ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.07.2013
ÎNSCRIS: 30.07.10
JUN-2013

Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nu va mai luati dupa comentarii!!!

Buna ziua,

Tin sa raspund celor care comenteaza aiurea in tramvai:

-totul este ok, mancare diversificata, bauturi (vodka Discovery), garone, lichior Rose Mary, gheata se serveste la orice bautura inclusiv la suc, singurul lucrul cit de cit ce trebuie remediat plaja (inghesuiala mare), se poate face insa plaja linga (plaja Mareea dar deeee costa 15 ron)

Personal amabil, curatenie in camere, lenjeria se schimba nu cum comenteaza uni si alti,

Intrebare pentru toti nemultumiti: ce doriti stimati domni si doamne la 3 stele, ce doriti dumneavoastra servitori personali, whisky si salam de sibiu la discretie, baldachin pe plaja etc..., sau faceti parte din categoria maninc si beau cit vreau ca am platit all inclusive!!! (a se intelege farfurii supraetajate ca asa stie romanul sa manince!!! , pahare de baura aproape pline care se arunca ca s-a incalzit bautura deee "am all inclusive")

Acest review este scris ca un raspuns pentru ionutodobeanu (vezi impresii) si SandraEnescu (vezi impresii) in special

Pot continua ca raspunsuri la tot ce au enunta respectivi dar nu are rost, am plecat pe data de 1 iulie de la acest hotel dar nu am nimik de reprosat!!!

Nu mai publicati minciuni deoarece alti care nu am fost la acest hotel chiar cred acest lucru!!!

Pentru orice alta informatie stau la dispozitia doritorilor!!!

Trimis de Catalin77 in 02.07.13 16:11:05
Validat / Publicat: 02.07.13 17:03:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 1777 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Catalin77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ECOURI la acest review - pg. 1 / 2

se afișează ecourile [1 - 30] din total 33
[02.07.13 17:02:11]

@Catalin77: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

pepsi70ro CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[02.07.13 17:15:44]

Ne poți spune ceva despre animatori, văd că ai avut și copilul îîn vacanță. A beneficiat de vreun program?

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[02.07.13 18:04:05]

@Catalin77:

Nu va mai luati dupa comentarii!!!

OK; deci nici după acesta (cel al tău) - corect?

[02.07.13 18:09:28]

@Dragos: da, ai dreptate trebuia sa scriu nu va mai luati dupa comentariile negative

[02.07.13 18:13:11]

@pepsi70ro: sunt programe educatice si pe plaja si la clubul celor micii!!!

[02.07.13 19:10:46]

@Catalin77: Ei, acum trebuie sa primim si niste lectii: sa nu cumva sa ne luam dupa review-urile negative. Bine, gata, am lamurit si problema vacantei.

Stimate domn, atat timp cat exista multe pareri negative, ca si pozitive de altfel, inseamna ca, totusi, exista o problema. De obicei de pretentii - ”mari”, adica sa stau la plaja hotelului pentru care am platit, de exemplu, nu langa, unde ne recomandati dvs, la pretul de 15 ron, si nu, nu e vorba neaparat de bani, ci de a nu fi batjocorit de proprietarii hotelului...

Si, acum sincer, daca ma duc la un hotel de acest tip, da, chiar vreau salam de sibiu si whiskey la discretie, zau!!! Si va recomand ca pe viitor sa aveti pretentii de acest tip si sa nu va multumiti cu putin. Eu zic ca meritati mai mult, nu?

[02.07.13 20:24:38]

@rentea: Stimate domn, puteti sa stati si pe plaja hotelului sunt locuri tot timpul dareera ff agolmerat si decat sa stau inghesuit am preferat plata, in privinta mancarii duceti*va la 5 stele!!!

Am avut pretentii de 3 stele am primit 3 stele, problema este ca lumea vrea sa plateasca 1 stea si sa aiba servicii de 5 stele!!!

[02.07.13 21:56:25]

@Catalin77: E viata dvs, faceti cum considerati.

Sunt curios insa cum evaluatii dvs ca fiind contraprestatia corecta pentru banii platiti. Adica, ce servicii trebuie sa primiti pentru 1 euro platit, general vorbind. Faceti un calcul aprofundat si veti vedea, deloc surprinzator, ca o foarte mare parte din pretul total il reprezinta Profitul, si nu costul.

Sa consider ca salamul de sibiu si whiskey-ul reprezinta un hotel de 5 stele? Va pot da multiple exemple ca lucrurile nu stau asa... sunt lucruri banale pe care deja le-ati platit, dar ati primit in schimb sucuri si vin la PET.

Din nou va spun, 3 stele nu inseamna lux (adica bauturi de import, fine, alimente gatite cine stie cum, camere de 50 mp etc.), inseamna insa corectitudine (loc pe plaja, bauturi si mancare la discretie, nu bataie pe ele, atmosfera frumoasa etc...

sandelki
[03.07.13 08:35:43]

@Catalin77: mare dreptate ai dl. Catalin. asa este... unii intrebau disperati... cum, nu sunt tavi? pentru ce? ca sa isi puna 4 farfurii cu varf, ca, de, am platit all. inc...

se plangea cineva ca nu era gheata si lamaie. pardon, doar pe plaja la bar nu era gheata, dar era lamaie, la piscina si la restaurant intotdeauna am gasit gheata si lamaie. si treceam pe la fiecare de 2... 3 ori pe zi, va spun sigur.

dar asa suntem noi romanashii... am platit, ma doare la basca pun paharul de ssuc plin, iau o gura... altul... iau 4 feluri de mancare si jumate ramane pe masa din fiecare... ce? n-am platit? asta am vazut cu ochii mei.

pai de aia sunt si tarifele astea, ca sa aacopere pierderile... ei, si oricum, atata timp cat vor avea clienti, vor mentine aceste preturi, desi le-ar putea lasa un pic mai jos, dar puneti-va in locul lor daca e coada la paine, dam painea cu 5 lei, cand nu mai e coada, o dam cu 3, daca nu mai avem clienti o dam si cu un leu, nu?

[03.07.13 08:42:23]

@sandelki: Buna ziua,

Aveti perfecta dreptate asta am vrut si eu sa scot in evidenta!!!

Deborah77
[03.07.13 11:30:07]

@Catalin77: Pana la urma, urla muzica aia infecta, cum citeam in alt review, sau nu? Ca atmosfera generala, asta mi se pare mai important decat calitatea salamului...

[03.07.13 11:37:39]

oameni buni, un hotel de 3 stele cu AllInclusive rămâne... tot un hotel de 3 stele. Simplu fapt că are AI-ul nu-l face "mai superior" .

Nu vă lăsaţi "orbiţi" de faptul că are AI şi reţineţi are totuşi, 3 stele, nu 4, nu 5, nu... 7.

În plus, o experienţă turistică elementară v-ar ajuta să înţelegeţi că la cvasi-orice hotel cu All Inclusive, având în vedere că se risipeşte mult, nu veţi găsi produse (mâncare sau băuturi) scumpe. Şi în NICIUN caz la unul de 3 stele! Eu unul nu am văzut "salam de sibiu", de exemplu, decât RAR chiar la 4-5 stele (acolo unde era doar micul dejun inclus -- şi chiar ş-aşa, în *puţine* locuri -- evident, cel mai scumpe, mai "cu pretenţii")

Doh!

[later] iar un hotel de 3 stele are, de regulă.... clienți (turiști) de 3 stele. Aveți pretenții mai mari, vreți "altă companie"? Orientați-vă atunci spre 4 sau, eventual, 5 stele.

[03.07.13 13:14:34]

@tm67bru: Bravo,

Lumea nu intelege acest lucru!!!

[03.07.13 13:20:02]

@Deborah77: Buna ziua,

Nu se aude nicio muzica, la restaurant muzica se termina in jurul orei 22.00-22.30, iar in rest liniste

[03.07.13 18:18:30]

Mie mancarea mi s-a parut de proasta calitate, laptele cu gust de plastic, nu stricat dar prost, poate era facut din lapte praf, nu stiu. Nu ma asteptam la salam de Sibiu dar mezelurile erau de calitate f proasta, cele mai ieftine.

Noi nu am avut decat MD (vezi impresii) si mai bine ca am ales asa, la 25 lei de pers puteau sa ofere in loc de 3 mezeluri, crenvusti si carnati prajiti inferiori, 2 sortimente dar de calitate. Eu nu apreciez cantitatea si gradul de diversificare, cat calitatea.

Si se poate, domnilor, si in Romania, la o saptamana sora mea s-a cazat la Voila Mamaia si aveau un mic dejun mult mai de calitate, ea fiind cazata in aceeasi perioada cu mine la Minerva, deci avea cu ce sa compare.

Deci va poftesc sa mergeti si in alte locatii de 2/3* din Romania sa vedeti ca se mananca mai bine la micul dejun.

Aici in afara de locatie si locuri de joaca pentru copii, nu este nimic frumos, la micul dejun imi luam o salata cu o felie de branza si un ceai pentru ca restul nu erau pe placul meu. Credeti ca o salata + o felie de branza + ceai costa 25 lei?

Am avut intentia sa iau cereala cu lapte, insa laptele cu gust de plastic, ma repet dar asa a fost, iar cerealele fara gust.

[03.07.13 21:19:32]

@tm67bru: Multumim pentru lamuriri, nici turismul ăsta nu e cum cred unii...aşa, simplu!!. Deci ziceti ca la 3 stele in Romanica tre” sa bage d-alea ieftine ca altfel nu le iese socoteala la 4000 ron pret pt 2 persoane o saptamana... adevarul e ca nu prea e loc de salam cu mai multă carniță... despre Sibiu, nici nu mai trebuie sa vorbim! Cum naiba or face ăia din Bulgaria? Trebuie ca e ceva elementar, dar, totusi?!

[later, later]

Acum, ca la 3 stele sunt clienti de alta ”prestanta” cum spuneti dvs, diferiti de cei de la 5 stele nu ma convingeti nici in ruptul capului...

Doh! x 2

[03.07.13 21:28:58]

@rentea: întrebare: ai fost vreodată în Bulgaria, la vreun hotel de 3 stele, cu regim AI / UAI? Și-ai mâncat numa' salamuri "sibiene" -- "fără număr", probabil?

Da' dublul (dcel mai probabil) răspuns negativ de mai sus nu te-mpiedică să-ți dai, normal, cu părerea despre subiect -- corect?

[03.07.13 21:57:24]

@mancare-bebe: buna seara, omiteti din md omleta, oua fierte, salate, kaiser si ca sa vezi ies mai multe produse!!! Daca tot va referiti la md faceti corect acest lucru!!!

sandelki
[04.07.13 08:54:54]

@rentea: stati linistit, s-a stricat treaba si la vecini de cand au inceput nemtii sa isi ia mana de pe ele... aud din ce in ce mai multi nemultumiti. chiar langa masa noastra, la pranz am auzit nemultumiti care spuneau ca anul trecut au luat tzeapa in Bg. doua familii diferite. ziceau ca e incomparabil la M. M... am un amic acum in Bg. la Berlin Golden Beach. nu este f. incantat la 650 euro a. i.

[04.07.13 10:49:14]

@sandelki: Asta asa este. Si la bulgari s-a cam stricat treaba, ce-i drept.

Oricum, tm67bru, trei stele nu ar trebui sa insemne sa te lupti pentru o felie de tort sau pt o bucata de carne. Asta nu tine de nr. de stele. In conditiile astea, la 2 stele ar trebui sa te puna va vanezi animalele ca sa le frigi pe foc.

Dar atat timp cat sunt oameni multumiti, nu-i o problema. Important e sa se stie despre ce e vorba, cine accepta bine, cine nu, nu.

[04.07.13 12:23:03]

@rentea: Salut, nu se lupta nimeni pentru mancare sau dulciuri ideea este ca serviciile de 3 stele nu sunt egale cu cele la 5 stele!!!

[04.07.13 12:36:28]

@rentea: ești incurabil cu vorbitul "după ureche"... "Lupta ptr dulciuri etc" este o exagerare grosolană, asupra căreia ar fi cazul să-ți asumi deplina paternitate

Da' mă rog, dacă n-ar fi scandal ("luptă" și alte aspecte de circ), ar fi, evident, pictistor. Pentru unii...

Amfost(cazat)acolo 4 zile (3 nopți) anul acesta și, deși hotelul nu e pe "profilul preferințelor mele" , este totuși un resort obișnuit de 3 stele, ce oferă condiții decente pentru 3 stele. Cel mai probabil mai bune decât ale mediei, dar și la un preț sensibil mai mare.

PROBLEMA acestui hotel e alta: prin publicitatea agresivă pe care o face (ori, cel puțin, a făcut-o anul trecut), induce așteptări MARI, nerealiste oamenilor -- mult crescute față de cum ar fi normal...

[04.07.13 16:37:48]

@Catalin77: intr-o dimineata omleta avea o culoare verzuie si oricum nu pot manca oua in fiecare dimineata, cel mult 2 zile pe saptamana si la ce culoare avea omleta, mi-a pierit cheful. Kaiser nu am vazut in perioada cat am fost eu.

[04.07.13 16:52:54]

@mancare-bebe: Mda, poate era verzuie de la marar, iar kaiserul era linga tavile cu mezeluri dar trebuie sa iti tai tu nu era feliat.

[04.07.13 20:05:44]

@Catalin77: Culoare verzuie! Stiu cum arata cea cu marar, asta era verzuie! Kaiser nu era, nici taiat, nici netaiat, nu aveau in Iunie kaiser.

Daca pe cineva nu intereseaza micul dejun si se duce doar sa bea un ceai sau o cafea, atunci recomand aceasta locatie insa pt 25 lei de pers bei o cafea la un hotel din Paris

Mancarea este de proasta calitate, nu mai spuneti ca era doar de 3*. Clasificarea hotelului de 3* se acorda pentru conditii de cazare, clasificarea restaurantului este cea pe care eu am notat-o fiind de 1* si asa si este, de numai 1*. Insa pt un restaurant cu mancare de 1* este cam scump.

[04.07.13 20:31:01]

@mancare-bebe: buna seara, va respect opinia dar nu aveti dreptate in ce spuneti tinind cont per total restaurantul nu are cum sa fie de 1 stea cum sustineti (la 5 feluri de ciorbe si diversificarea mancari..., ).

Parerea mea este ca trebuia sa mancati pe tot parcursul zilei ca sa va faceti o parere obiectiva

[04.07.13 20:40:12]

În iunie am fost și eu -- și micul dejun era absolut okey. Era și kaizer, era și omletă, erau chiar "di tăti" -- nu le mai țin minte ptr a le enumera, dar nu am avut nicio clipă senzația că-mi lipsește ceva. Este adevărat, totuși, că nu sunt prea "mâncăcios" din fire; dar totuși, de multe ori micul dejun îmi este masa cea mai consistentă a zilei, așa c-aș fi sesizat imediat eventuale "deficiențe nutritive"

Iar masa de prânz şi mai ales cea de cină mie mi s-a părut chiar delicioasă -- pe bune! chiar îmi amintesc că am felicitat bucătarii.

Am mâncat în acea perioada în cel puţin 5-6 locuri (hoteluri), iar masa de la M-M mi s-a părut pe locul 2 dintre toate (pe primul loc a fost prânzul de la Best Western Savoy)

Nota bene: Maestru bucătar este -- de anul acesta, cred -- fostul şef de restaurant de la TOMIS, "racolat" de M-M.

Cine a fost la Tomis -- şi ştiu că destui cititori au fost, anii trecuţi -- *ştie* ce înseamnă această mică precizare...

[04.07.13 20:48:33]

rectific - la sfârşit de mai am fost, nu în iunie.

[04.07.13 21:44:37]

@tm67bru: buna seara, ramin la parerea ca daca kaizerul era feliat sarea in ochi!!! asa cutitul nu prea taia!!!

si acum lasand gluma se pare ca nu sunt singurul care a fost multumit de restaurantul MM!!!

in concluzie nu mai dezinfomati relatati realitatea!!!

[04.07.13 21:57:26]

@Catalin77: în opinia mea, nu dezinformează nimeni, Cătălin. [...]

Percepțiile, nivelul socio-cultural, experiența turistică, mai general gradul de echilibru manifestat de fiecare ne sunt diferite; de aici și părerile divergente (și nu din alte motive). Ce place unuia nu trebuie neapărat să placă tuturor. Și.. viceveresa.

Discuțiile în contradictoriu au de multe ori să darul de a clarifica substanțial neclaritățile, semnele de întrebare diverse.

Cei care studiaza aceste informații (și altele, de pe acest sait) în vederea alegerii unei destinații de vacanță -- ar trebui să încerce să vadă cu cine se asemănă (fiecare) din punct de vedere turistic și - de ce nu - social. Dacă cred că sunt asemănăori sau afini turistico-social cu cei nemulțumiți - NU ar trebui să aleagă acest hotel. Foarte probabil vor fi și ei nemuțumiți.

Ceilalți, în schimb, pot considera acest hotel ca o variantă viabilă - au șanse să aibă o vacanță satisfăcătoare acolo...

Catalin77, Deborah77, mancare-bebe, mfg, rentea, sandelki
Alte impresii din această RUBRICĂComplex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) :