ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.06.2013
    SEP-2011
    3 AD. + 1 COPII -- v: 1 copil 6 ani

Către satisfăcător

Nu as mai reveni

Prima oara in Turcia. Sa fiu sincera nu prea mi-a palacut acest hotel, dar a fost o vacanta destul de reusita.

TRANSPORTUL

Din pacate am avut o intarziere de aproape 7 ore. Dupa ce ca am ajuns la 3 dimineata calatoria cu autocarul a durat 5 ore.

CAMERELE

In camera exista mocheta care nu era cea mai curata din lume, dar nici murdara. Altceva nu pot sa va zica decat ca se face curatenie o data la 2 zile si ca aveai un mini bar cu suc si cu bere, iar apa iti dadeau in fiecare zi o sticla de 1 l. Baia era destul de mica cu cabina de dus, dar camera noastra era pentru oameni cu handicap, asa ca si cabina de dus era mai speciala.

PLAJA

Dezamagire! Apa foarte mica, murdara, plaja nici ea nu era pre curata si existau 2 tipuri de nisip.

PISCINELE

Aici excelau. Aqua Parkul foarte mare si foarte bine organizat. Din cate am inteles ar fi 30 de topogane. Ce nu mi-a placut e ca nu aveai voie cu mancare sau apa inauntru. Trebuia sa cumperi de acolo si parca nu as fi dat 2 euro pe o sticla de apa.

MANCAREA

Era destul de variata. Deserturile... alea nu prea erau deserturi. Un mare minus: nu gaseai mancare decat in acel restaurant ca in rest trebuia sa platesti si nu puteai sa dai direct banii trebuia sa iti faci card. Aceeas poveste si la bauturi.

ANIMATIA

Nu foarte activa. Ca sa joci jocurii de genul tenis, baschet trebuia sa platesti, adica sa faci un card. Totusi in fiecare dupa-amiaza primeai la usa programul pentru maine.

In ansamblu mi-a placut si nu prea. Daca aveti intrebari va raspund cu placere.

Trimis de andreeav45* in 23.06.13 13:02:25
    Validat / Publicat: 23.06.13 14:11:46
    • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2605 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreeav45*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[23.06.13 16:53:22]

@andreeav45:

TRANSPORTUL

Nu am prea înțeles la ce întârziere te-ai referit mai sus. Avionul a avut 7 ore întârziere?

Mi se pare puțin cam lung transferul de 5 ore cu autocarul. Pentru Kusadasi se zboară pe Bodrum, aflat la 150 de kilometri, drum care se face în 2-2,5 ore, funcție de trafic, dar la ora 03.00 nu putea fi foarte aglomerat. Oricum ar fi, ai ratat prima zi de cazare, pe care, cu siguranță, ai plătit-o.

Se dovedește încă o dată că alegerea transportului cu avionul pentru Kusadasi este una păguboasă. Pentru patru persoane avionul a costat clar mai mult ca sejurul la hotelul respectiv, nemaivorbind de timpul pierdut.

[23.06.13 22:03:42]

Se pare că adevărul îi supără pe unii.

wyo*
    [24.06.13 17:25:43]

sunt 2 restaorante plus grilul

[25.06.13 07:46:45]

@andreeav45: nu am prea inteles chestia cu autocarul. Cum 5 ore? De la Adnan Menderes? Distanta se poate acoperi in max 2 ore, chiar facind popasuri lungi si dese...

[27.06.13 00:46:05]

@sanis:

Autoarea nu a aterizat pe Adnan Menderes, care era mult mai aproape de Pamucak, ci pe Milas-Bodrum, aflat la o distanță dublă. Oricum ar fi o durată a transferului de 5 ore este greu de explicat.

[27.06.13 09:16:35]

@nicole33: Mda. Eu ma gindisem la aeroportul din... Denizli: -)

andreeav45*AUTOR REVIEW
    [04.07.13 10:57:25]

@nicole33: Da avionul a avut 7 ore intarziere si nu exagerez cand am spus ca am facut 5 ore cu autocarul.

Nu mai stiu exact pe ce drum am fost oricum din cate imi amintesc am fost la o benzinarie unde am stat cam 1 ora

si tin sa mentionez (pt. ca am uitat sa scriu in review) noi am fost ultimii din autocar

Arya
    [05.07.13 10:53:06]

@sanis

Se mai intampla. Si eu mai confund uneori Adnan Menderez cu Cardak.

[06.07.13 20:37:48]

@Arya: Nu e vorba de "confundare". Autoarea nu a spus la care aeroport a ateriyat - ori, aeroportul apropiat de Selcuk-Pamucak este cel de la Izmir (Adnan Menderez).

Ar trebui ca fiecare sa se inreseze din timp unde va ateriza avionul, sa nu aiba surprize neplacute...

Arya
    [07.07.13 12:17:33]

@sanis

Ecoul meu a fost mai mult o gluma.

Insa, studiind pe parcursul a 3-4 ani ofertele mai multor agentii de turism de la noi, am constatat ca toate pachetele cu zbor charter spre Kusadasi folosesc aeroportul din Bodrum aflat la 130 km.

Faptul ca unii nu se informeaza inainte de a plati si ca afla acest amanunt abia in momentul emiterii biletelor de avion este doar treaba lor.

Tu, care iti organizezi singur vacanta, poti alege aeroportul cel mai apropiat de destinatie, dar trebuie sa te descurci singur cu transferul la hotel.

Nu as alege niciodata o vacanta la Kusadasi cu avionul tocmai din cauza transferului lung si obositor si eu, oricum, prefer drumul cu masina

andreeav45*AUTOR REVIEW
    [12.07.13 13:04:10]

@sanis: Stiam pe ce aeroport va ateriza avionul, dar nu stiam ca avionul va avea intarziere

andreeav45*, nicole33, sanis*, wyo*
    Alte impresii din această RUBRICĂAqua Fantasy Hotel & Spa [Pamucak]: