Crystal Hotel

DIN Romania
înscris/ă în 02.09.09
AUG-2009

O cocina

Va salut pe toti si toate, va scriu aceste cuvinte desi tremur de nervi

Am mers la agentia de turism pe care nici nu mi-o aduc aminte, insa promit sa revin cu numele ei, am cerut un sejur initial la Golden Beach, in bodrum, pentru ca stiam de la niste prieteni care au fost acolo ca este ok totul, si bineinteles ca ne-au imbrobodit ca stiti ca va putem oferi ceva mai ieftin, la fel de frumos, Hotelul Crystal! M-am intors acasa si inainte sa accept oferta am cautat aici ceva impresii si nu am gasit nimic din pacate. Asa ca am acceptat, mai ales ca dupa ce am vazut pozele dupa site-ul lor, am fost cam sceptica, insa cucoana de acolo ne-a asigurat ca este renovat anul trecut, mobilier nou, etc

Am acceptat asa ca am plecat cu catel si purcel in Bodrum...

In momentul in care am intrat in hotel si am fost condusi in camerele noastre, am ramas socati si din soc nu imi pot revenii inca... camerele erau infecte si cand spun infecte, credeti-ma ca vb serios!!! Pereti plini de igrasiem, podea imputita, wc-super jegoase si patate, stilul ala de hotel de 2 stele super jegos de la noi, in concluzie!!! Asta desi ma asteptam la 4 stele!!!

Bineinteles ca am inceput sa fac gura, sa plang si le-am spus ca probabil este o greseala, eu nu am de gand sa stau acolo!!! Dar mi-au raspuns foarte calmi ca: SUNT SINGURELE CAMERE LIBERE!!! si ca ne vor muta insa deocamdata nu au nimic liber, insa urmeaza sa se elibereze ceva in 2 zile!

Am sunat la agentie, iar desteapta care n-ea trimis in cocina de porci, mi-a raspun cu " aww... probabil au mai ramas cateva camere nerenovate si dvs, . ati nimerit tocmai acolo!! imi pare rau!! incercati si dvs cu 20euro spaga, poate va muta!!! "

Asta am si facut insa ne-au spus ca se rezolva si vb atunci.

Ei bine oameni buni, nu am fost mutati deloc, in fiecare zi ne postam la receptie si primeam acelasi raspuns: s-au eliberat camere dar erau deja rezervate!!!

Iar dobitoaca de la agentie nu ne mai raspundea la telefonul mobil, iar pe fix intra faxul!

Asa ca am stat 7 zile in conditii mizere, nici macar de 2 stele, basca jegul era la el acasa si pe paturile alea imputite si pe tot!!!

Mancarea, toata extraordinar de condimentata, putine feluri... nici cuvinte sa mai descriu nu gasesc. Ne-am tratat cu salate in dracii, pentru ca de restul nu prea ne-am apropiat si seara mancam prin statiune...

Sfat spus cu mana pe inima! NU INCERCATI ASA CEVA!!! eu deabia astept ziua de maine sa ma duc la agentie sa fac scandal!!!

Noi tocmai am ajuns si m-am gandit ca daca gaseam si eu impresii, cu siguranta nu mergeam, asa ca am intrat urgent sa ma asigur ca nu vor mai fi si alti PROSTI ca noi!

Impresii încărcate de Stellutza in 02.09.2009 21:02:53

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya, hotel Kervansaray Lara

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Stellutza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  200 PMA (din 4 voturi) nota2

- creivean
[02.09.09 22:16:31]

@Stellutza

Imi pare foarte rau pentru ceea ce ai patimit.

Da' totusi, dupa ce ai fost la Kervasaray Lara, un hotel destul de bun, cum te-ai lasat convinsa sa pleci in alta parte, fara sa ai alte recomandari decat cele ale agentiei, pe care nici nu o cunosti foarte bine si nu poti spune ca ai incredere in ei.

Eu de exemplu peste tot merg doar prin Eximtur si nu am avut niciodata probleme, in sensul ca pot avea incredere in recomandarile lor.

In alta ordine de idei, daca ai facut poze si poti sa dovedesti ca ai platit 4* si ai stat in cocina, ar fi bine sa ceri agentiei sa-ti returneze suma platita, daca nu, du-te la OPC.

Succes.

- verah
[29.05.10 17:39:20]

Salut, am ramas uimita de cea ce ai patit si nu imi vine sa cred, de ce spun asta??? pt ca acum 3 ani am stat in acest hotel 7 zile cu fetita mea si nimic din cea ce descri tu nu am vazut pe acolo mancarea a fost destul de diversificata si chiar buna iar camera ce pot sa spun a fost super curata in fiecare zi se facea curat peste tot si nici urma de egrasie.

Nu stiu ce sa zic dar pentru mine a fost o vacanta super, imi pare rau ca ai avut parte de asa ceva

Publicitate    [08.12.19 20:29:01]