Mitsis Petit Palais Hotel

înscris/ă în 15.07.13
JUL-2013
1250 eur

Concediu Rhodos

In primul rand vreau sa va spun ca am ales Grecia pentru vremea perfecta din orice anotimp, adica soare cat mai mult. Dupa ce am cautat pe net ne-am oprit asupra insulei Rhodos despre care pot spune recent intors ca este ideala pentru toate varstele, intradevar romani am intalnit putini dar foarte ok din punct de vedere al comportamentului, comparativ cu scandinavii (danezi, islandezi, norvegieni) care sunt niste necrescuti care cand ies din tara lor uita ca sunt intre oameni, i-as compara cu niste animale scapate din padure. Deci sa nu mai vorbim ca romanii nu se stiu comporta peste granite bineinteles cu mici exceptii.

Acum sa revenim la vacanta, am stat la hotelul MITSIS PALAIS din orasul Rhodos, foarte aproape de toate oiectivele turistice, camera foarte curata dar spre surprinderea noastra avea un balcon infect, de aceea o doua zi am cerut sa ni se schimbe camera ceea ce sa- si intamplat, e o practica in Grecia daca nu-ti ceri drepturile de turist esti luat de fraier pentru ca strainii stiu acest lucru si il folosesc.

Curatenie se facea zilnic, prosoape schimbate zilnic, curatenie, nu am ce sa obiectez, mancarea foarte buna, gustoasa si diversificata in comparatie cu Spania.

Avantajul de a sta in Rhodos Town este faptul ca poti ajunge in orasul vechi, in port, la Colosul din Rhodos, si la alte obiective facand o plimbare pe jos, spare deosebire de alte statiuni unde esti nevoit sa iei un taxi sau sa inchiriezi o masina pentru a vizita.

In concluzie vreau sa mai spun ca a fost un concediu reusit, odihnitor si fara muzica la maxim pe plaja, doar putini comercianti pentru ca iei din asta traiesc.

Impresii încărcate de cristeab81 in 15.07.2013 11:46:26

Validat / Publicat: 22.07.13 08:49:31

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în GRECIA. A mai fost în/la: Paralai, Hotel Akti Musson
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Spania, Turcia

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (cristeab81); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  2250 PMA (din 4 voturi) nota2

[15.07.13 12:37:28]

@cristeab81: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

- Admin
[22.07.13 08:48:00]

Articolul a fost încărcat inițial în rubrica "Descoperă Rodos", dar este evident un review predominant "de cazare"

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Mitsis Petit Palais" (deja existentă pe sait)

- dacă greșim și nu la acest hotel a avut loc sejurul: rog autorul să ne corecteze

- rog deasemenea autorul să indice și o notă pentru capitolul CAZARE (fiind încărcat la o rubrică "de călătorie", programul nu i-a permis selectarea unei note la acest capitol)

Publicitate    [25.08.19 06:50:58]

• Am revenit in Rhodos ! (Jul.2010) - punctaj satisfactie: 8.80 (scris in 21.07.10 de corinne din PUCIOASA) - RECOMANDĂ