ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2013
ÎNSCRIS: 11.05.12
JUN-2013
2 AD. + 1 COPII -- v: 2 ani

O alegere buna

Buna. Pentru ca deja imi este dor de mare si sejurul nostru a fost numai de 7 zile, m-am gandit sa va scriu niste impresii despre vacanta noastra si sa aveti pe viitor o idee cei care va ganditi sa alegeti acest hotel ca destinatie pentru vacanta dumneavoastra.

Am ales hotelul nu la intamplare, m-am interesat putin despre el, aici pe site si nu numai aici. El este trecut ca fiind de 2 stele, insa arata foarte bine si este renovat, are si aer conditionat absolut necesar dupa parerea mea caci se incalzeste foarte tare in camera, exista tv cu cablu, intr-adevar este un tv foarte mic, dar hai sa fim seriosi ca nu vii la mare sa stai sa ai in camera ditamai plasma, vii sa faci plaja sa faci baie in mare sa te plimbi pe faleza, etc. Are frigider din acela micut, dar iti faci treaba cu el, noi am avut apa si bere luate de acasa, le tineam in masina si cand se terminau proviziile, aduceam iarasi in frigider si tot asa. In ceea ce priveste baia, aici este dezamagirea mea, insa asa sunt aceste hoteluri facute, sa incapa numai o singura persoana in baie, este genul acela de baie foarte mica, insa important cred ca e faptul ca ai apa calda non stop absolut necesara cand vii la mare, curatenia la baie se facea in fiecare zi, deci ce mai conteaza restul... se schimba hartia igienica, se aducea mereu cand era necesar, se luau cosurile de gunoi in fiecare zi, se dadea cu aspiratorul in camera mereu, de lenjerie nu stiu sa spun daca se schimba pentru ca fiind cu copilasul mic am preferat sa iau de acasa lenjeria noastra, de prosoape pot spune insa ca se schimba si chiar am fost uimita sa constat ca erau niste prosoape albe impecabile, curate si mirosind a parfum, adica a balsam de rufe, scria pe ele hotel Aurora si sincer chiar am folosit din ele eu si sotul, cu toate ca adusesem de acasa prosoapele noastre si am vazut si pe plaja multe persoane ca erau la plaja cu astfel de prosoape.

Sa va dau cateva detalii in plus: retaurantul acestui hotel era mereu pustiu desi avea multeeeee locuri, insa niciodata nu am zarit pe cineva sa intre sa manance acolo. Am facut bine si am fost inspirata ca nu am luat si bonuri valorice cand am cumparat biletul, ceea ce va sfatuiesc si pe voi sa faceti.

Vis a vis de hotel exista terasa Azur, adika impropriu spus terasa, este un loc cu autoservire, mai pe romaneste spus impinge tava, unde se gaseste mancare variata de toate felurile, unde preturile sunt acceptabile si chiar se mananca bine spun eu. Acum depinde si de gusturi, eu si sotul nu suntem pretentiosi asa ca ne-am descurcat foarte bine.

Daca nu vreti la Azur exista diverse alte variante pe care le puteti alege pt masa de pranz, dar nu recomand restaurantul hotelului, repet.

Pe plaja exista sezlonguri cu umbrela, preturi cam piperate as spune eu si cred ca acum in plin sezon sunt si mai mari decat atunci cand am fost noi, adika mai la inceput de sezon. Negociati cu baietii aia care trag de voi sa va asezati la sezlong ca mai lasa la pret, daca spun ca nu faceti-va ca plecati si vor striga dupa voi. Exista si loc unde poti sta fara sa platesti, adika pe nisip, dar e cam departe de apa.

Ce nu mi-a placut in camera unde am stat, a fost faptul ca pe balcon nu exista un scaunel si cu o masuta din aia de plastic macar, sa mai stai si tu la o bere seara, spatiul ingust pe balcon, dar chiar avea loc o masuta asa cum spun eu.Poate la anu. Un alt inconvenient a fost mocheta de pe jos din camera, nu stiu cum arata alte camere, dar la noi a fost cam murdara si fiind cu baietelul mic mereu trebuia sa am grija sa aiba sosetele in picioare ca era sub orice critica acea mocheta, puteau sa o schimbe si pe aia daca tot au renovat hotelul, dar na... asta e... In rest, per ansamblu asa, am stat prea putin in camera, adika seara la culcare, stateam toata ziua pe plaja la sezlonguri si ajungeam in camera seara pe la 7 sa zic, ne spalam si plecam iarasi, deci... a fost ok atata cat am stat... am preferat sa stam cat mai mult in aer liber pentru copilas si am observat ca ii prieste aerul de mare. Camerele sunt cu sistem cartela magnetica, daca aveti copii mici sa aveti grija mereu caci pe dinauntru usa nu se inchide, eu cel putin am avut problema asta cu baietelul ca mai deschidea usa, asa ca atentie marita.

Preturile in statiune sunt mari, va sfatuiesc sa va luati de acasa apa plata, bere, sucuri, fiecare ce stie ca ii trebuie in materie de lichide, o apa plata la 2 l era 5 lei sau 4 lei depinde de unde o luai, deci scump.

In legatura cu parcarea, pot sa va spun ca se plateste 10 ron pe zi, este un baiat care se ocupa de parcare, nu e parcarea hotelului ci este a Primariei Constanta, este foarte posibil ca fiind plin sezon sa nu gasiti loc de parcare, dar negociati cu acel tip si va rezolva. Seara, noaptea parcarea este foarte bine pazita, spun asta ca intr-o seara pe la 12 inainte de a urca in camera am mers sa luam niste apa si niste bere de la masina si imediat a aparut un gardian nu stiu de unde sa ne intrebe ce cautam la masina, ne-a intrebat daca este masina noastra, si-a cerut scuze apoi si asa am stat fara nici o grija stiind ca exista siguranta maxima in parcare.

Cand am fost noi, piscina era in renovare, era vorba sa se deschida de la 1 iulie, poate ca s-a deschis deja, oricum cred ca daca functioneaza este una faina dupa cum am vazut noi proiectul.

Pentru orice alte detalii, informatii, va stau la dispozitie cu mare drag.

Trimis de flaviana77 in 12.07.13 13:30:40
Validat / Publicat: 12.07.13 14:49:45

VIZUALIZĂRI: 3386 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (flaviana77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[12.07.13 13:52:04]

@flaviana77: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂAurora Hotel: