ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.04.2013
ÎNSCRIS: 11.07.10
20 AD. + 17 COPII -- v: 9-10 ani

Laser Tag Arena

Deoarece se apropia ziua de nastere a fetei (9 ani), si-a manifestat dorinta de a organiza o petrecere la Laser Tag Arena (altul decat megazone) pentru ca, spune ea, e mai interesant aici (a fost la petreceri in ambele locatii de cate 3-4 ori).

Ok. Deci noi, ca niste parinti cuminti, am facut rezervarea telefonic (cu 1 luna inainte), apoi ne-am prezentat la locatie pentru avans (200 ron cu chitanta) si gata.

A venit si ziua de nastere, intre timp am comandat tortul, am cumparat cate ceva de pus de pe masa, am comandat pizza (bineinteles), si ne-am prezentat. (atentie, noi am uitat sa cumparam sampanie pentru copii :)).

Totul bine, s-a inceput joaca, s-au jucat trei partide, s-a consumat pizza, alunele, pateurile, dulciurile, a venit tortul, s-a baut suc (gratis pentru copii, cu bani pentru parinti), bere, vin (adus de mine deoarece ei nu au), personalul ok, si-a facut treaba. in pauze copii s-au jucat la trambulina, fussball si hockey de masa,

Problema este ca, la sfarsit mi s-au cerut 160 de ron pentru cele trei jocuri extra, fara sa fi fost anuntat inainte despre asta, nu e problema de bani neaparat ci despre faptul ca nu mi s-a comunicat inainte, si asta o sa scada din punctaj. Copiii s-au simtit foarte bine, s-au distrat, noi am socializat cat am reusit, in afara de problema semnalata nu a fost altceva in neregula. Copii au avut spatiul lor, noi am avut spatiul nostru cu canapele si mese.

Preturile pentru doritori:

51 lei de copil (816 lei, sarbatoritul e gratis) 3 ore de joaca (adica 3 jocuri dar am inteles ca se poate si 4 jocuri, noi am intarziat cu primul).

160 lei jocurile extra

150 ron consumatia la bar

300 ron pizza de la Almondo (au oferta duminica pizza prosciuto funghi 12.2 ron, si e si buna, dar sa aveti grija ca eu am comandat 25 si cu 9 am ramas, mai mananc si acum).

150 ron diverse.

210 lei tortul de la Agapitos (foarte bun am inteles, eu nu ma omor dupa dulciuri).

total in jur de 1800 ron dar cel putin 200 ron au fost cheltuiti degeaba (pizza, vin, alune, etc luate in plus)

Locatia este in Sema parca, au site, parcarea este 2 ron ora, duminica sigur nu aveti probleme cu locurile, in cursul saptamanii nu stiu,

Trimis de benescu75 in 17.04.13 15:04:43
Validat / Publicat: 17.04.13 16:14:50

VIZUALIZĂRI: 5565 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (benescu75); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 Tortul
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[17.04.13 16:21:49]

Noi tocmai ce am dus puiu' mic să-și aniverseze a 14-a zi de naștere la Laser Maxx în AFI Palace. Scump, scump, da' parcă la noi a fost mai ieftin... Știu că am cheltuit undeva pînă în 1000 de lei pentru vreo 8 copii și 3 adulți. De acasă am adus doar tortul și șampania de fructe pentru copii.

Să vă crească mare!

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
benescu75AUTOR REVIEW
[17.04.13 20:14:43]

Pai e in functie de numarul copiilor in principiu, desi nici celelalte cheltuieli nu sunt ne neglijat. Eu la 17 copii si 20 de adulti am scapat destul de bine daca tu la 8 copii si 3 adulti ai cheltuit 1000 de lei.

benescu75
Alte impresii din această RUBRICĂSugestii pentru timp liber în București și împrejurimi: