina locu ca nu aveam chef sa dau ture numa asa.

mi am. luat laptopul da uite eu am problema asta sa stau in pat sa citesc ziarele online dimineata in pijama deci... nu e corect sa scri una si sa primeati alta. La ce descriere au si la ce primesti defapt scuza ma.

Cat despre dus putea sa fie o cabina scuza ma nu o vanita ca puteai linistit sa stai pe wc [....]

Cu toate astea de bani ala stateam altundeva unde aveam facilitatile de pe sitelul hotelului balada!

Si apropo sait nu e sait e site si afar de asta e de fapt in afara de asta. O zi excelenta si multa bafta in viitorul concediu in minunatul hotel.

[05.08.13 22:01:39]

@Coca Dosky: pe bune? Te invit in orasul meu sa vezi ce primesti la un hotel de 4 stele intr o camera de 240 pe noapte. Cu tot respectul!

johnnyredlabel † CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [05.08.13 22:07:31]

@ada. 30: Să știi că ecoul lui@Coca Doski nu a fost în glumă. Din cele scrise de tine în caseta tehnică, ar rezulta că pe întreg sejurul de 14 nopți ai plătit numai 240 lei, cred că e o eroare, înțeleg că cei 240 lei sunt pe noapte, ok?

[05.08.13 22:10:24]

@johnnyredlabel: da am gresit. 240 pe noapte

[05.08.13 22:10:31]

@danyscorpion: te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi!!!

Vezi, de exemplu, aici

[05.08.13 22:12:50]

@ada. 30: Modificat în caseta tehnică la prețul sejurului conform indicațiilor autoarei

Andox
    [05.08.13 22:51:12]

@ada. 30:

Si apropo sait nu e sait e site...

De ce ești așa de categorică?

Oare George Pruteanu ar putea avea o fărâma de dreptate?

pruteanu.ro/0rapid/00index/sait.htm

johnnyredlabel † CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [05.08.13 23:00:05]

@Andox: Există și un topic culiuc.com/archives/2007/ ... _sit_sait.phtml interesant.

Eu votez cu site . Cred că până la urmă se ajunge ca-n vechea dilemă, ce e mai corect pricomigdale sau picromigdale!

Amândouă sunt corecte...

[06.08.13 13:13:39]

Wow! Nu am scris minic cu majuscule au scris alti, si sincer site ii site si asta e nu toata lumea stie engleza sau chiar limba romana. Se accepta si romana asta a oamenilor cu o cultura care lasa de dorit. Asta e ultimul lucru pe care il scriu. Imi pare rau dar suntem intr o tara libera unde oricine isi poate expune parerea liber chiar daca asta inseamna sa jigneasca sau sa deranjeze pe unu si pe altul. Sincer nu imi pasa ce pareri aveti si nu incercati sa ma mai contraziceti ca asta e parerea mea a fost o experienta deplorabila pe care nu o sa o repet. Daca x si y care au comentat mai sus si au zis ca wow ce fain e hotelul si conditi super mie mi s au parut jalnice si plus de asta isi fac o reclama falsa asta ma derenjaza, da? Nu aveti decat sa comentati pana vi se uzeaza tastatura. Va urez o viata placuta!

[06.08.13 13:21:52]

@ada. 30:

Nu am scris minic cu majuscule au scris alti

Așa e, chiar au scris alții, și altora (adică aceluia, mai exact) i se adresa mesajul de mai sus. Vezi și „formula” introductivă @danyscorpion: ...

Cât despre „site” - nu cred că are sens să lungim polemica.

iulian68
    [07.08.13 20:12:03]

@ada. 30: Mie personal imi pare rau daca te-am suparat cu ceva, insa vorba ta, traim intr-o tara libera si avem dreptul la opinie. (cam indoielnica ultima parte!)

Asadar mi-am permis sa imi exprim si eu, ca si tine, parerile despre hotel, nu cred ca l-am laudat prea mult, iar diferenta noastra de opinii s-a referit la unele servicii pe care le-ai fi vrut dar nu au fost si nici nu vor fi prea curand la categoria respectiva. Scuza-ma inca o data si crede-ma ca am sa citesc cu placere postarile tale... In fond sunt doar niste pareri, daca nu ne plac, vorba lui Mircea Badea, "schimbam canalul " (in cazul nostru ecoul) ! Toate cele bune!

ada.30, Coca Dosky, danyscorpion, iulian68, mmierla
    Alte impresii din această RUBRICĂBalada Hotel: