ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.07.2013
DIN: Ploiesti
ÎNSCRIS: 06.07.13
JUL-2013

Confort, liniste, relaxare

Am stat o singura noapte la acest hotel la intoarcerea din vacanta in Zakynthos. Am rezervat un apartament cu 1 dormitor.

Apartamentul este mare, foarte curat si am avut toate facilitatile necesare pentru prepararea mesei copilului (care refuza cu indarjire sa manance la restaurant).

Un plus - prosoapele au un miros imbatator de lacramioare. Internetul prin cablu functioneaza foarte bine.

Hotelul este amplasat langa Bansko intr-o localitate foarte linistita (Razlog), cu o priveliste foarte frumoasa asupra muntilor si a clubului de golf invecinat. Are loc de joaca si 3 piscine din care una este pentru copii. Din pacate apa era foarte rece si nici gradele de afara (maxim 23- 24) nu te imbiau la o baie. Daca apa n-ar fi fost atat de rece macar in piscina de copii langa care a plans baietelul nostru sa-l lasam le-as fi dat scor maxim.

Din cate am inteles dupa jumatatea lui iulie, timp de vreo 2 luni au temperaturi in jur de 30 de grade si atunci cred ca e o adevarata placere sa stai la piscina. Nu am mancat acolo, doar am baut cate o cafea/suc la terasa de langa piscina si pot sa va spun ca preturile sunt foarte mici.

Nu am avut timp sa testam nici macar serviciile spa incluse in pret asa ca nu pot sa ma pronunt la acest capitor. Ofertele lor de vara au preturi atat de mici incat sa merite drumul destul de lung, peisajul este de vis asa ca eu recomand acest hotel.

Ca o recomandare speciala - mi se pare un loc ideal pentru familiile cu copii. Noi deja ne gandim serios sa ne intoarcem pentru un sejur mai lung.

Trimis de monicas29 in 06.07.13 16:30:32
Validat / Publicat: 06.07.13 18:02:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile de Aur, Orchidea Spa

VIZUALIZĂRI: 1719 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (monicas29); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 living + bucatarie
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 23.00 EUR pe cameră

[06.07.13 17:15:58]

@monicas29: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂBalkan Jewel Resort: