ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.07.2013
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 26.07.13
JUL-2013

Raport pret/calitate ok

Tocmai ne-am intors dintr-o calatorie de 5 nopti la Hotelul Berlin Golden Beach.

Ca idee, din locul unde ne-a lasat autocarul am luat un taxi care a costat 10 leva. Nu e scump, nu e ieftin, dar nu se merita sa orbecai prin statiune daca nu ai mai fost acolo.

Cazarea se face fix la ora 2 PM (poate cand nu e varf de sezon sa prinzi mai repede), acest lucru duce la pierderea mesei la restaurant. Dar se compenseaza la plecare cand faci decazarea la ora 12 si iti lasa bratara sa poti manca la restaurant pana la ora 2PM.

Camera a fost pe spate, vezi un munte mai mic impadurit, destul de curat in camera, baia exceptional de curata si fara miros.

Ca si atuuri: pozitia hotelului, faptul ca ai umbrele, sezlong inclus, bar pe plaja. sunt poate unele hoteluri mai reusite in statiune, dar sa mergi vreo 5minute pana la plaja nu e prea placut.

De mancare nu e spectaculos, dar nu mori de foame.

Dimineata recomand branza lor proaspata, exceptionala. gasesti in fiecare dimineata clatite care de asemeni sunt un mare plus pt acest hotel, chiar daca astepti 2-3minute la coada. Peste medie mi s-a parut si cafeaua de la dozator.

sucurile de la dozator sunt aiurea, dar cafeaua este ok.

la pranz si seara depinde de noroc. sunt zile in care mancarea la pranz a fost buna, seara asa si asa. sau invers. dar ca idee daca iti folosesti simtul olftactiv si vizual scapi fara toxinfectie alimentara, lucrul cel mai important :)

e bine sa faceti rezervare la restaurantul "a la carte". am servit intr-o seara o mancare decenta. de pe menu recomand inelele de calamar si la felul principal vitelul (de-a dreptul delicios).

La plaja sezlonguri si saltele libere oricand.

Una peste alta, cat am platit a meritat. Singura deficienta la acest hotel este mancarea, care nu este tocmai pentru pretentiosi. dar nu mori de foame cu siguranta. marele plusuri: locatie, barul pe plaja sau piscina, umbrele si sezlonguri gratis, curatentie in camera, liniste in general.

Animatorii sunt plicticosi la un moment dat, dar pt copiii merge.

Daca acum 2-3 ani sa te duci la bulgari era o afacere, acum au micsorat numarul de nopti de la 7 la 5 si preturile le-au pastrat cam pe acolo. Nu mai este o afacere, dar nici pe litoralul nostru nu imi doresc sa ajung.

Marea este foarte curata, am vazut in 6 zile foarte putine alge in una din zile si 2 meduze lesinate. Apa este adanca si daca mergi spre larg devine si mai adanca, nu scade.

Distractie placuta, daca sunt intrebari nu ezitati sa mi le adresati.

Trimis de primatu in 26.07.13 15:35:35
Validat / Publicat: 26.07.13 16:41:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de aur - hotel Bolero (dublu ca pret, nu are bar pe plaja) Sunny Beach hotel Nessebar Hotel, superb cam la aceiasi bani

VIZUALIZĂRI: 1757 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (primatu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[26.07.13 16:22:45]

@primatu: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂBerlin Golden Beach Hotel: