#E#D

DEC-2012
REGIM MASĂ DP

#M#0

Sejur esuat Pensiunea Hilde's Residence Gura Humorului

Am citit cele relatate inainte de a ne caza la acesta pensiune dar din pacate nu am urmat cele prezentate de cei care au fost cazati acolo deoarece mai fusesem in Gura Humorului si ne-a placut foarte mult!

La Pensiunea Hilde's Residence Gura Humorului camerele sunt foarte mici, restaurantul nu cuprinde confortabil toti turistii cazati (Craciun, Revelion). Cine a fost acolo nu poate nega faptul ca bancutele cu spatar din restaurant sunt chinuitoare (tipul de bancheta cu sezutul scurt in care esti nevoit sa stai teapan)

Nu vreau sa intru prea mult in amanunte dar celor care vor citi aceasta pagina le recomand sa se cazeze in alta parte.

Pentru a argumenta cele relatate: am fost cazati 4 nopti, Pensiunea nu arata ca in poze!!! nu stiu cum pot avea 4 stele. Caldura in camere este afectata mai ales in orele cheie in momentul cand apa calda este folosita de mai multe persoane din camere diferite in acelasi timp. Caloriferele se incalzeau bine abia dupa ora 23.00... iar dimineata dupa ora 7.30 aveai nevoie de aeroterma (aveam o aeroterma in portbagaj - sfat batranesc).

Pensiunea Hilde's Residence este un complex de doua case batranesti vechi, renovate si unite printr-o aripa nou construita. Nu exista loc unde sa joci un sah sau sa stai la discutii cu exceptia holului scarii unde este un calculator cu internet (nu stiu daca functiona ca nu l-am folosit). Nu stiu cum sa descriu camera dar parca era de jucarie - dusumeaua scartia din toate incheieturile, chiuveta se clatina, iar la dus se strangea apa in cadita (probabil infundata). Fiind prea multe (si neesentiale) nu am comunicat la Receptie decat faptul ca este frig in camere intre 7.30 - 23.00 - ne-au dat o aeroterma (aveam si noi una pe care deja o foloseam dar avand ventilator nu prea silentios ne-ar fi fost mai comod cu caloriferul cald).

Doresc ca atunci cand alte persoane platesc un sejur in aceasta locatie sa stie exact la ce sa se astepte!

Impresii încărcate de Mihai_Boros* in 15.01.2013 21:08:14

Validat / Publicat: 15.01.13 22:11:41

• Nu a fost singura vizită/vacanţa în ROMÂNIA. A mai fost în/la: Delta Dunarii, Maramures, Caras Severin (Valiug)

NOTĂ: Părerile și recomandarile din articol aparțin integral autorului (Mihai_Boros*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

PUNCTAJ CRT:: 1000 PMA (std) nota1  &  1800 PMA (din 2 voturi) nota2

#M#1