Miramare Resort & Spa [Agios Nikolaos]

DIN Zalău
înscris/ă în 25.07.13
JUL-2013
+ COPII: - -- varsta: -

Atentie la detalii! Luati va rog in calcul!!!

M am decis sa scriu cateva detalii despre acest hotel, in speranta ca le ve ti lua in calcul dinainte de a va achizitiona biletul spre acest hotel.

Ca sa fiu pe scurt am sa ncep sa va descriu rapid despre ce este vorba: mancarea destul de variata (nu va asteptati sa fie all inclusive turcia-o mare diferenta) in schimb ce e pregatit destul de bine pregatit, in schimb la micul dejun se cam repeta acelasi meniu.

Camerele pot sa va spun ca nu sunt chiar de 4 stele, in schimb sunt curate. Curatenia se facea aproape zilnic daca le atrageati atentia! La cei cu All inclusive sa stiti ca se includ doar bauturile lor locale, sucuri doar de la dozator inclusive si apa . Tot ce luati din frigider e contra cost!!! La restaurant erau mese a cate doua,4, 5,6 persoane(dau un exemplu,nu am analizat )... pana aici e bineee dar regula lor era stricta... nu te puteai aseza la orice masa, te asezau dansii.

Trebuia sa astepti pana se elibera masa la care te puteai pune in functie de cati eram si ca sa ma ntelegeti mai bine: daca eram 4 persoane nu te lasau sa te pui la masa de 5 (daca nu gaseai de 4) doar de 4 si asteptai pana se elibereaza masa cu 4 locuri (am dat un exemplu)

Daca nu erai imbracat adecvat te trimiteau sa te schimbi (ex: nu aveai voie in pantaloni scurti si tricou-barbati) , nu te puteai deplasa cu cafeaua de sus de la restaurant jos pe terasa (terasa fiind deschisa mai tarziu, nu aveai de unde sa te servesti) sezlongurile de la plaja se plateau, programul barului de la piscina destul de scurt. Pe scurt reguli stricte care te indispun,pan 'la urma mergi sa te relaxezi ,nu?

Acum ramane la decizia voastra daca alegi hotelul sau nu! In schimb plaja de langa hotel este frumoasa, apa curata, intrarea fiind treptata.

La 15 minute de mers pe jos ajungeti in orasul turistic Agios Nikolaos care merita vizitat. Preturile ca peste tot, depinde ce v ar interesa. Am fost si in excursia optionala: insula Gramvousa si laguna Balos... de vis merita tot drumul pana acolo.

Asa ca final pot sa va spun ca merita vazuta Creta e superba, fancand abstractie de regulile lor stricte de la hotel! Sper sa va ajute impresiile mele si va doresc un concediu placut tuturor!!!

Impresii încărcate de BCBianca in 26.07.2013 00:18:33

Validat / Publicat: 26.07.13 04:28:44

• A fost prima sa vizită/vacanţă în GRECIA

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (BCBianca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  4050 PMA (din 7 voturi) nota2

[26.07.13 00:39:36]

@BCBianca: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- ciovicac99
[17.01.14 12:46:45]

Dar nu ai spus nimic de plaja, cum este? noi vrem sa mergem cu copil avem facilitati pentru el?

- BCBianca
[05.03.14 15:20:20]

@ciovicac99: Bună ziua! Și în primul rand imi cer scuze pentru întârzierea mesajului. Referitor la plajele din apropierea resortului sunt doua ca număr. Din cele doua va recomand doar una. Despre cea care va o recomand pot sa va spun ca este la câteva minute de mers pe jos, nisipul este fin, intrarea lina în mare, apa curată... în concluzie e numai buna de mers și pentru cuplurile cu copii.

Publicitate    [19.08.19 05:25:18]