ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.02.2013
    ÎNSCRIS: 20.02.13
    AUG-2010

Extrem de nemulțumit
    Foarte nemulțumit

Nu veniti, nu stati... doar fugiti!

Cand am plecat de acasa eram nerabdatori sa ajungem cat mai repede, sa ne bucuram de marea care noua ne este foarta draga si increzatori ca nimic nu o sa ne strice concediul, indiferent de conditiile de cazare [doar veneam la un hotel de 2 stele deci nu puteam avea pretentii exagerate].

Am ajuns in jur de ora 13.00 in fata acestui, mult spus hotel, o cladire gen bloc, alba [banuiesc ca a fost odata] cu o sigla ruginita deasupra intrarii pe care era scris Minerva. Nu apuc sa las bagajele din mana langa receptie ca sunt luat la rost de o duduie acra ce ma privea cu un aer de superioritate si anuntat ca nu o sa fim cazati mai devreme de 2 ore. Luat pe nepregatite incep sa rumeg in minte o solutie de imblanzire a scorpiei, asa ca ma scarpin prin portofel si dupa ~20 min sunt chemat la ordin sa ridic cheile de la camera situata la parter si vedere panoramica spre gunoaiele din spatele hotelului.

Camara! [a se intelege debara] ce ne-a fost repartizata nu avea nici macar banalul geam, aerisirea facandu-se pri usa asa zisului balcon; practic nu exista balcon ci doar un grilaj metalic ca la inchisoare.

In camera plutea un miros insuportabil de aer statut ce nu se estompa nici macar cu usa deschisa. Gresia de pe jos avea un aspect lipicios iar cele 2 covorase erau imbacsite de praf; din pacate despre baie nu gasesc cuvinte care pot sa exprime ce am putut sa gasesc.

Ma incarc cu putin curaj si ma prezint in fata scorpiei, insa nu apuc sa deschid gura ca sunt anuntat ca dupa ce mi-a facut o favoare mai devreme, nici sa nu ma gandesc la alta camera ca astea sunt conditiile la 2 stele deci mai incet cu pretentiile.

Am hotarat impreuna cu sotia sa asteptam pana a doua zi cand se shimba tura la receptie. Dupa o noapte de cosmar, nu am putut sa respiram din cauza mirosului, la prima ora am parasit hotelul fara sa mai incercam sa shimbam camera, nu inainte de a completa o petitie adresata conducerii hotelului si dupa amiaza una adresata OPC-ului la care nu am primit raspuns nici in ziua de azi.

Am avut sansa sa gasim cazare la o vila situata in vecinatatea acestei maghernite numita hotel.

Sfatul meu este sa recomandati doar dusmanilor acest hotel si nu o sa fiti dezamagiti.

Trimis de Geo Sarbu* in 22.02.13 16:43:14
    Validat / Publicat: 22.02.13 17:50:23
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 3350 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Geo Sarbu*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P01 Atentie! crocodil pe plaja

[22.02.13 17:48:24]

@Geo Sarbu: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[23.02.13 08:36:48]

@webmaster: Multumesc pentru primire, am doar regretul ca v-am descoperit atat de tarziu.

Nu urmaresc castigarea de voturi, vreau doar sa contribui si eu cat si cum pot la o informare cat mai corecta a locatiilor turistice din Romania, pentru ca in stainatate nu am fost.

Rog totusi pe Domnii Pepsi si Traian, daca binevoiesc desigur, sa-mi explice ce anume a fost atat de deranjant in impresiile mele? Trebuia sa accept sa fiu bataia de joc a unei persoane pe care o vedeam pentru prima oara in viata, cu toate ca rolul ei este cu totul altul: sa faciliteze petrecerea unui sejur cat mai placut turistului.

Oricum multumesc pentru rabdarea de a citii impresiile mele si poate pe viitor o sa reusesc sa scriu ceva pe placul dumneavoastra.

[23.02.13 11:26:11]

@ Geo Sirbu

mai inti vreau sa-ti spun ca-mi pare rau ce ti sa intimplat. totodata vreau sa sti ca am zimbit pe alocuri pentru ca mi-a placut felul cum ai descris aceasta patanie care, daca am observat bine, a avut loc cu ceva timp in urma... aproape trei ani.

in schimb nu inteleg remarca ta in privinta user-ilor pepsi, reps. traian. unde se poate citi cea ce ti-au reprosat? eu n-am gasit un ecou corespunzator referitor la review-ul tau in care sa gasesc ceva in aceasta directie.....?

[23.02.13 11:31:21]

@Michaell:

in schimb nu inteleg remarca ta in privinta user-ilor pepsi, reps. traian. unde se poate citi cea ce ti-au reprosat? eu n-am gasit!?

cei doi utilizatori amintiţi mai sus au votat negativ impresiile și recomandările de față.

Voturile acordate la fiecare review se pot consulta mai sus, în acesta "Evidenţiaţi impresiile cu adevărat utile, prin click pe linkul "voturi")

[23.02.13 12:44:53]

@Admin: ok, multumesc.

instinctiv m-am fost gandit la un ecou. recunosc ca nu prea le am cu voturile si ca atare nici prin gand nu mi-a trecut aceasta posibilitate.

cu aceasta ocazie vreau sa transmit salutari si dorinte de bine tuturori participantilor la intilnirea din acest weekend. distractie placuta.

[24.02.13 17:37:06]

@Michaell: Multumesc pentru intelegere si apreciere.

Da, sejurul a fost in urma cu 3 ani. Am ales sa incep cu un review negativ deoarece acest concediu a fost printre putinele experiente neplacute avute si avand in vedere sezonul estival care se apropie m-am gandit ca ar fi un semnal de alarma pentru doritorii de cazare aici.

Am observat ca ai inteles ce am vrut sa spun referitor la userii mai sus amintiti.

Iti doresc multa sanatate si sejururi cat mai reusite!

[24.02.13 20:05:50]

@Geo Sarbu: da, ai observat bine... pina la urma am inteles ce-ai vrut sa spui. asa-i cand nu mai esti de 20 de ani... a trecut tineretea. celulele gri se inputinesc pe zi ce trece... -

cu ajutorul admin-ului pina la urma am inteles.

m-am tot uitat la poze, mai ales la cele unde se vede asazisa baie si nu inteleg sistemul cu dusul care pleaca din bateria care defapt apartine de ghiuveta. ai impresia ca trebuie sa faci dus urcindu-te in ghiuveta.

multumesc de urari. la fel si tie si familiei tale, toate cele bune.

daca intentionezi sa mergi din nou pe litoralul romanesc, iti doresc sa aveti un concediu mai reusit decit cel de care ai relatat aici.

noi mergem in acest an din nou la neptun, hotel turist. va fi pentru a treia oara.

[24.02.13 22:22:01]

@Michaell: Nici n-ai cum sa intelegi faza cu dusul, fiind un sistem de ultima generatie ce respecta normele aplicate energiei verzi: maximul de confort pe un spatiu restrans spre deloc cu un consum minim de aer ~30sec, asta daca nu esti cumva antrenat si poti sa-ti tii respiratia mai mult timp.

Vezi tu, eu am beneficiat la fata locului de aceste dotari si tot nu am reusit sa-mi dau seama cum functioneaza sistemul; dar deh! poate sunt eu mai din provincie...

Acum vorbind serios, nu suntem o familie pretentioasa, dupa cum poti observa in review nu am amintit la aspecte negative lipsa tv, cablu sau minifrigider pentru ca nu ne intereseaza aceste aspecte. Dupa un an de munca este singurul concediu care ni-l permitem[deh! familie de bugetari] si de aceea cautam sa ne bucuram cat mai mult de soare, nisip, mare si am doar pretentia sa beneficiem doar de un pat bun pe care sa ne odihnim oasele obosite dupa plimbarile de seara tarzii pe faleza. Dar nu-i asa? ... sunt cam pretentios.

In legatura cu hotel Turist, unde este amplasat? Cunosc destul de bine Neptunul si nu imi suna cunoscut. Este un hotel scump?

[25.02.13 08:51:53]

te inteleg... si eu sunt bugetar... -

hotel Turist este amplasat cum intri in statiunea neptun dinspre gara, visavis (cred) de punctul de jandarmerie si la citva pasi de clinica balneo.

am ales acest hotel cu citva ani in urma mai ales pentru ca este aproape de clinica si pe deasupra avem unde parca masina. are o curte interiora unde masina este cit de cit in siguranta.

il poti gasi si pe booking.com

Geo Sarbu*, Michaell
    Alte impresii din această RUBRICĂMinerva Hotel: