Pensiunea Rafael

înscris/ă în 24.04.13
AUG-2012
+ COPII: 1 -- varsta: O luna

Experienta urata

Desi era aproape goala pensiunea, receptionerul ne-a prezentat intai o camera minuscula, ca atunci cand am vrut sa plecam sa ne spuna ca mai au totusi o camera (mult mai mare).

Cabina de dus, desi de ultima generatie, nu era montata cum trebuie si aveai impresia ca pica dintr-un moment intr-altul. Fereastra era inspre curtea din spate unde era santier, deci - zero priveliste.

Am coborat sa luam pranzul. Dupa o vesnicie ne- a servit mancarea acelasi receptioner, acum ospatar. Pulpele "la gratar" erau prajite in ulei iar salata de muraturi "asortate" insemna gogosari murati.

I-am atras atentia receptionerului/ospatar cu privire la pulpele prajite si ne- a raspuns cu o obraznicie uimitoare ca asa se face la ei gratarul. De asemenea carnea mirosea a stricat.

Tot ce am comandat a venit cu mare intarziere sau deloc. Una peste alta, cabana e frumoasa dar nu merita nici pretul si nici stelele. Personalul e obraznic si nesimtit.

Impresii încărcate de pocketscissors in 24.04.2013 16:47:04

Validat / Publicat: 24.04.13 17:44:17

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (pocketscissors); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1350 PMA (din 3 voturi) nota2

[24.04.13 17:42:32]

@pocketscissors: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

- rafael
[27.04.13 12:21:09]
NB: este (sau a fost) reprezentant al unității

Buna ziua

Va rugam sa ne precizati in ce perioada ati fost cazat. Pensiunea Rafael din Paltinis ofera masa doar in cadrul evenimenteleor de firma/sau pachete de PASTE, CRACIUN sau REVELION.

Multumim si asteptam raspuns,

conducerea pensiunii

- contafa
[03.01.14 23:30:56]

@pocketscissors: asa e!

Degeaba iti garnisesti restaurantul cu fragmente de fresca Rafael,

daca chelnerul uita sa puna tacamuri pe masa si trebuie sa faca 7 drumuri pana reuseste sa puna tot pe masa,

daca te "scumpesti" la dulceatza de pe papanasi este chimica si nu dulceatza adevarata,

daca asa-numitzii cartofi cu usturoi nu au vazut usturoiul in viatza lor (cat de greu o fi sa-i freci cu niste usturoi adevarat), ci sunt presarati cu chimicala cu gust de usturoi...

degeaba!

pagină generată in 0.0796620845795 sec