Grand Belish Hotel [Davutlar, Long Beach]

înscris/ă în 18.07.13
JUL-2013
740 [euro?]

Dezamagitor

In afara cazarii, care a fost OK, totul este sub orice critica.

Mancarea si bauturile-un dezastru.

Camaruta cu masa de tenis de masa si biliard (cu program!) oferea niste"ustensile" jalnice si soioase.

Jocurile de table si rumy-jegoase.

Plaja necuratata in cele 7 zile de sedere, vant tot timpul, valuri care faceau ca apa sa fie (para) murdara.

Amabilitatea turcilor a fost odata, demult.

Locatia este intr-un satuc la cca. 10 km de Kusadasi, pana aici costul transportului cu microbuzele locale este de 5E/pers.

NU RECOMAND!

Impresii încărcate de pacorama in 18.07.2013 12:19:11

Validat / Publicat: 18.07.13 14:01:06

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Antalia, H. Rixos

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pacorama); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1798 PMA (din 6 voturi) nota2

[18.07.13 14:00:17]

@pacorama: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează...", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[18.07.13 22:25:36]

@pacorama:

Am fost la acest hotel la scurt timp de la deschidere. Serviciile erau varză, dar am pus acest lucru pe seama lipsei de experiență inerentă oricărui început. Credeam că pe parcurs se vor pune la punct, dar se pare că m-am înșelat.

Spre deosebire de tine, eu am fost absolut încântată de plaja din Davutlar, în Antalya negăsind nici pe departe vreuna la fel, și am notat-o cu 10. Mi-e greu să îmi imaginez cum în doar 3 ani o plajă superbă a ajuns sub orice critică.

De curiozitate, la care hotel Rixos ai fost în Antalya?

- pacorama
[19.07.13 11:53:21]

@nicole33: Rixos Premium Belek, in 2008. Dar nu putem compara resorturile, dat fiind si diferenta de pret (3600E la Rixos fata de 740E la Belish).

Impresia mea este aceeasi ca si a familiei de prieteni cu care am fost (si care mai fusesera in Turcia in Kusadasi si in Didim).

- nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
[21.07.13 13:53:57]

@pacorama:

Îți mulțumesc pentru răspuns. Credeam că ai fost la unul din Rixos-urile din Kemer, care nu excelează prin calitatea plajei. Este evident că nu pot fi comparate cele două, deși clasificate la fel, diferențele fiind uriașe.

Fiecare este liber să aibă propria opinie, dar, cu toate acestea, consider că ai exagerat în notare. Citeam aseară un review (vezi impresii) despre un hotel care practic nu are plajă deloc, unde mai există și o conductă care deversează diverse ”chestii ” poluând marea în zona de baie, iar autorul acordă totuși 25% la capitolul plaja și marea și nu am putut să nu mă întreb care dintre cei doi useri este obiectiv și care nu.

- pacorama
[22.07.13 14:28:53]

@nicole33: Depinde ce cu ce compari si ce asteptari ai... Ultimii 2 ani am fost in concediu in Grecia (Thassos si Kavala) iar marea si plaja erau impecabile. Ca si ceea ce gaseai pe plaja-sezlonguri, saltele, umbrele de plaja. Aici saltelele erau soioase, umbrelutele de pe vremea construirii hotelului, iar de prosoape nici n-am intrebat pt. ca am venit cu ele de-acasa. Muzica si bar pe plaja-ioc! Ce sa-mi placa?

- calatorul72
[25.07.13 12:20:49]

@pacorama: din nou de acord cu nicole 33... prosoapele erau gratis de la piscina interioara pe baza cartelei care o primeai de la receptiei si puteai sa le schimbi de cate ori vroaiai pe zi...

o fi frumos in grecia dar ce primesti la acelasi pret pe care l-ai platit aici... un mic dejun...

mancarea si bauturile dezastru??? de la 740 la 3600 euro e cale lunga si eu am fost in Antalya si stiu despre ce e vorba... cand ai ales locatia cunosteai ca exista internet... google map???

La fel si pentru tine... pacat ca ai pierdut vremea sa mergi pana acolo... era mai bine la iarba verde...

- miha09
[13.01.14 15:09:57]

Noua nu ni s-a parut dezamagitor, intradevar am avut asteptari mai mari, dar in final ni s-a parut bine.

Este adevarat ca bauturile sunt proaste, de la cele alcoolice la nealcolice, pana si bulgarii le au mai de calitate. Camera, desi este un hotel nou, a avut un miros ciudat, cu tapet desprins pe aproximativ 0.50 m, pe alocuri patat, cu urme de tantari omarati pe perete. Asta m-a deranjat cel mai mult.

Nu prea sunt multe locuri de stat la umbra, asa ca dupa ora 12, daca nu vrei sa te prajesti si nu gasesti un loc la umbra, te cam duci in camera.

Mancarea e ok, nu exceleaza ca si gust, dar gasesti ceva bun de mancat, iar prajiturile sunt chiar bune, unele.

Fructe multe.

Animatia seara este oK in general, o singura seara din sapte mi s-a parut plicticoasa.

Clientii arabi sunt mai bine tratati ca noi, la noi se fac ca nu inteleg ce spunem, dar nu toti angajatii sunt neprietenosi, insa e suficient doar unul sa te trateze diferentiat ca sa-ti strice cheful.

Mentionez ca am fost la sfarsitul lunii august 2013

Publicitate    [25.06.19 17:40:16]

• O dorinta implinita (Jun.2016) - punctaj satisfactie: 5.80 (scris in 04.07.16 de valileau din FUNDULEA) - NU RECOMANDĂ
  • Frumos (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 9.60 (scris in 15.11.15 de marival din BUCURESTI) - RECOMANDĂ
  • Mult sub asteptari (Jun.2014) - punctaj satisfactie: 3.65 (scris in 27.06.14 de Lillyana din GALATI) - NU RECOMANDĂ
  • Un sejur reusit, linistit si placut... (Aug.2013) - punctaj satisfactie: 9.90 (scris in 15.08.13 de Mihagache din GALATI) - RECOMANDĂ
  • Modest (Jul.2013) - punctaj satisfactie: 5.95 (scris in 21.07.13 de marioprofu din BACăU) - NU RECOMANDĂ
  • Nu chiar OK! (Jun.2013) - punctaj satisfactie: 7.40 (scris in 09.06.14 de MORARUL din GALATI) - NU RECOMANDĂ
  • Un hotel clasic de 5* (Jun.2013) - punctaj satisfactie: 8.70 (scris in 02.03.14 de tudose cornel din PITEșTI) - RECOMANDĂ

pagină generată in 0.0878729820251 sec