ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.01.2013
JAN-2013

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Dezamagire

Am fost in acest weekend si am fost dezamagiti de incurcaturile produse de cei care se ocupa de rezervari, in sensul ca pensiunea are contract cu o banca pt. 8 camere. Daca cei de la banca nu anunta ca vin, proprietarii le inchiriaza, asa se face ca in acest weekend pensiunea nu a fost suficienta pentru cei care facusera rezervarea si platisera inca din septembrie 2012 (prin sistem voucher), s-au suprapus rezervarile cu cele 8 camere care trebuiau retinute pt. ctr. cu banca.

Ca atare unuii clienti au fost cazati in alte locatii care nu aveau aceleasi conditii cu cele pt. care au platit.

Alte inconveniente: daca pensiunea este full, nu este suficienta vesela la bucatarie; gazele nu au putere calorica, pana faci ceai sau cafea te plicitsesti avand in vedere ca apa este foarte rece, nu mai spun ca un singur aragaz pentru 17 camere este insuficient; bucataria complet utilata cum am vazut in mesajele postate pe net insemna, aragaz, frigider si filtru cafea, nu cuptor cu microunde, nu cana fierbator, nu prajitor paine, nu sandwishmaker; apa calda nu are presiune mai ales la orele de varf, sunt probleme cu canalizarea - un miros urat de canalizare se simte din cand in cand- probabil cand face lumea baie..., in camera 11 este igrasie, cu toate aceste este oferita la cazare, iluminatul pensiunii este in categ. "economica" nu se aprind toate aplicele si daca se aprind lumina este foarte difuza, daca vrei sa citesti seara ceva in camera este dificil, veiozele de la pat au de asemenea becuri economice; camerele triple de fapt sunt duble cu pat matrimonial mare in care intra o familie cu copil, nu sunt paturi separate; nu exista parcare. Probabil ca daca pensiunea nu ar fi fost plina aceste inconveniente nu ar fi fost asa deranjante, trebuie tinut cont ca aceasta pensiune se vrea a fi de 5 * si atunci trebuie judecata tinand cont de acest lucru.

In unele camere era ok din punct de vedere al incalzirii in altele era cam rece, depinde unde era pozitionata camera. Din poze ai impresia ca pensiunea are gradina generoasa, nu este asa. Camerele sunt dragute si baile ok cu dus sau cada, noi nu am avut probleme, tv lcd.

Trimis de ELENA SERBAN in 28.01.13 17:33:50
Validat / Publicat: 28.01.13 18:26:46

VIZUALIZĂRI: 1719 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ELENA SERBAN); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[28.01.13 18:26:02]

@ELENA SERBAN: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Pensiunea Lucy
[26.02.13 19:27:55]

Stimata doamna,

Multumim pentru feedback. Va garantam ca intotdeauna tinem cont de parerile clientilor nostri pentru a ne imbunatati serviciile pe viitor.

Este adevarat ca dvs ati venit intr-o perioada mai aglomerata, datorita afluxului mare de vizitatori prin vouchere. Este normal sa existe o diferenta de confort privind ceea ce inseamna spatiul comun intre situatia in care sunteti numai dvs in pensiune vs situatia in care aceasta este plina, dar incercam intotdeauna sa asiguram confortul clientilor nostri.

Consideram ca in cazul dvs este posibil sa fi existat o problema legata de asteptari; nu suntem si nici nu ne declaram a fi o pensiune de premium de top, iar acest lucru credem ca e destul de clar si prin preturile foarte avantajoase pe care le practicam; prezentarea pe care o facem pensiunii atat pe siteul nostru cat si pe pagina de Facebook este 100% reala si autentica.

Incheiem acest mesaj in speranta ca veti reveni la noi, pentru a avea ocazia sa va bucurati de un sejur placut si relaxant la Pensiunea Lucy, nemultumirea cu care ati plecat acum fiind mai degraba intamplatoare! Dovada stau miile de clienti multumiti care ne-au trecut pragul in ultimul an.

NB Pensiunea Lucy este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT