ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2009
    JUN-2009

Către satisfăcător
    Către satisfăcător

Mare dezamagire

Ne asteptam sa gasim ceva mai frumos si mai modern (an 2009).

Prima surpriza a fost mirosul de aer inchis la intrarea in hotel si pe holuri, apoi tot felul de taxe (de statiune, 10 RON/zi pentru tv, frigider, parcare) iar in camera alta surpiza in loc de baie cu dus cum ne asteptam, de la bateria chiuvetei care curgea permanent pleca un furtun care tinea loc de dus. Suportul de sustinere a "telefonului" de dus nu se potrivea cu modelul existent, deci nici dus nu se putea face in conditi normale (dupa ce am reclamat la receptie au montat un alt suport de dus batut intr-un cui probabil de un dulgher ca meserie de instalator nu avea cel care la montat. Cu toate ca exista cablu tv am incercat intr-o seara sa platim la receptie pentru o zi, insa surpriza nici acesta nu functiona.

Singura multumire a fost imaginea cu marea, si straduinta personalului pentru curatenie.

Daca nu aveam bilete luate prin agentie de turism plecam in prima zi in alte locatii unde la acelasi pret aveam incluse Tv, frigider, AC. Nu cred ca voi mai alege Hotel Minerva. Poate se va sesiza cineva din conducerea Ministerului Turismului si vor petrece si ei o asemenea aventura!

Trimis de nutu octavian* in 30.08.09 18:02:59
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD. A mai fost în/la: Ef. Nord, particular, Cupidon,Venus, Mangalia

VIZUALIZĂRI: 3217 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nutu octavian*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Nu stiu cine a ales asemenea model de baterie care nici nu ofera o pozitie buna pt spalat si curge permanent .Cred ca instalatorul este degeaba platit.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 50 PMA (din 1 vot)

[30.08.09 19:11:33]

Minerva este in Eforie Nord sau in Sud?

nutu octavian*AUTOR REVIEW
    [01.11.09 15:34:44]

Hotel Minerva este in Ef N

[01.11.09 15:35:49]

multumesc; completat in denumire

ggeorge
    [27.02.10 02:44:56]

Jalnic hotel. In urma unei selectii de pret facute pe net si a faptului ca avea vedere la mare am facut telefonic o rezervare la acest hotel Minerva. Am ajuns pentru cazare pe la ora 16. 00 (desi la rezervarea telefonica ni s-a transmis ca ne putem caza doar dupa ora 18. 00) si ni s-a transmis ca toata lumea s-a cazat de pe la 12. 00 si ca mai sunt disponibile doar doua camere la parter cu vedere... ati ghicit pe spate. Acum ce sa facem hai sa facem actele sa ne cazam. Desi am mentionat la rezervare ca dorim frigider (contracost) ni s-a transmis ca nu mai sunt dar sigur cum se elibereaza unul primim. Si ca sa vedeti cat de generoasa a fost doamna de la receptie mi-a oferit cheile de la ambele camere ca sa imi aleg cea mai "buna ". Deschid usa primei camere disponibile si primesc in nas un miros groaznic de camera neaerisita cu anii. Imi fac curaj intru cand vad ca acesta camera era o chichineata cu doua paturi mici pe langa care abia te miscai. Am uitat sa mentionez ca in cele doua paturi urma sa dorm cu sotia + fetita de trei ani. In loc de geam era o usa ca de balcon pe care am deschis-o si parca puteam sa cobor si jos in spatele hotelului daca vroiam ca nu era decat un grilaj de 50 cm care sa ma impiedice. In spatele hotelului o imagine dezolanta de camp uscat si neingrijit cu denivelari si plin de mormane de gunoaie unde erau parcate fara noima cateva masini. Am zis nu si hai sa vad si cealata camera. Ma uit la ea si singura diferenta sesizabila era ca parca nu mirosea la fel de rau ca prima. Zic asta e am incasat-o si hai sa o luam asa. Dar apare si sotia care observa ca la baie nu exista dus ci doar un furtun cu o para care pleca din chiuveta. Probabil ca dusul propriu zis urma sa il fac in chiuveta sau direct pe jos ca nu mi-am dat seama exact pentru ca m-am dus direct la receptie unde am dus cheiele si pe am plecat de acolo cat m-au tinut picioarele. Am luat-o apoi din hotel in hotel si am gasit ceva mult mai decent in conditii de decat acest asa zis hotel. E adevarat nu la pretul de la Minerva ceva mai diferit dar mi-a fost invatatura de minte in a nu mai alege cea mai ieftina varianta din piata.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
    [27.02.10 10:36:38]

ggeorge, ecoul tau ar trebui mai degraba scris ca impresie de sine statatoare, decat aici... ce zici? faci macar un copy/paste? ca e simplu, si asa vor vedea mai multi cat este de "valabil" acest hotel (mai ales ca doar asa ii poti acorda si NOTE). te rog io frumos...

ms65
    [27.02.10 12:09:14]

Ti-am punctat ecoul si cred ca se va citi chiar daca nu l-ai postat la impresii noi.Cine cauta un hotel sunt convinsa ca va citi si ecourile respective pt. a avea o idee cat mai completa.

nicol672
    [12.05.10 16:50:46]

impresii urate am mai auzit! Despre vila Lola ce stiti? octavian, ma poti contacta pe adresa de mail?

nutu octavian*AUTOR REVIEW
    [16.05.10 07:38:16]

Buna,

Despre vila Lola nu am prea multe detalii insa se pot afla de pe net sau direct la fata locului. Anul acesta am rezervat 7 nopti cu all inclusiv, hotel Lebed 4 stele la Konstantin si Elena in Bulgaria. Costul a doua bilete este in jur de 1200 ron. Distanta BV - statiune - 450 km dar conditii f bune. Am mai fost acolo de mai multe ori si am fost multumiti. Pt detalii la tel 0745030067.

webmasterXY*
    [16.05.10 08:01:03]

@nutu octavian nu prea este ok sa-ti afisezi telefonul pe site, mult mai bine este sa-l trimiti prin mail, daca doresti noi il putem sterge din ecou.

ggeorge, ms65, nicol672, nutu octavian*
    Alte impresii din această RUBRICĂMinerva Hotel: