ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2013
DIN: Iasi
ÎNSCRIS: 10.08.11
JUN-2013

One vision

Aici ar fi trebuit sa ne petrecem a treia noapte in drumul nostru spre Kefalonia, dar n-a fost sa fie asa.

Desi am rezervat pe booking.com cu mult timp inainte si dupa ce ne-am conversat cu proprietarul pe mail de cateva ori, cand am ajuns la destinatie dupa vreo 7 ore de condus ni s-a adus la cunostinta ca nu mai sunt camere libere.

Evident stupefactia a fost pe masura vestii primite si desi proprietarul incerca sa ne explice ca a avut ceva probleme cu PC-ul si nu a vazut rezervarea noastra in timp util nu prea a indulcit starea noastra.

El oricum se astepta sa nu avem o reactie prea buna vis-a-vis de cele intamplate asa ca ne-a oferit repejor ceva de baut si ne-a prezentat cateva camere la alte hoteluri din zona ca sa alegem noi unde vrem sa stam.

Dupa cateva minute de studiat am ales vila Theodora, unde pretul pe noapte era de 40 de euro, in situatia in care noi rezervasem la el cu 30de euro, asa ca a platit el diferenta: vezi impresii.

A vorbit el cu proprietarii care nu erau la vila, le-a povestit toata tarasenia si oamenii au fost destul de draguti sa ne primeasca cu conditia sa asteptam vreo 3 ore pana pregatesc camera.

Asa ca in cele cateva ore am fugit in port unde am mancat ceva, apoi am asteptat cumintei pe terasa vilei pana a venit femeia care se ocupa de curatenie si ne-a pregatit camera.

Punctajul pe care l-am dat nu este pentru cazare ci pentru simplul fapt ca proprietarul si-a recunoscut vina si ne-a ajutat cum a putut el mai bine sa rezolvam problema astfel incat ambele parti sa fie multumite.

Dupa multitudinea masinilor din parcare cu nr de RO si notele de pe Booking.com probabil ca la One Vision sunt conditii bune, mai ales ca are si plaja privata in imediata apropiere a vilei.

Trimis de elena_iasi in 16.07.13 21:53:13
Validat / Publicat: 16.07.13 23:04:31

VIZUALIZĂRI: 1685 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elena_iasi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[16.07.13 22:35:00]

Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazat(ă) efectiv la această unitate.

• SOCIALs