ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.07.2013
ÎNSCRIS: 30.05.12
SEP-2011

Concediu 2011 - Granada Luxury Resort

Drumul pina la hotel ok, nu am avut probleme ca alti turisti (asta din ce am citit aici pe site), am dormit o noapte intermediara la Bilecik, la Eronur Hotel.

Camera a fost 50 euro/noapte. Noi aici dormim in fiecare an cand mergem in Turcia, spre Antalya.

Am fost 7 persoane adulte, fara copii - 3 familii si un prieten single.

Am ajuns la Granada dupa ora 16. Din pacate, am asteptat cam 2 ore pina ne-au cazat. Era sfarsitul ramadamuluila ei si hotelul era plin de turci.

Desi platisem EB cu vedere la mare inca din februarie, nu aveau camere disponibile, mai precis au vrut sa ne cazeze astfel:

- prima varianta - eu, sotul meu si parintii mei intr-un apartament duplex (o camera jos, cu wc, a doua camera pe scari interioare, fara usi intre camere, geamul comun... iar cealalta familie si prietenul nostru intr-un alt apartament - am refuzat;

- varianta 2 - aceeasi impartire pe familii, insa in apartamente (o camera cu un pat mare matrimonial si o canapea foarte mica in living) -am refuzat, pe acea canapea abia putea dormi un copil;

- varianta 3 - pe care am fost nevoiti s-o acceptam: parintii mei si cealalta familie au primit camere mici, cu un pat single si un fotoliuin camera, cu vederea spre amfiteatru, deci nu la mare; prietenul nostru, desi a platit pret de single, a primit camera mare, de 3 persoane; noi doi, am primit o camera la subsol... acum va incepe aventura...

Dupa ce am luat cheile de la camere, fiecare a plecat in sfarsit, sa se cazeze. Toata gasca era in partea dreapta a hotelului, pe noi ne-a dus in stanga (cum stai cu fata la hotel).

Am ajuns incamera, baiatul care ne-a ajutat astepta bacsisul... eu m-am dus prima oara la balcon, sa vad marea... cand am tras draperia am avut un soc - in fata mea era o mare, dar nu Mediterana, ci un mare zid, exact zidul de sustinere al hotelului In balcon putea intra oricine. Usa nu se bloca... am inceput sa-l intreb pe tip daca e o gluma si ca nu pot accepta asa ceva, in conditiile in care platisem altceva. Am sunat la receptie, am vb cu tipa care ne-a dat camera...

Am chemat-o si pe mama, ea fiind cea care a facut rezervarile si a inceput cearta. Le-am spus ca daca nu-mi schimba camera, voi dormi in receptie.

Bineinteles ca mai erau cateva familii care aveau aceleasi probleme. Mi s-a promis ca este vorba doar de 1 noapte, ca a doua zi vor pleca turcii si ne vor da o camera "decenta" - adica decenta pe banii mei...

Am pus-o pe sefa de receptie sa imi dea in scris ca a doua zi la maxim 12 voi avea camera.

Normal ca s-a facut ora 14 si eu nu aveam camera, noroc ca nu am stat prin receptie sa astept si am fost la plaja. La ora 14 m-am dus la ei si le-am spus ca voi chema televiziunile si protectia consumatorului daca nu am camera imediat, La 14,15 aveam camera la etajul 1 cu vederea spre mare, o camera mare, de 3 persoane. Deci s-a putut...

Asta a fost singurul inconvenient de la acest hotel.

In rest, totul foarte ok, de la mancare, spectacole (cu toate ca eram speriati cu tribuna, deoarece in primul an cazuse cu oamenii), curatenie (cu 10 euro dati la camerista, toata perioada am avut super curatenie si la noi si la ai mei).

In ceea ce priveste plaja, pe noi nu ne-a deranjat ca era foarte mica. Chiar am fost super incantati ca am avut ponton si ca intrarea in mare se facea la apa mai mare, ca sa nu mai stau printre copii, colace... am fost foarte incantati de acest aspect. Pentru cei care nu stiu sa inoate, este dificil...

As merge oricand din nou la acest hotel.

Trimis de livv1973 in 05.07.13 22:18:27
Validat / Publicat: 05.07.13 22:49:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 2434 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (livv1973); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Asta e peisajul pe care l-am vazut prima oara cand am intrat in camera de la subsol, zic eu...

• Alte impresii din această RUBRICĂGranada Luxury Resort & Spa [Ocurkalar]: