ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.07.2013
JUN-2013

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Degradare si lipsa de respect fata de turisti

Am primit cadou de la o firma cu care colaborez un week-end pentru 2 persoane cu demipensiune. Am avut de ales intre mai multe locatii si, in urma cautarilor de pe net si a studierii tuturor hotelurilor din care trebuia sa aleg, am ajuns la Poenita, Sighisoara.

Pe net este prezentat foarte frumos, totul pare foarte ok dar, din pacate am fost dezamagiti total. Cazarea se face incepand cu ora 4 pm (asa scrie pe net) asa ca am ajuns la hotelul respeciv pe la 5 pm.

De cand am vazut exteriorul am avut ceva temeri ca nu va fi bine si m-am convins pe parcurs. Doamna de la receptie ne-a zis ca toate camerele bune sunt ocupate de dimineata deja cu alte persoane venite tot prin firma prin care am venit si noi. Ne-a aratat o cabanuta din lemn si apoi alte 2 camere.

Am ales cabanuta ca stiti cum e, din doua rele o alegi pe cea mai putin rea. O camera foarte intunecoasa cu 3 paturi, mocheta imbacsita, un televizor in miniatura la care nu se vedea nimic daca stateai in pat dar nici nu prea aveai ce ca prindea 5-6 posturi, mobila cu vechime considerabila dar cel mai crunt moment a fost cand am folosit baia: chiuveta minuscula si cabina de dus mizerabile, cand faceam dus toata baia se umplea de apa, ca sa intri trebuia sa deschizi larg usa, sa te inghesui langa cabina si abia apoi o puteai inchide si sa nu credeti ca datorita dimensiunilor mele (am 52 kg!!). Sa va spun drept, mi-era sila sa intru in baie sa ma spal pe maini. Chiuveta era atat de mica incat n-aveai cum sa nu te stropesti tot cu apa.

Izolare fonica nu exista, ne-au innebunit niste caini din vecini si masinile proprietarilor care parcau si la 12 noaptea la 2 metri de cabana in care eram cazati. Oricum, o galagie constanta din cauza careia n-am putut sa ne odihnim cele 2 nopti petrecute acolo.

Cum spuneam mai sus, am avut asigurate 2 mese pe zi: micul dejun si cina. Restaurantul este la acelasi nivel cu tot hotelul adica foarte jos. Ospatari demodati, plictisiti si satui de clienti care te serveau exact ca pe timpul comunistilor, cand se mergea in concediu cu bilet prin sindicat. Ne aduceau pe masa apa de la chiuveta pusa in sticle de apa minerala. As fi vrut sa spun si ceva bun despre hotelul asta dar nu prea am ce. Am ajuns acolo foarte entuziasmati de ce ne asteapta si am plecat dezamagiti total si nerabdatori sa scapam de cosmar.

Oricum, nu mergeti la acest hotel decat daca n-aveti ce face cu banii si aveti nostalgii ceausiste.

Trimis de ioana_777 in 18.07.13 10:18:42
Validat / Publicat: 18.07.13 11:18:45
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SIGHIȘOARA [MS].

VIZUALIZĂRI: 1606 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioana_777); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

MioritikPHONE
[26.04.22 03:34:51]

mm... s-au schimbat multe...

Mioritik
Alte impresii din această RUBRICĂPoenița Hotel: