ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.07.2013
ÎNSCRIS: 04.07.13
JUN-2013
2 AD. + 2 COPII -- v: 3 1/2 ani

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Conditii foarte bune insa daca vreti liniste evitati

Aspecte pozitive:

- hotel nou, curat

- mancarea variata si de buna calitate, pana si copiii mei mofturosi au mancat foarte bine

- personal numeros, serviabil si prompt

Aspecte de imbunatatit:

- limba engleza (sau orice limba de circulatie internationala excluzand rusa) vorbita slab si de putini angajati

- toaleta doar intr-un sigur loc, doua dusuri si doua cabine de schimb pe intreaga plaja, mult subdimensionate pentru capacitatea hotelului. Plaja fiind inca in constructie in momentul vizitei noastre, posibil ca acest aspect sa fie deja remediat

- conceptul hotelului este neclar: desi facilitatile au fost concepute pentru familii cu copii, inclusiv piscine, amfiteatru si cluburi de buna calitate pentru cei mici, animatorii (majoritatea ex-sovietici, vorbitori doar de limba rusa) nu se sfiesc sa urle in urechile copiilor mici adormiti la plaja, sloganul de distractie al hotelului "Let's go crazy". Strategia de animatie parea sa fie al unui alt hotel, pentru cupluri intre 20 si 25 de ani, fara copii.

Plaja este la cca 900m de hotel insa copiii adora calatoria de 5-7 minute cu catamaranul pana si de la plaja.

Daca doriti liniste, cereti camera spre terenul de golf, altfel veti avea parte ori de zumzaitul constat al motorului de la mega-toboganul cu apa, fie de muzica data la maxim pana dupa miezul noptii de la scena hotelului.

In sumar, hotel bun insa, daca preferati un loc de calitate dar linistit, alegeti alt hotel din Belek (de ex. Gloria Serenity).

Trimis de ckp in 04.07.13 19:34:53
Validat / Publicat: 04.07.13 21:01:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Belek, hotelurile Rixos Premium, Gloria Serenity

VIZUALIZĂRI: 2753 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ckp); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 100.10 EUR pe cameră

[04.07.13 20:49:54]

Deşi cam "spartan" în stil - util & echilibrat review de debut.

@ckp: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

rentea
    [04.07.13 21:16:16]

@ckp: Cum apreciezi hotelul in compararie cu Rixos si Gloria serenity, unde vad ca ai fost anterior?

[04.07.13 22:19:17]

@rentea: Depinde. La mancare, Titanic a fost net superior fata de celelalte doua (mai putin deserturile unde Gloria nu are competitie), la cazare Gloria Serenity e mult peste celelalte doua iar la plaja, Rixos mi-a placut mai mult.

Facilitatile pentru copii, relaxarea si calitatea serviciilor in general mi-au parut superioare la Gloria insa si pretul reflecta diferenta.

rentea
    [06.07.13 08:52:40]

@ckp: banuiesc ca cel mai linistit dintre ele este serenity, nu?

[06.07.13 10:37:31]

@rentea: Dupa părerea mea, da.

plimbarescu
    [06.07.13 14:21:53]

@ckp: se dau acolo prosoape pt plaja, cum se procedează?

[06.07.13 17:44:34]

@plimbarescu:

Fiecare persoana primește la cazare câte un card, in schimbul căruia se ia un prosop, fie de la ghereta de prosoape de lângă piscina, fie de pe plaja. Mi-a displacut faptul ca deși eram cazati cu copii mici, la receptie am primit carduri doar pentru adulti si a trebuit sa negociem cu personalul de pe plaja prosoapele celor mici.

plimbarescu
    [06.07.13 18:48:34]

@ckp: mulțumesc!

[08.07.13 11:19:30]

@plimbarescu: Cu placere. Distractie placuta, daca mergeti in vacanta.

Mihaelutza
    [10.07.13 23:57:09]

Cei care aveti copii mici sa fiti foarte atenti la acest hotel, circula un virus foarte puternic care da boala mana-gura-picior, este groaznica, fetita mea jumatate din concediu a avut febra si niste bube oribile.

[10.07.13 23:58:07]

@Mihaelutza: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

ramurica
    [16.07.13 10:40:50]

@bucurescu: Ne-am intors aseara de la acest hotel, dupa o vacanta de 11 zile si totul a fost super. Legat de scoici, chiar tin sa precizez ca e prima data cand gasesc scoici in Turcia, pe plaja acestui hotel. Poate nu le-ai vazut pt ca ai fost de putine ori la plaja si poate au fost stranse de turisti, mai ales ca scoicile in Turcia sunt mai rare. Eu am strans o punga plina, niste scoici f frumoase, ba chiar am gasit si o jumatate de os de sepie, o sardina adusa la mal, cativa melci si alte ciudatenii.

@lizuk: erau freshuri peste tot si limonada naturala, dar si o varianta cu ceva esenta in completare. Lucrurile s-au schimat din iunie.

Pentru cataraman nu am asteptat deloc in prima jumatate a vacantei; cum venea, cum plecam. Apoi am asteptat 1 minut uneori, pt ca erau turisti care se vedeau venind. De fiecare data erau atentionati turistii ca vasul e la ponton printr-un claxon.

Cand ma dezmeticesc, incerc sa scriu si eu impresiile mele, mai ales ca sunt foarte bune si mai ales ca lucrurile se schimba de la o zi la alta.

[16.07.13 11:29:34]

@ramurica: după ce te mai liniștești un pic, ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi linkul "ADAUGĂ IMPRESII NOI"

ckp, Mihaelutza, plimbarescu, ramurica, rentea
    Alte impresii din această RUBRICĂTitanic DeLuxe Golf Hotel [Kadriye]: