ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.07.2013

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit
Către satisfăcător

Dezamagiti!!!

Salut!! Este al treilea concediu petrecut in Bg si ultimul.

Totul a inceput prost cu parcarea, cand am aflat costul de 15 leva pe zi si ca nu mai sunt locuri in parcarea hotelului. Am dat spaga paznicului (5e) si s a rezolvat.

La receptia hotelui nu am fost gasiti pe lista de intrari si a trebuit sa asteptam o ora si sa dam cateva tel la agentia de turism din Ro.

Dupa ce am primit cartela si am ajuns in camera am constatat ca nu era ce a ce ne doream si am platit. Am avut platita o camera dubla standard cu vedere la mare si am primit una cu cabina de dus si cu vedere laterala (de dupa colt) la mare. Asa patind si alt cpl de romani pe care l am cunoscut ulterior.

Mentionez ca o camera dubla standard cu vedere la parc este mult mai mare, cu cada in baie si mai ieftina.

Despre mancare nu pot spune prea multe; 6 feluri de mancare, 15 feluri de salate, 4 feluri de prajituri si 3 feluri de fructe si aceste meniuri se repetau aproape zilnic, iar seara speciala la restaurant este o mare pacaleala.

Singurul avantaj la acest hotel este pozitia lui langa mare.

Asa ar trebui sa ne spunem parerile si sa putem alege sejururile dorite!

Trimis de yulianm in 03.07.13 00:41:28
Validat / Publicat: 03.07.13 01:12:01
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Nisipurile De Aur, hotel Golden Beach si Sunny Beach

VIZUALIZĂRI: 2481 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (yulianm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Vedere cu marea de la intrarea in hotel

[03.07.13 01:11:27]

@yulianm: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

geta10
[03.07.13 10:02:54]

Bine că nu ai păţit ca şi noi

Am luat încă din luna martie un sejur de 6 nopţi din 15 iunie la acest hotel pentru o mătuşă şi în 13 iunie am fost sunaţi de agenţie că în hotel nu mai sunt locuri şi că sunt mutaţi în Hotel Lilia, în compensaţie puteau să servească masa la ambele hoteluri.

Dacă nu suntem de acord ne dau banii înapoi.

justelenah
[03.07.13 10:20:27]

noi ne-am intors de 2 saptamani de la Kaliakra (vezi impresii) insa tin sa te contrazic, eu am avut camera superioara desi platisem pentru camera standard si baia din camera noastra a avut cabina de dus, baie de altfel spatioasa si curata, singurul lucru deranjant e lipsa aerisirii.

Si pe noi ne-a deranjat pretul mare al parcarii insa asta e un minus al statiunii (la Bolero si Vistamar e 20 leva / zi, etc) pt ca peste tot se plateste, un lucru pe care il cunosti de acasa daca iti faci o informare minima inainte de vacanta.

Am semnalat si eu ca mancarea nu e f varianta dar e gustoasa si ai ce sa alegi de fiecare data, te rog mentioneaza asta pt o informare corecta. Parerea mea ca la ce ofera in pretul platit e un raport execelent. Repet, parerea mea... adica nu te astepti la 500 de euro sa ai mancare ca si la 1200 ca atunci iti indrept degetul spre Turcia, unde cu siguranta vei fi multumit.

Cred ca nota ta nu reflecta realitatea.

vacante "mai" reusite iti doresc,

Toate cele bune.

daniel_72
[03.07.13 12:54:53]

Totul a inceput prost cu parcarea, cand am aflat costul de 15 leva pe zi

ar fi trebuit sa stii ca parcarea se plateste suplimentar si ca este asigurata in limita locurilor disponibile la momentul achizitionarii sejurului.

se pare ca mai degraba agentia din Romania este vinovata pentru acest concediu ratat

roth
[05.07.13 00:12:53]

Nu ma declar specialista insa de la experienta din 2009 cand am avut pentru paste rezervate 22 de camere la standard si credema ca am avut pe mai multe etaje, pe colt sau pe fata

Nu stiu sa existe cu cada... toate au cabina de dus, mai mare sau nu... la standard ai o singura chiuveta pe cand la superior ai 2 si mai e spatiul total din camera care intradevar la camera pe colt era chiar micut.

Cat despre bucatarie au unul dintre cei mai buni bucatari, stie da "recicleze" mancarea intr-un anume stil care nu e chiar rau. Nu vorbesc doar dintr-o experienta, am fost de multe ori acolo, e drept nu in ultimii 2 ani dar cred ca @justelenah are dreptate... pretul este destul de oki raportat la cost/oferta.

daniel_72, geta10, justelenah, roth
Alte impresii din această RUBRICĂKaliakra Palace LTI Hotel: