ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.09.2009
    AUG-2009

Foarte nemulțumit
    Sub orice critică
    Sub orice critică

Calatorie in tara nesimtirii.

A fost ca o calatorie in tara saraciei si a nesimtirii. Hotel construit de catre comunisti si exploatat acum de comunisti vopsiti in capitalisti Un amestec de locatie pentru tratament si un pic de litoral.

Hotel cu 13 etaje 3 lifturi turcesti un fel de imitatie de lift adevarat. Receptia 2 TUTE, una blonda, grasa si candava demult de tot draguta dar nu batrana si cealalta un fel de Foaie verde care nu stiu ce cauta acolo - probabil ca se defectase dozatorul de suc si se reorientase profesional. Chitanta de parcare ioc, chitanta de curatenie statiune ioc banii bagati in buzunar IN TOTAL 140 RON. In plus 100 ron spaga pentru un etaj mai acesibil.

In receptie oameni batrani, suferinzi cu grave probleme locomotorii si care asteapta pana seara sa i bage cineva in seama. Cand vezi receptia te gandesti daca nu ai ajuns cumva la un azil de batrani.

Camera este destul de ok cu baia este problema, instalatii sanitare descompletate apa sub cada si normal tantari foarte multi tantari. De la piscina de alaturi de la baie foarte multi tantari si nu prea ai ce sa le faci iar administratorii nu vor probabil fac parte din patrimoniul societatii Transilvania. Curatenia in camera, gunoi aruncat, o rezolvi cu o amarata de femeie de serviciu ii lasi niste banuti in fiecare zi si devine un experiment Pavlov, incepe sa vina singura. Dar sa fim corecti femeile astea au foarte multe camere de facut curat si cred ca salariul lor este o gluma proasta.

La restaurant o aratare fara varsta, de sex feminin incert, alaturi de un pispirica cu o camasa alba de imprumut si care sigur fusese a unui nou nascut. Amandoi foarte implicati in a controla turistii daca au legitimatii de intrare in restauran; in rest VARZA, nici cea mai mica legatura cu munca dintr un restaurant. Pispirica nu putea articula decat Seefaaa dupa care se rastea la turisti ca daca cineva sparge vesela se plateste. Intr o zi l-am vazut si pe seful de restaurant - ceva iesit din filmul "Bachus" si care era la fel de suparat ca avea turisti si ca ei venisera sa manance. In rest ce sa spun mic dejun de baile Amara... Salam prost, cascaval si branza ieftina si putina si foarte multa paine prajita in ulei si budinca cu salam din ziua precedenta. Nu o sa inteleg niciodata de ce mananca ardelenii atata paine prajita in ulei, au venit la mare, nu la coasa. Turisti cam saracuti dupa imbracaminte si dupa cat si ce mancau. Acum daca este bufet nu cred ca merita sa mananci tot si din toate sa mai iei si in sacose cand mancarea este asa cum este. Dar ma rog asta este alta chestiune si chiar cred ca tine de saracie si demnitate.

IN CONCLUZIE puteti sa ocoliti acest hotel nu pierdeti nimic poate doar un spectacol grotesc despre saracie, neprofesinalism si capitalism romanesc de butic. Si inca ceva - de ce naiba oare nu orienteaza acest hotel catre cei cu probleme de sanatate si fara posibilitati mateiale, de ce fac acest amestec?

Trimis de heraco* in 11.09.09 14:48:30

VIZUALIZĂRI: 2587 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (heraco*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[11.09.09 17:43:07]

heraco!

ardelenii mananca painea prajita la fel ca si voi, cei frumosi, plini de bani si destepti din bucuresti!

[11.09.09 17:48:39]

Sincer, nu ti-am putut urmari niciodata logica sau topica frazelor, idutzu.

Inteleg/intuiesc, totusi, vag ca ai vrea cumva "sa te iei", DIN NOU, de persoana care scrie si nu de parerile exprimate.

Gresesc? Om vedea.

Am dreptate? in acest caz ia cele de mai sus ca pe un Ultim avertisment.

[11.09.09 18:00:13]

dar afirmatiile de mai jos sunt o.k?

""Nu o sa inteleg niciodata de ce mananca ardelenii atata paine prajita in ulei, au venit la mare, nu la coasa. Turisti cam saracuti dupa imbracaminte si dupa cat si ce mancau.""

[11.09.09 18:07:01]

Sunt la limita. Au fost tolerate pentru ca sunt insignifiante in context si pentru ca autorul este la "prima abatere".

La recidive e cu totul altceva (si nu doar pe acest site sau doar in spatiul virtual!)

[11.09.09 18:20:50]

asa sunt eu mai "mistocar"din fire deoarece nu inteleg cum doua diferite persoane merg la acelasi hotel, aproximativ aceeasi perioada (mai ca dau nas in nas acolo) si au pareri cu 180 de grade diferite.

pe cine sa crezi?

pe cel care "injura" hotelul sau pe cel care-l lauda?

daca-l lauda se ia lumea de el ca-i de-al hotelului, ca-i angajatul hotelului, ca merge pe banii altora, etc.

am fost si eu in multe locuri in romania si strainatate inclusiv in locuri care au review-uri rele sau foarte rele dar pt. mine familia mea si doi copii mici a fost foarte bine si frumos.

de aceea comentez la unele rewiev-uri scrise de unele persoane fiindca induc lumea (turistul) in eroare.

p. s. nu-mi place sa scriu rewiev-uri la hotelurile pe unde am umblat deoarece toate ar fi pozitive si ar trebui sa intru i polemica cu altii!

mai sunt si altii care au ecouri acide sau mai nedigerabile decat ale mele dar cu ei nu ai nimic!

oare de ce?

[11.09.09 18:24:56]

pardon 360 grade (stiu ce inseamna recidiva-am terminat dreptul de ceva timp)

[11.09.09 19:32:26]

idutzu: scriu pe fuga - dintr-un magazin - dar

1) asa cum suntem diversi, e normal ca si parerile si pozitiile in domeniul turistic sunt la fel de diverse. Peste ce-i mult diferit de parerile tale, pu si simplu sari!

2) incerc sa fiu cat de obiectiv si nepartinitor pot. Daca-mi mai scapa unele lucruri, semnaleaza-mi-le si vei vedea ca a) recunosc, atunci cand e cazul si b) iau masurile necesare ptr a corecta.

Insa subliniez: nu tolerez mistocariile si contrele personale pe AmFostAcolo.ro.

heraco*AUTOR REVIEW
    [15.09.09 10:24:07]

Imi pare rau pentru cel care s-a suparat. Asta este "patriotismul local" isi spune cuvantul cand nu trebuie. Nu am dorit sa ofensez pe nimeni, nici macar pe cei care sunt implicati in hotelul ala.

ASA CA IMI VOI STERGE CONTUL SI NU VOI MAI ACCESA ACEST SIT.

Si inca ceva, parca incep sa inteleg de ce mananca ardelenii atata paine prajita in ulei Poate fi o relatie directa intre alimentatie si reactie.

Va doresc sa testati singuri hotelul, restul este poveste romaneasca. Ori poate ar fi bine sa postez si impresii de la un SPA unguresc?

[15.09.09 11:11:27]

Cred ca pentru aceasta referire directa, generalizata si repetata asupra persoanelor dintr-o anumita regiune a tarii meriti un cartonas gablen. Iar daca vrei sa-ti stergi contul, drum bun si cale batuta!

[15.09.09 17:03:27]

esti multumita doamna webmaster???

am ajuns sovini , nationalisti !!!

[15.09.09 17:16:58]

nu ne plac ungurii, rusii (cu toate neamurile lor), nemtii, olandezii, plus toate celelalte natii care vor sa ne strice sejurul nostru de oameni civilizati si corecti

(unii dau raspunsuri din magazine la pareri, pozitii, logica, topica" frazelor" -exista topica cuvintelor, propozitiilor in fraza pe care nu le inteleg) la sovinisme nu.

este corect?

am ajuns ca unul din managerii lantului de hoteluri RIXOS sa scrie un ecou de dezmintire si nu este primul.

[16.09.09 17:29:11]

idutzu - ma sincer plictisesc eternele tale atacuri la adresa oricui (vad ca acuma te iei si de mine). Scrie impresii sau orice altceva constructiv; in caz contrar te ajut personal sa te tii de hotararea mai demult luata - da, este ultimul avertisment

[16.09.09 19:32:57]

acum am citit ecoul tau si chiar imi pare rau ca am scris un review pe acest site, dar din consideratie pentru cititorii care au bun simt l-am lasat acolo.

dar acuma m-am hotarat!

ma dezabonez fiindca nu merit sa am cont pe acest site!

[16.09.09 22:10:12]

om trai si-om vedea

florinvsc
    [07.03.11 19:10:23]

Doamneeee. Am ras cu lacrimi. Superb review. Si superb simt al umorului. Nu ma pot opri din ras. Pur si simplu ma dor falcile. )))

florinvsc
    Alte impresii din această RUBRICĂBalada Hotel: