ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2013

Foarte nemulțumit
    Sub orice critică
    Sub orice critică
    Către satisfăcător

Dezastru total, maxim 3 stele!

Am sa fac o descriere atat cat ma pricep ca sa fie de folos celorlalti.

Am mai fost in Bulgaria in ultimii 4 ani la Bolero, Arabela, Hermitage si Miramar. Anul acesta pentru ca alte doua familii au vrut sa vina cu noi si finantele nu le permiteau mai mult am ales grand hotel varna. Am intrat la ei pe pagina web unde au o descriere mai ceva ca hermitage, am citit aici pe forum tot felul de pareri si am luat in ras lucrarile negative.

Dupa un drum in care am fost opriti de politie ca cica am depasit viteza am ajuns in parcarea hotelului. La intrare bariera. Salut frumos omul si ala in bulgara spunea ceva, pana la urma ne-au lasat sa intram.

Hotelul pe afara din parcare: o cladire mare de beton, da de beton, nu este tencuiala, nimic, totul gri. Dau jos bagajele si ma ajuta un baiat. In receptie am spus wow, arata beton! Receptionera draguta, frumusica, zambea mereu fara un habar de ce ii spun. Imi da bratari la mana, cartele si urcam. Cand cobor din lift soc total. Dau de niste culoare lungi cu o mocheta veche de pe timpul cand a fost facut hotelul, usi negre cu vopseaua si ea din aceeasi perioada. Bag cartela in usa si stupoare, camera cu un miros greu, la baie urme de mucegai, bacteria din baie vai de capul ei, uscatorul de par nefolosibil. Fara chestia de se pune pe capacul de wc ca este curat. Prosoapele din baie ingalbenite si uzate la fel ca si asternutul, cearceaful si fetele de perna. Aerul conditionat, o chestie ingalbenita de vreme de te gandeai cand a fost inventata. In contrast statea televizorul LCD, singura chestie contemporana.

Am sunat la receptie ca vrem alte camere si zambind presupun au spus ca nu se poate, am spus ca reclam si a zis sa sunt la tur operator de parca el avea vreo vina.

Dezamagiti si scarbiti am iesit afara. Parcul frumos, nu am ce spune, chiar radeam ca mai bine dormim in gradina hotelului ca este mai salubra.

Seara la masa inca o dezamagire, nu aveai ce alege, ne era frica la toti sa nu imbolnavim copiii, am ales doar verdeata si am prins la momentul oportun cartofi praji pe care se bateau toti din motivul deja spus.

Curatenia in camera s-a facut a treia zi cand m-am enervat pe tanti, I-am dat 10 leva si a facut curat.

Ziua a patra cosmarul a avut loc... Am mancat dimineata niste chestii de semanau cu un parizer prajit si niste cabanos sau ce era. Din trei familii, eu am stat pe toaleta pana adoua zi, la fel si sotia unui a dintre prieteni dar si copilul celuilalt. Din ziua 5 am mancat doar la restaurantele din statiune.

Mare noroc ca aveam medicamente si ca nu am mancat toti porcariile alea! Am mers la receptie, draguta a ascultat totul si a spus ca nu are vreo vina. Am zis ca chem protectie consumatirului, politie, totul, a zambit ca nu are ce sa imi faca si ca nimeni nu o sa le faca nimic, ca am mancat din alta parte.

Ce sa mai spun ca pustiul meu are bubite de la clor sau ce o mai fi fost?

La plaja si in multe locuri nimeni nu se sinchisea de gunoaie. Ce daca vreu turist arunca pe jos ca era meltean? Trebuia curatat.

Nu stiu cum are 5 stele o asemenea aratare de hotel cu un asemenea jeg de mancare, mai mult nu stiu cum de altii scriu atatea lucruri frumoase cand acolo e vai si amar. Citeam un comentariu sub mine facut cred ca de reclama!

Oameni buni, inainte de a pleca acolo mergeti un weekend, lamuriti-va, luati la voi medicamente si lasati copiii acasa. Daca va place ce gasiti mergeti 7 zile, daca nu stati acasa.

Eu am cumparat pentru un prieten al meu un sejur acolo ca dar de nunta. Am sunat la agentie si am spus ca renunt cu totul la acel concediu, las banii pe care I-am dat si vin cu altii sa mearga oamenii aia unde vor.

Sincer si un hotel de trei stele de la Albena este mai ok!

Atentie mare dragilor, banii, da-I incolo, sanatatea si nervii conteaza. Nu puteti recupera banii? Lasati incolo de bani decat sa ratati complet un concediu

Trimis de michiduta70* in 07.07.13 22:57:21
    Validat / Publicat: 07.07.13 23:57:42

VIZUALIZĂRI: 1727 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (michiduta70*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[07.07.13 23:08:12]

@michiduta70: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

michiduta70*AUTOR REVIEW
    [07.07.13 23:34:03]

@webmaster: multumesc, de acum incolo am sa scriu, dar mai ales am sa citesc cu atentie ce scrie la voi!

Deborah77
    [08.07.13 00:12:57]

Noi am fost aici in 2007, primul nostru concediu all inclusive, cu bebe dupa noi. Plus ca am nimerit din greseala, ne-au mutat ei de la alt hotel din complex.

Mi s-a parut ca am nimerit in paradis, drept e ca nici nu prea aveam termen de comparatie, doar litoralul nostru si niste destinatii low cost pt alergatura si vizitat, nu concediu de familie.

Ma surprinde ca a decazut atat, mie camera mi s-a parut splendida, piscina si parcul si mai si. Plaja era intr-adevar mizerabila, neamenajata pe atunci.

De mancare nu-mi amintesc nimic, nu m-a impresionat pesemne nici in rau nici in bine. E drept, copilul era mic, mai mult decat sa molfaie un biscuite sau o nectarina de la ei nu s-a pus problema, era inca pe laptic intensiv si borcanele.

Mai am prieteni care au fost acolo mai recent si le-a placut, ziceau ceva de niste restauranre a la cart unde se manca decent.

Acum, nici eu n-as mai merge acolo, am depasit momentul Bulgaria cu totul, totusi am amintiri frumoase despre vacanta aceea, a fost mai mult decat ne-am asteptat...

danamandache
    [08.07.13 08:24:06]

Daca credeati in comentariile scrise pe site nu se ajungea aici. De obicei cand cineva scrie un comentariu negativ se gasesc multi care sa ii sara in cap, sa spuna ca acum un an -doi cand au fost ei era bine (vezi comentarii la reviewul scris de pitirica), negandindu-se poate ca lucrurile se potschimba de la an la an sau chiar de la luna la luna. Imi pare rau pt vacanta avuta, si va doresc vacante cat mai reusite pe viitor! Ru

danamandache, Deborah77, michiduta70*
    Alte impresii din această RUBRICĂGrand Hotel Varna Hotel: