Delphin De Luxe Resort [Okurcalar]

înscris/ă în 26.07.11
JUN-2012
REGIM MASĂ ultra all inclusive
+ COPII: 1 -- varsta: 8 ani

O vacanta de VIS la Delphin De Luxe!!!

Buna, Am fost in anul 2012 la hotelul Delphin De Luxe Resort in Turcia, pot sa spun ca a fost o vacanta de vis!

Sa incep cu cand am ajuns, ,,, am ajuns cam pe la ora 18 la hotel cand l-am vazut era mare si exact ca in poze, cand am ajuns la receptie un ospatar ne-a adus de baut un cocktail si ne-a facut sa ne simtim ca acasa.

Era totul atat de curat si se auzea cum lifturile coborau si urcau, noi am stat la etajul 2. Era foarte buna camera noastra era cu vedere la mare. Apoi a venit un alt ospatar la noi in camera si ne-a adus fructe, mini barul era plin cu alune si sucuri, apa plata si bere.

Apoi am mers sa vizitam piscinele si hotelul, eu cum sunt iubitoare de topogane cu apa am mers sa le vizitam dar erau inchise la ora 18.

Prima zi acolo am mers la restaurant era multa mancare la micul dejun, erau si mese pentru copii cu mancaruri pentru copii. Erau doua topogane mai mici si doua mai mari, cel alb prinde o viteza foarte mare iar cel albastru merge lin dar e intortochiat. Langa piscina erau cateva baruri unde erau gratis deoarece este ultra all inclusive, gatesc mancarea foarte buna si orice ospatar se comporta foarte frumos cu tine.

In apropiere langa Delphin Botanic era un Mall unde aveai ce suveniruri sa cumperi dar si in hotel era cu un coridor cu multe magazine cu suveniruri si jucarii si haine.

La mare sunt multe pietre, O RECOMANDARE: luati-va slapi pentru mare!!! E intrarea lina in mare si merita sa intri si sa inoti in ea.

Turcia e tara mea preferata si am mai fost in ea la hotelul MC ARANCIA (e frumos acolo si mie mi-a placut) Pentru iubitorii de topogane cu apa le recomand AQUA FANTASTI hotel in Turcia Kusadasi. Este si o piscina interioara dar e mai mult ca sa inoti in ea. Primesti prosop gratis, dar e mai bine sa te duci de dimineata sa ocupi baldachin si seslonguri ca sa nu ramai fara apoi ca e cam aglomeratie la baldachine.

In fiecare zi vine femeia de servici si face curat in camere si pune noi bauturi alune si ciocolati in mini bar si de fiecare data iti aseaza forme pe pat din prosoape si presara flori pe pat.

Mini disco pentru copii seara si amfiteatrul e foarte distractiv si de fiecare data la sfasit canta si danzeaza cu toti dansul hotelului.

Mancarea e foarte buna si din belsug, de toate soiurile de peste prajituri, baclavale si carnuri. Daca e ziua cuiva de nastere ori la piscina ori la restaurant veneau toti si cantau si faceau surpriza sarbatoritului.

Tot personalul hotelului era foarte calduros si primitor, iti faceau poze pentru a le expune pe peretele unde erau trofee si poze cu toti membri hotelului.

Sala de fitness era gratis si erau multe aparate de gimnastica. Cand ajungeai la incaperea de sub parter jos parca te aflai intr-un agvariu cu pesti.

A FOST O VACANTA DE NEUITAT LA DELPHIN DE LUXE!!! (va recomand)...

Antonia, 9 ani.

Impresii încărcate de kosmin_d in 02.06.2013 16:35:57

Validat / Publicat: 02.06.13 18:55:44

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în TURCIA. A mai fost în/la: Antalya, MC Arancia.

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (kosmin_d); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  5400 PMA (din 6 voturi) nota2

[02.06.13 18:54:48]

Setul de impresii şi recomandări aparţinând unui autor sub 16 ani, va fi publicat, cf cutumei, fără note. Notele vor fi restaurate după mutarea în secţiunea sau categoria AmfostAcolo jr., preconizată a fi înfiinţată în viitor pe sait.

- Nasshu
[02.06.13 19:15:39]

@webmaster25: sincer cred ca impresiile (exprimarea mai exact) apartin(e) parintilor , fetita cred ca scria mai bine.

La 9 ani nu cred ca si-a creat cont pe AFA , sa ne spuna ce bune erau cocktailurile la receptie si cata bere gratis era seara la bar..

cu greu am reusit sa citesc .. parerile parintilor..

- danamandache
[02.06.13 20:20:54]

Bravo iubita mea, Antonia mie imi place review tau, de la mine ai un un 9,80. Continua sa scrii, sigur urmatorul va fi mult mai bun.

- kosmin_d
[09.06.13 01:23:23]

@Nasshu: Dupa nick si dupa comentariu. cred ca esti de fapt [...]

Adevarul este ca fiica mea a postat acest review foarte incantata ca A FOST ACOLO, inainte de a-l citi si corecta eu.

Dar tu, [...], ai gasit de cuviinta sa jignesti fara sa distingi ([...]) scrisul unui copil de 9 ani de al unuia matur (care nu esti tu).

Fiica mea a rezumat cu cuvintele ei ce a vazut acolo si a descris aici unele impresii care le poate avea un copil de 9 ANI!!!

Daca este cineva care are nevoie de mai multe detalii despre acest hotel aproape fabulos, astept intrebari.

[punctaj crt ecou: 50 (pma.std) + -1 PMA1 (din 1 voturi)]
- Admin
[09.06.13 09:03:38]

@kosmin_d: exprimarea "tăiată" de mai sus nu e permisă pe acest sait.

Catonaș galben și două zile de suspendare pentru jigniri

Publicitate    [20.07.19 02:51:34]

pagină generată in 0.0795621871948 sec