ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.07.2013
DIN: Timişoara
ÎNSCRIS: 01.07.12
JUL-2013

Mai bine

La insistentele fiicei mele, care s-a distrat foarte bine anul trecut la Marea Neagra, am revenit la Hotel Modern si pot spune sincer, ca nu-mi pare rau.

In sfarsit, am gasit un hotel unde lucrurile se pot si imbunatati de la un an la altul, in loc sa se inrautateasca.

Puncte pozitive mentinute: amabilitatea intregului personal - am fost intampinati de fiecare data cu zambetul pe buze, orice solicitare se rezolva promt, in cateva minute si, desi de la agentie ni s-a comunicat ca check-in-ul este la ora 18, la ora 13 eram deja in camera; curatenia in hotel; locatia si imprejurimile hotelului.

Ce s-a schimbat in bine: in primul rand, macarea. Anul acesta am optat pt demipensiune, intrucat am fost foarte dezamagiti de calitatea inferioara a mancarii de anul trecut. Ei bine, surpriza! Desi la pranz sunt mai putine sortimente, acestea sunt mai gustoase si cu aspect mai placut. Exista de obicei doua-trei feluri gatite cu carne si trei-patru garnituri, insa zilnic se face si gratar pe terasa (pui, porc, peste, in functie de zi). Bucatarii mai necesita niste lectii de pregatire a pastelor :))), insa ai ce alege dc nu esti adeptul terciului fainos.

Suficiente salate, inghetata (nu este deosebita, dar ok) si aceleasi prajituri de plastic ca si anul trecut (dar nu mori dc le mananci).

La piscina bauturile le primesti in pahare de sticla (in sfarsit!!!), paharele de plastic se folosesc pt plaja si pt copiii mici.

Nu se mai gasesc zilnic la piscina vesnicele napolitane, acum alterneaza cu eugenii, care sunt chiar bune.

Despre cina nu pot spune nimic, noi optand sa mancam in fiecare seara la alt restaurant.

Au amenajat in spatiul verde intre restaurant si faleza ub loc de joaca destul de incapator pt copii, iar in camere au fost inlocuite vechile TV cu altele noi, LCD, cu ecran ceva mai mare si peste 100 programe. Acum urmeaza ceva ce m-a socat (si nu in mod placut): printre aceste programe, sunt si vreo 4 pentru adulti, la liber, necodate, astfel incat orice copil care butoneaza poate ajunge la ele!!! Mi s-a spus ca asa sunt furnizate de firma de cablu, dar eu consider ca ar trebui luate masuri, nu mi se pare normala o astfel de situatie.

Plaja este mai aproape de hotel, aproximativ in dreptul acestuia, astfel incat este mai usor sa duci un pahar de suc cu tine.

Bineinteles, hotelul nu este inca la nivelul celor 4 stele pe care le afiseaza, insa eu sper ca va merge in aceasta directie :). Inteleg ca nu au cum sa mareasca baile, dar macar pot inlocui dusurile improvizate si cu perdea cu cabine, pot schimba colacul WC care, pe langa ca este uzat, este si mult mai mic decat vasul (total neigienic!!!) si ar putea inlocui consumabilele din baie atunci cand se epuizeaza.

Per total, pot spune ca am fost mai multumiti decat anul trecut si chiar exista sanse sa mai revenim aici.

Trimis de moniktm in 14.07.13 16:26:52
Validat / Publicat: 14.07.13 17:33:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 1667 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (moniktm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂModern Hotel:

• pagină generată în 0.053438901901245 sec