ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2013

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

O dezamagire completa!

Ne-am cazat la Amiral in ce-a de-a doua jumatate a vacantei noastre, deoarece hotelul ales initial era overbooked. Ne-am gandit ca un hotel de 4* ne va satisface macar minimile exigente, daca nu mai mult. A fost o greseala pe care nu o vom mai repeta nicicand!

Fetele de la receptie au fost dragute si pline de zambete, dar acolo a inceput si s-a incheiat partea placuta a experientei noastre. Camerele ar fi avut nevoie de o curatare mai in amanunt, praful era rege pe margini. Pe parcursul sederii noastre i-am lasat cameristelor bacsis, dar au fost bani aruncati pe geam. O treaba mai proasta nu ar fi putut face, daca s-ar fi straduit. Pe jos erau firmituri pe ici si colo, in baie fire de par... Mirosul neplacut in baie e un adevar pe care nu l-am crezut pana nu l-am "mirosit" personal. Nu stiu de unde vine, nu a fost deosebit de puternic in camera noastra, la etajul 3, dar suficient sa te faca sa intorci nasul si sa te straduiesti sa iti termini treaba cat mai repede.

Micul dejun a fost poate motivul principal pentru care am fost atat de dezamagita. Oferta a fost foarte nediversificata: oua fierte, omleta (care nu era complet facuta in interior), oua prajite la marea viteza (daca iti plac ouale mai mult crude, nu vei fi dezamagit!). Cativa carnaciori grasi, niste felii aproape transparente de cascaval si sunca, un bacon mai mult fiert decat prajit, niste legume obosite si un tip de fruct (de cele mai multe ori pepene trecut.), muffins pentru care aveai nevoie de ceva de baut la indemana, de uscate ce erau si cateodata niste cornuri cu ciocolata, comestibile. Era evident ca legumele fusesera taiate de ceva timp, poate chiar cu o seara inainte. La fel si ouale, nu erau aduse unele proaspete pana cele vechi nu erau mancate. Persoanele care serveau micul dejun aveau niste fete lungi, probabil la fel de lungi ca ale noastre dupa ce am vazut ce inteleg ei prin mic dejun la un hotel de 4*. Iar domnisoara chelner care statea si isi curata unghiile din lipsa de ocupatie a fost cireasa de pe tort. Dar, in simtul dreptatii, trebuie sa recunosc ca sucul si cafeaua erau bune. Nu am avut all inclusive dar am vazut persoane cazate care purtau bratarile alea verzi ca prichindeii la locul de joaca din supermarket. Nu stiu cum era mancarea pentru ei, dar am vazut intamplator niste brocoli obosit care era evident parte din masa de pranz. M-am batut singura pe umar in satisfactie ca nu am aruncat bani si pe acest serviciu oferit de Hotel Amiral.

Piscina a fost ok, sotul meu a fost placut impresionat de cei ce lucreaza la bar. Desi ar avea nevoie de o renovare, nu e o experienta complet neplacuta. Si daca esti istet si te trezesti de dimineata sa iti pui prosoape pe scaunele de plaja pe care le doresti, poti sa te bronzezi in liniste.

Loc de joaca pentru copii, daca au, eu nu am vazut si nimeni nu ne-a spus. Sala de fitness era, dar contra cost, la hotelul vecin. Nu am fost, dar sotul meu si-a facut masaj la Comandor si a fost foarte multumit.

Era un pic de zgomot noaptea, muzica si concerte, dar daca inchizi usa de la balcon e ok.

Trimis de RamonaB31 in 17.06.13 23:09:41
Validat / Publicat: 18.06.13 00:05:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: Am fost tot in Mamaia, la diferite hoteluri.

VIZUALIZĂRI: 1885 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (RamonaB31); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[17.06.13 23:29:57]

@RamonaB31: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂAmiral Hotel: