ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2013
ÎNSCRIS: 06.01.13
JUN-2013

Un sejur de nota10

Am plecat la 7 dim din bucuresti cu autocarul, si la 12.30 am ajuns la hotel. ne-am lasat bagajele intr-o camera langa receptie, urmand a ne da cardul pentru camera la ora 14 cand era ora de incepere a check-in ului, dar ne-au pus bratarile de all inclusive si ne-au spus unde este restaurantul, barul pentru gustari si am plecat pe plaja pana la ora14. am fost tratati cu amabilitate de toti angajatii pe toata durata sejurului, chiar mult mai bine decat la noi in unele locatii unde am avut ocazia sa ma cazez, indiferent de solicitarile care le-am avut si am fost multumiti.

curatenie faceau doamnele zilnic, datea cu aspiratorul in balcon si apoi cu mopul, stergeau geamurile (le vedeam dp plaja in fiecare zi ce faceau afara) plus in camera aspirat, prosoapele se sch si zilnic daq le lasai pe jos, daq nu la2 zile, lenjeria au sch de3ori plus ca mereu aranjau paturile ca noi nu aveam inclinatii spre perfectiune ca dansele, f corecte nu ne-a lipstit absolut nimik indif ce am lasat in camera pe toata durata sejurului, . camera era spatioasa, 2paturi unul langa altul si o canapea de care noi nu am avut nevoie fiind doar2 persoane, mobila ok asortata toata, tv cam micut dar cum prindeam doar pro tv nu a contat ca nu ne intorceam niciodata inainte de11noaptea in camera. minibarul avea bauturi contra cost, daq doream cu o lista de preturi deasupra.

despre mancare ce pot zice... nu puteai sa nu gasesti ceva sa iti placa la orice masa, f variata, peste porc si pui la pranz si cina in diverse variante inclusiv gratar, mancaruri de post, salate variate, fructe (pepene rosu, nectarine, piersici, caise, portocale, banane, gref rosu, cirese), dulciuri, clatite, inghetata la discretie, gofre, compoturi, 2 feluri de ciorbe una cu carne una crema de legume, etc... 2 zile am avut si creveti, caracatita si scoici...

mancarea era f bine gatita nu innota in ulei, grataruri diverse de carne sau legume, lista ar tot continua dar mai bine pun cateva poze in schimb.

am avut acompaniament muzical live in fiecare seara aproape si cantau foarte frumos in div limbi, chiar daq in15zile au cam repetat repertoriul uneori.

plaja f bine intretinuta, 2 sezl si o umbrela incluse in pret, iar salteaua era separat2lv pe zi de pers

din fata hotelului puteam inchiria biciclete de2 sau 4pers sau luam trenuletul (3lv adult si 2lv copii dus si idem intors daq doreai) sa aj in centrul statiunii la Luna Parc sa distram copiii si la magazine cu suveniruri sau o plimbare pe jos de15-20min nu strica dupa cina

intr-adevar cam se statea la coada la clatite, omleta, oua ochi, gratare, pizza, chestiile care se faceau pe loc, dar e ceva f normal pt ca dura pana se faceau ca doar nu ni le dateau crude, chiar daq unii comentau cu spor contra asteptarii de parca era vina omului ca nu se prajea carnea instantaneu sau clatita trebuia intoarsa pe ambele parti de parca acasa se fac toate instant cum le pui in tigaie sau pe gratar, dar ma rog, mofturi.

si la bauturi sau inghetata sunt cozi pt ca nici nu deschidea bine si erau20-30pers prezente sa fie servite si normal ca trebuia sa asteptam, si la ce caldura era afara lumea venea si pleca intr-una de la bar, asa ca momentele de respiro erau mai mult in timpul mesei de pranz cand aveau oamenii alta optiune.

cocktail-urile erau mult mai convenabile la pret decat la noi4.5lv, in timp ce la mamaia am dat echivalentul a8lv pe un titanic spre ex.

zilnic erau programe pt copii de joaca la hotel mura sau gergana, aveau teren pt fotbal sau volei, seara program de dansuri sau karaoke etc.

pe scurt am fost f multumiti si anul viitor cu siguranta vom reveni cu un nou sejur de cel putin15zile la hotel slavuna si il recomand cu placere tuturor.

sper ca v-am fost de folos cu impresiile din sejurul meu si va stau la dispozitie pentru orice intrebare.

sejururi placute tuturor

Trimis de ultras_fabian in 23.07.13 20:18:44
Validat / Publicat: 23.07.13 21:37:32
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2387 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ultras_fabian); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 sarmalute cu orez, piept si pulpa de pui cu legume si mancare de dovlecei cu rosii

carmencita1
    [07.08.13 19:42:22]

Buna seara!

Urmeaza sa plecam la hotel Slavuna, si as dori sa stiu daca au plasa de tantari la geam sau daca sunt tantari avand in vedere ca este padurea aproape?!

Multumesc!

ravenala22
    [09.08.13 06:54:58]

Nu sunt tintari deloc...

ultras_fabianAUTOR REVIEW
    [09.08.13 12:39:34]

@carmencita1: buna ziua. tot peretele ce da spre mare e din termopan cu usa culisanta ce se blocheaza si plasa de tantari cat toata usa. dar oricum nu am avut pb cu tantarii delok pt ca nu sunt

carmencita1, ravenala22, ultras_fabian
    Alte impresii din această RUBRICĂSlavuna Hotel [Complex Gergana]: