ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2013
    JUL-2013

Foarte nemulțumit
    Extrem de nemulțumit
    Extrem de nemulțumit

Aquapark Steaua Mureşului / / Tot mai rau...

Incercand sa scapam de canicula din oras am optat pentru strandul Steaua Muresului, stiind de acum 3 saptamani ca ne-am simtit bine si am fost multumiti de ce am gasit acolo. Dar socoteala de acasa nu se potriveste totdeauna (din pacate) cu ce am vrea noi.

Complexul a fost renovat conform standardelor europene si deschis de doar 2 luni. Dar cum romanul vrea profit maxim in 3 luni de vara, ne-am trezit ca ne-am ratat ziua...

Organizatorii au lasat sa intre atat de multa lume ca toate spatiile verzi au fost impanzite cu cearceafuri unele langa altele, desi in costul biletului ti se promite o umbrele si un sezlong.

Dupa ora 9.30 cand deja venisera foarte multi turisti oferta era de doar o umbrela la 2 sezlonguri. Putin dupa 10 nu mai primeai nici una, iar de sezlonguri nici vorba.

Apa era murdara in toate 4 bazinele, pubelele gemeau de gunoi, nu le-a golit nimeni toata ziua, miros insuportabil cu muste care roiau in jurul resturilor arucate pe jos.

Aglomeratie mare si la restaurant, chelneri fara experienta care nu mai veneau sa-ti ia comanda, apoi nu mai stiau ce ai comandat. Om in om ca sa intelegeti, dar ce conteaza ca doar vara nu tine la nesfarsit si pana la urma urmei nu mori daca petreci o zi infernala cand de fapt tu astepti duminica sa te relaxezi si primesti exact pe dos. PE BANII TAI din pacate.

Concluzia finala? JENANT, nu recomand si altora.

Trimis de cosym* in 29.07.13 11:33:58
    Validat / Publicat: 29.07.13 12:38:33
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în DEVA.

VIZUALIZĂRI: 1707 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cosym*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.07.13 12:38:13]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Aquapark-uri, ștranduri în Geoagiu și împrejurimi" (nou-creată)

baby eyes
    [29.07.13 13:10:42]

E trist ce se întâmplă! Poate ar fi fost util de mentionat şi preţul de intrare, poate si ceva preţuri/servicii de la restaurant sau poate chiar localizarea exactă a complexului. Din câte ştiu strandul Steaua Muresului se află la circa 20 km de Geoagiu-Băi, la aprox. 5 km de Simeria.

cosym*AUTOR REVIEW
    [07.08.13 07:36:04]

@baby eyes:

Pretul de intrare este de 20 lei adultul si 15 lei copiii pana la 14 ani. Ai incluse o umbrele si un sezlong in banii acestia.

La restaurant 4 lei un mic cu mustar si paine, 4 lei virsli, 12 lei pieptul de pui la gratar, 5 lei salata, 5 lei cartofii prajiti. Sucurile la 0.5 costa cam 5 lei, berea tot pana-n 5, inghetata de la 3 lei... cam astea ar fi.

Da, strandul il gasesti langa Simeria, pe drumul de Uroi cum mergi inspre Geoagiu.

Toate bune...

baby eyes, cosym*
    Alte impresii din această RUBRICĂ (Alte) Aquapark-uri, ștranduri în Deva și împrejurimi: