ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.06.2013
ÎNSCRIS: 02.06.12
JUN-2013
2 AD. + 1 COPII -- v: 10 luni

Hotel dragut

Am ca si termen de comparatie Cornelia Diamond unde am fost in 2011. Delfin Palace nu e asa luxos, dar e un hotel dragut cu tot ce ai nevoie chiar si cu un copil de 10 luni cum am fost noi.

Camerele cam mici, dar foarte curate (dupa cameriste veneau supervizori), nu ai cada in baie, dar cabina de dus e incapatoare, minibar cu tot ce ai avea nevoie. Cel mic a murdarit zilnic cearsafurile cu biscuiti/pufuleti/suc etc. si au fost schimbate zilnic la fel si prosoapele.

Am primit cadou geanta de plaja sepcute si portofele cu sigla Delfin. Personalul foarte amabil... nici nu aveau cum sa fie altfel pt ca erau foarte strict controlati de superiorii lor.

Este o piscina RelaxPool unde esti rugat sa nu aduci copii sub 14 ani si sa pastrezi linistea, ca rezultat este o oaza de liniste intr-un hotel foarte vesel si animat. E plin de copii si sunt locuri de joaca pentru ei, club, tobogane cu apa, bazin copii, bazin pt bebelusi.

Despre pot sa spun ca stiam ce inseamna AI in Antalya si cu toate astea au reusit sa ma surprinda placut. Aveau si o gramada de trofee expuse in restaurant. Nu am fost la restaurantele a la carte deoarece eram cu bebele dar nici nu am simtit nevoia de ceva in plus fata de ce oferea Main Restaurant.

Nu prea consum alcool, deci nu stiu ce sa zic de gama bauturilor decat ca berea era efes pils/dark/light, era un wisky, raki, vodka, martini, garrone si o gramada de lichioruri + cocktailuri. Ca si bauturi racoritoare: gama pepsi, lipton, ayran, cafea ice/late/machiato/turceasca traditional etc. cafeaua am remarcat ca era Jacobs. Ca si o concluzie despre mancare: nu ai vreun moment in care sa nu gasesti ceva de mancare prin hotel cam de toate pt toti.

Atmosfera placuta peste tot si desi erau putini chelneri fata de Cornrlia Diamond alergau parca si chiar nu asteptai.

Animatia din timpul zilei nu era cea mai interesanta, dar copiilor le placea si cred ca in principal se adreseaza lor. Seara erau spectacole in amfiteatru destul de ok. Muzica live la barul de langa piscina, in main restaurant la cina si pe ponton unde se serveau coctailuri din pepeni galbeni scobiti :).

Plaja foarte ok sezlonguri si paturi destule. Animatie si pe plaja. Mancare si racoritoare pe plaja.

Pot spune ca am fost incantat desi trebuia sa ajung la Delfin Imperial, dar asa e cand alegi sa platesti o gramada de bani unei agentii neserioase.

Trimis de susmanradu in 20.06.13 10:47:12
Validat / Publicat: 20.06.13 12:11:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Kusadasi-Vera, Belek-Cornelia Diamond

VIZUALIZĂRI: 2652 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (susmanradu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina interioara

[20.06.13 11:10:46]

@susmanradu: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Arya
    [20.06.13 12:17:55]

Vrei sa spui ca agentia ti-a schimbat hotelul dorit cu unul mai ieftin?

[20.06.13 13:32:39]

@Arya: in ziua plecari. bineinteles ca am primt inapoi diferenta de bani, doar ca e de maxim prost gust gestul. agentia in cauza: [edit by wm] din Timisoara

[20.06.13 13:48:48]

@susmanradu: ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat).

[20.06.13 14:19:06]

@webmaster: scuze

crima
    [21.06.13 12:19:13]

@susmanradu:

nu ai cada in baie

Când am am fost eu la Delphin Palace, adică anul trecut, în baie am avut cadă, nu duș. Și nu cred că doar în camera noastră a fost așa, probabil că-s mai multe, depinde cum nimerești, de poziția camerei, de tipul acesteia, etc.

Și dacă nu mă crezi, uite o poză:

vezi foto

În rest, mă bucur că v-a plăcut, noi am venit încântați de acolo.

Danalexuta
    [21.06.13 20:09:46]

@crima: confim si eu acest lucru, noi am fost 2 ani la rand la acest hotel si de fiecare data in toate camerele (eram mai multe familii) am avut cada in baie.

Si noua ne-a placut acest hotel, avand si copii mici, a fost o alegere buna.

[21.06.13 23:44:39]

@crima: cum sa nu cred... cred. asa ne-a fost norocul. si daca nu era bebe chia nu ma interesa. adevarul e ca puteam sa cer camera cu cada dar nu am fost inspirat

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [21.06.13 23:59:46]

La faza cu camera cred ca au fost nesimtiti, v-au dat o camera pentru persoane cu dizabilitati probabil.

Nu era dusul mare si avea o bara pe perete?

[22.06.13 00:04:12]

@Andox: nu, doar ca pur si simplu nu am stiut ca sunt si camere cu cada si cei de acolo nu aveau cum sa stie ca am avea nevoie. altfel cu orice ne-au putut fi de folos au facut-o.

ma repet: e un hotel dragut si corect la banii dati, nu e luxos/opulent/ceva cu care sa te lauzi ca ai fost acolo (Mardan, Maxx, Cornelia etc.)

Andox CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [22.06.13 00:20:55]

@susmanradu: nu ma intelege gresit, hotelurile Delphin sunt printre preferatele mele si le cunosc foarte bine, insa eu stiu ca toate camerele au cada, doar cateva camere pentru persoanele cu dizabilitati nu au (este normal, o persoana in scaun cu rotile nu poate intra in cada).

De asta am banuit ca v-au dat o astfel de camera si nu mi se pare normal.

[22.06.13 09:30:47]

@Andox: ok. nu era bara pt sustinere si nici alte facilitati. sincer nu era nici prea mult loc in cazul in care ar fi un client in carucior.

dan1
    [22.06.13 12:52:51]

Voi merge in iulie tot in Lara si vreau sa va intreb daca apa este calda

[22.06.13 19:57:40]

@dan1: sincer in iunie nu a fost asa calda 20-23 grade, in schimb temperatura aerului intre 27-32 a fost perfecta. eu as merge toata viata doar in iunie , dar nu am putut intra cu bebele in mare la 20 de grade. in 2011 am fost in 23 august-1 septembrie in Belek si era apa ca in ibric. prea calda parca.

arwen
    [27.06.13 09:28:49]

Buna ziua. Am si o intrebare pentru cei care au vizitat acest hotel. Noi avem vacanta programata in august la Delphin Palace DeLuxe.

Cum sunt plaja si apa marii? Este curatenie pe plaja? Apa marii este curata?

Am citit de curand un review pe un site dedicat de calatorii, review scris de un roman care inca se afla acolo, la hotel, cum ca apa marii este murdara si pe plaja este plin de sticle de bere.

Noi mergem si cu doi copii care adora plaja, nisipul, apa si n-am vrea sa fie dejamagiti. Si, in plus, este frustrant sa platesti o gramada de bani pentru un hotel de 5 stele si sa gasesti ceva nu tocmai placut.

Multumesc.

[27.06.13 15:32:52]

@arwen: O plaja poate fi buna sau rea in comparatie cu alta. Clar nu e ca la Mamaia. E curata si sunt pietricele doar la intrarea in apa, o fasie de 2-3 m. Apa e tulbure pana la vreo 10 metri de mal deoarece e foarte putin adanca si fiind mai tot timpul valuri ridica nisipul de pe fund. Daca inoti mai departe sau mergi cu o barca vezi tot in apa pana la fundul marii.

Eu inca spun dupa 3 ani de Turcia si Croatia ca plajele din Romania sunt mai frumoase. (nu stiu ce e in Grecia sau Bulgaria)

Danalexuta
    [27.06.13 15:50:01]

@arwen: in anii trecuti cand am fost noi plaja era f curata (au personal care strange tot timpul de pe plaja pahare, sticle, curata scrumierele).

Apa marii este curata, dar devine destul de repede adanca, sau asa mi s-a parut mie avand 2 copii de 4 si 6 ani trebuia sa stam fiecare dintre noi ca cate unul in brate sau tinut de mana.

La plaja problema mai mare este caldura excesiva, dar pe marginea plajei sunt baldachine cu multa umbra, iar pe plaja ai umbra, exista o copertina, mai putin pe zona de nisip pana la intrarea in mare, iar in august nisipul frige efectiv, nu poti merge decat in papuci sau pe cararile de lemn amenajate pana aproape de intrarea in mare.

arwen
    [27.06.13 20:52:36]

Multumesc mult pentru raspunsuri. Este prima data cand mergem pe litoral in Turcia, suntem un grup mai mare, vreo 12 persoane si eu, sincer, am ceva emotii referitor la cum va fi. De fiecare data cand citesc cate un review negativ ma gandesc ca exact asa va fi, desi sunt constienta ca exista si nemultumiti, nu poti satisface toata gama de pretentii. Va fi putin mai dificil ca suntem mai multi si vom vedea cum va fi cu locurile la plaja, piscina, la masa. Voiam sa va intreb daca stiti de romanca care lucra la Delphin Palace - daca mai este acolo. Din review-urile anterioare am inteles ca era o doamna, Mariana, parca. Ar fi de mare ajutor sa fie cineva acolo cu care sa ne putem intelege. Multumesc.

[28.06.13 01:20:28]

este acolo, nu stiu cum o cheama dar intrebati la receptie de cine vb romaneste. noi am stat de vb cu ea la bazinul de copii. e chiar de treaba.

cei din staf au pe ecusoane steagurile tarilor ale caror limba o cunosc in afara de turca.

sa nu aveti emotii, Turcia e tara unde totul e foarte usor ca turist. nu veti fi inselati cu absolut nimik in interiorul hotelului si veti primi absolut tot ce ati platit.

[14.06.14 20:35:38]

arwen, crima, dan1, Danalexuta, susmanradu