ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.05.2013
2 AD. + 1 COPII -- v: 11 luni

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Nu recomand

Prima impresie neplacuta a aparut inca de cand am ajuns. Proprietarul (turcul) s-a aratat cumva neplacut surprins sa ne vada, nefacand nici un efort sa ne ajute sa bagam masina in curte, desi stia ca are niste porti de fier greu de deschis. In schimb a preferat sa-si faca de lucru in alta parte prefacandu-se ca nu ne observa.

Camerele sunt OK ca dimensiuni, dar nu exista veioze pe noptiere, iar dulapul este de fapt un cuier. Absolut toate clantele, usile si parchetul scartie de-a dreptul ingrozitor (lucru neplacut pentru adulti, dar si pentru copiii care dorm) - precizez ca am fost un grup de 9 familii cu cel putin un copil fiecare.

In timpul zilei caldura in camera era oprita, o pornea seara, dar o oprea spre ziua (cand nu se observa). In camera noastra era curent datorita faptului ca usa de la balcon nu se inchidea bine, lucru neplacut de altfel cand trebuie sa culci un copil intr-un patut de voiaj. Ulterior am aflat ca si alti membri ai grupului nostru au avut aceiasi problema si au culcat copii intre ei in pat.

In partea din spate a pensiunii se afla o pajite cu iarba (loc de joaca pentru copii), dar unde am descoperit un drug de fier ruginit in timp ce unul dintre copilasi isi facea de lucru cu ea. Se mai afla acolo o groapa cu nisip de 1x1m in care a crescut iarba, si o casuta cu scarita, care "paraie" din toate incheieturile si care se sprijina precar pe niste bolovani. Bineinteles ca nimeni nu si-a lasat copilul sa se joace acolo.

In ceea ce priveste masa, aceasta era gatita de catre el si sotie. Nimic anormal pana aici, in schimb anormale erau preturile: 20 ron mic dejun compus dintr-o farfurie cu mezeluri si un ou... ceaiul fiind din partea casei. Pranzul - 35 ron compus din: 9 ron o ciorba (de fasole sau loboda fara carne), 26 ron o frigaruie de pui cu garnitura de cartofi sau orez sau 26 ron tochitura cu orez sau cus-cus. Cina: 25 ron un pastrav sau 28 ron carne de porc cu orez sau cartofi. Desert: o baclava cat lingurita la 6 ron, 2.5 ron o cafea. Una peste alta, meniul pe zi pt. 2 persoane: 40 ron mic dejun, 70 ron pranz, 58 cina, fara bautura, decat ceaiul de dimineata. Total: 168 (fara baclava). Deci camera 120 ron plus mesele 168 ron - Total: 288 lei.

Totul se platea pe loc iar proprietarul baga banii direct in buzunar. Preturile nu erau afisate pe nicaieri, de aceia am avut senzatia ca le facea pe loc. Apropo, daca te ridicai de la masa sa vezi de copil riscai sa te trezesti cu farfuria luata considerandu-se ca ai terminat.

Partea cea mai enervanta a venit in a treia noapte din cele 4 rezervate, cand copilul meu a facut febra foarte mare si am decis sa plecam a doua zi. Am vrut sa achit cazarea, dar proprietara (sotia turcului) s-a arat total nemultumita, deoarece rezervarea era facuta pe 4 nopti si nu pe 3 cat am stat noi. Nu a luat in calcul ca de fapt rezervarea fusese facuta pentru 5 familii si nu 9 cate am venit ulterior. Drept urmare am platit si noaptea pe care nu am mai stat-o nedorind sa ma mai cert, ci doar sa plec mai repede.

Una peste alta o experienta neplacuta.

Trimis de florindan in 03.05.13 23:27:19
Validat / Publicat: 04.05.13 00:22:27

VIZUALIZĂRI: 1551 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (florindan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 50.00 EUR pe cameră

[03.05.13 23:41:42]

@florindan: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea La Turcu' [Moieciu de Sus]: